Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Alsip Jordan CAN 2.00/52/16.00 3.00/49
1 Colcleugh Avery CAN 0.00/37 2.50/37
1 Grant Taryn CAN 3.50/55/11.25 1.50/55/12.00
1 Kozak Kalaina CAN 1.50/55/13.00 3.00/55/12.00
1 Kraus Kristy CAN 5.00/55/13.00 2.00/55/11.25
1 Mosteller Maureen CAN 3.00/55/14.25 3.00/55/13.00
1 Richardson Sherry CAN 0.00/52/14.25 2.00/52/13.00
2 Powell Rhonda CAN 4.00/55/14.25 2.00/55/13.00
2 Roach Geneva CAN 1.50/55/11.25 2.00/55/11.25
3 Colcleugh Rae-Lee CAN 2.50/55/14.25 0.50/40
3 Loveniuk Anna CAN 3.50/55/16.00 4.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Grant Taryn CAN 4140 3280
1 Kozak Kalaina CAN 1560 1940
2 Roach Geneva CAN 2640 2910
3 Loveniuk Anna CAN 290 460
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Grant Taryn CAN 44.80 48.00
2 Roach Geneva CAN 30.30 34.10
3 Loveniuk Anna CAN 19.60 18.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Buckler William CAN 4.00/58/12.00 4.00/58/12.00
1 Collombin Mike CAN 2.00/55/11.25 1.00/55/11.25
1 Gibbons Bradley CAN 5.50/55/14.25 1.50/55/14.25
1 Loveniuk Jeff CAN 3.00/55/18.25 5.00/55/18.25
1 Nelson Ken CAN 3.00/52/14.25 3.50/52/13.00
1 Neveu Stephen CAN 3.50/58/10.75 2.00/58/10.25
1 Peebles Peter CAN 2.00/55/10.75 1.25/55/10.75
1 Pinette Conley CAN 1.00/58/12.00 3.00/58/12.00
2 Baines Jackson CAN 1.00/58/12.00
2 Gosse Matt CAN 3.00/55/11.25
2 Pihrag Trevor CAN 1.50/55/13.00
3 Kraus Chuck CAN 3.50/46 4.50/55/13.00
3 Morris Adam CAN 2.50/58/14.25 3.50/58/13.00
4 Boresky Brandon CAN 3.50/58/18.25 1.00/58/14.25
4 Lucas Norm CAN 1.00/46
5 Neustaedter Lukas CAN 5.00/58/16.00 0.00/58/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Buckler William CAN 2350 2900
1 Gibbons Bradley CAN 2840 3110
1 Loveniuk Jeff CAN 200 200
1 Lucas Norm CAN 2270
1 Pinette Conley CAN 2300 5950
2 Morris Adam CAN 2840 2720
2 Peebles Peter CAN 1940 2180
3 Boresky Brandon CAN 1870 2220
3 Gosse Matt CAN 1850
4 Neustaedter Lukas CAN 800 2010
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gosse Matt CAN 36.40 49.30
1 Loveniuk Jeff CAN 16.10 13.80
1 Pinette Conley CAN 47.60 46.00
2 Lucas Norm CAN 38.90
2 Morris Adam CAN 37.90 38.30
3 Gibbons Bradley CAN 20.80 21.00
3 Neustaedter Lukas CAN 28.80 30.60
3 Peebles Peter CAN 37.10 38.10
4 Baines Jackson CAN 21.30 20.70
7 Boresky Brandon CAN 17.10 17.10