Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Jaquess Regina USA 2.50/55/11.25 2.50/55/11.25
2 Stevens Karen CAN 2.00/55/12.00 2.00/55/11.25
3 Beliakova Mariya BLR 1.00/55/12.00 3.00/55/12.00
4 Welter Claire-Lise FRA 0.50/55/12.00 2.50/55/12.00
5 Lauretano Alex USA 5.00/55/13.00 2.00/55/12.00
6 Chardin Nancy FRA 2.00/55/13.00 3.50/55/13.00
7 Gerencsery Martina CZE 2.50/55/13.00 2.50/55/13.00
8 Qin Xiao Hui CHN 5.00/55/13.00 2.00/55/13.00
9 Shailer Linda NZL 2.50/55/13.00 2.50/55/14.25
10 Volk Franka Maria GER 1.50/55/13.00 2.50/34
11 Lambert Kate BEL 2.00/55/12.00 0.50/34
12 Kolesarova Barbora SVK 3.50/55/13.00 0.50/34
13 Summerill Rebecca NZL 1.00/55/13.00
14 Kurczynska Olga POL 0.50/55/13.00
15 Kazek Anna POL 3.50/55/14.25
16 Shorten Kelly GBR 3.00/55/14.25
17 Song Yu Fei CHN 1.50/55/16.00
18 Kuhara Erika JPN 4.00/34
19 Sourty Virginie FRA 2.50/34
20 Mei Feng CHN 1.50/34
20 Yonezawa Shiori JPN 1.50/34
22 Jiang Hui CHN 1.00/34
22 Neels Camille FRA 1.00/34
24 Long Jessica CAN 0.50/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Lauretano Alex USA 6870 7360
2 Gerencsery Martina CZE 6800 6890
3 Lambert Kate BEL 6560 6790
4 Jaquess Regina USA 7550 6680
5 Song Yu Fei CHN 4680 5880
6 Kazek Anna POL 4340 5450
7 Chardin Nancy FRA 5880 5130
8 Kolesarova Barbora SVK 3690 4940
9 Volk Franka Maria GER 3580 4690
10 Sourty Virginie FRA 4010 4470
11 Jiang Hui CHN 5050 3730
12 Beliakova Mariya BLR 5360 3260
13 Stevens Karen CAN 3260
14 Summerill Rebecca NZL 2810
15 Neels Camille FRA 2470
16 Long Jessica CAN 2320
17 Shorten Kelly GBR 2290
18 Welter Claire-Lise FRA 1910
19 Kuhara Erika JPN 1430
20 Shailer Linda NZL 1240
21 Qin Xiao Hui CHN 1180
22 Yonezawa Shiori JPN 1150
23 Kurczynska Olga POL 970
24 Mei Feng CHN 410
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Jaquess Regina USA 44.40 49.00
2 Lauretano Alex USA 44.70 45.90
3 Chardin Nancy FRA 43.90 43.40
4 Gerencsery Martina CZE 40.50 42.80
5 Lambert Kate BEL 41.10 41.80
6 Mei Feng CHN 41.10 41.50
7 Neels Camille FRA 42.60 40.00
8 Kolesarova Barbora SVK 40.70 39.50
9 Beliakova Mariya BLR 39.50 38.60
10 Sourty Virginie FRA 36.10 36.90
11 Stevens Karen CAN 34.70
12 Long Jessica CAN 31.70
13 Yonezawa Shiori JPN 28.90
14 Shailer Linda NZL 26.70
15 Shorten Kelly GBR 24.30
16 Kuhara Erika JPN 20.60
17 Song Yu Fei CHN 19.50
18 Jiang Hui CHN 18.80
19 Volk Franka Maria GER 18.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Burdick Cale USA 5.25/58/11.25 3.00/58/10.75
2 Faisy Jean Baptiste FRA 1.00/58/10.75 5.00/58/11.25
3 Sedlmajer Adam CZE 0.00/58/12.00 5.00/58/11.25
4 Selsor Storm USA 3.50/58/12.00 5.00/58/12.00
5 Sourty Marc FRA 0.50/58/11.25 4.50/58/12.00
6 Vesely Petr CZE 5.25/58/11.25 3.50/58/12.00
7 Knight Daniel AUS 4.00/58/13.00 1.50/58/12.00
8 Bernatowicz Tomasz POL 5.00/58/13.00 0.50/58/12.00
9 Odvarko Daniel CZE 5.00/58/11.25 5.50/58/13.00
10 Bellingham Christopher GBR 1.00/58/11.25 5.00/58/13.00
11 Papakul Nikita BLR 2.00/58/12.00 3.50/58/13.00
12 Bernatowicz Krzysztof POL 2.50/58/12.00 0.50/58/13.00
13 Haslam Sam GBR 4.00/58/13.00
14 Melnuk Kevin CAN 3.25/58/13.00
15 Gibson Matthew NZL 3.00/58/13.00
15 Ronaldson Bradley CAN 3.00/58/13.00
15 Selsor Ryan USA 3.00/58/13.00
18 BELIAKOU Herman BLR 1.50/58/13.00
18 OLIVER Daniel GBR 1.50/58/13.00
20 Weston Brad AUS 1.25/58/13.00
21 Donaldson Karl NZL 1.00/58/13.00
22 Bushyn Siarhei BLR 5.00/58/14.25
23 Ren Hong Liang CHN 1.25/58/14.25
24 Krzywinski Mateusz POL 5.50/58/16.00
24 NAGATOMO Shun JPN 5.50/58/16.00
26 HAGAMA Shunjirou JPN 5.00/58/16.00
26 Paradis Alex CAN 5.00/58/16.00
26 Rutkowski Jakub POL 5.00/58/16.00
29 Hamada Masaaki JPN 4.50/58/16.00
30 Olifent Wayne AUS 4.00/58/16.00
31 Ishikawa Eijiro JPN 1.00/37
32 Miranda Rodrigo CHI 0.50/37
32 Schultz Karl NZL 0.50/37
32 Wilson Daniel Tomlin USA 0.50/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 BELIAKOU Herman BLR 6470 9810
2 Wilson Daniel Tomlin USA 8550 8800
3 Odvarko Daniel CZE 4840 8660
4 Selsor Storm USA 3820 8230
5 Miranda Rodrigo CHI 3820 7580
6 Papakul Nikita BLR 4150 7530
7 Melnuk Kevin CAN 8060 6660
8 Vesely Petr CZE 6210 6110
9 Sedlmajer Adam CZE 8740 5340
10 Burdick Cale USA 5000 4980
11 Gibson Matthew NZL 4660 4600
12 Bernatowicz Krzysztof POL 4070 4470
13 Bushyn Siarhei BLR 3620
14 Haslam Sam GBR 3410
15 Paradis Alex CAN 3320
16 Hamada Masaaki JPN 3030
17 Ishikawa Eijiro JPN 2540
18 Bellingham Christopher GBR 2460
19 Donaldson Karl NZL 2340
20 Schultz Karl NZL 2330
21 Sourty Marc FRA 2280
22 OLIVER Daniel GBR 1750
23 Faisy Jean Baptiste FRA 1680
24 Weston Brad AUS 1390
25 Olifent Wayne AUS 1310
26 Selsor Ryan USA 1220
27 NAGATOMO Shun JPN 1050
28 HAGAMA Shunjirou JPN 680
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Miranda Rodrigo CHI 52.40 60.00
2 Selsor Storm USA 53.80 59.90
3 Melnuk Kevin CAN 50.70 58.00
4 Sedlmajer Adam CZE 54.80 57.40
5 Haslam Sam GBR 54.70 56.20
6 Selsor Ryan USA 49.60 53.60
7 Bernatowicz Krzysztof POL 52.30 53.40
8 Paradis Alex CAN 49.80 52.80
9 Vesely Petr CZE 49.50 51.40
10 Shu Zhen Yi CHN 50.20 50.50
11 Krzywinski Mateusz POL 52.20 48.50
12 Rutkowski Jakub POL 50.70 0.00
13 OLIVER Daniel GBR 48.30
14 Burdick Cale USA 47.60
15 Ishikawa Eijiro JPN 43.10
16 Gibson Matthew NZL 42.30
17 Bushyn Siarhei BLR 42.10
18 Bellingham Christopher GBR 41.50
19 BELIAKOU Herman BLR 41.40
20 Schultz Karl NZL 41.30
21 Papakul Nikita BLR 40.20
22 NAGATOMO Shun JPN 36.40
23 Hamada Masaaki JPN 35.30
24 Donaldson Karl NZL 34.50
25 Weston Brad AUS 29.20
26 Olifent Wayne AUS 23.40
27 HAGAMA Shunjirou JPN 0.00