Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hamrick-Halt Natalie USA 1.50/55/11.25 2.50/55/11.25
2 Truelove Karen USA 1.00/55/11.25 1.50/55/11.25
3 Coble Eller April USA 1.00/55/11.25 1.00/55/11.25
4 Habermann Emma AUS 3.00/55/11.25 1.50/55/12.00
5 Lucine Clementine FRA 0.25/55/11.25
6 Simpson Michelle USA 0.00/55/11.25
7 Bischoff Rhoni USA 4.00/55/12.00
8 Metcalfe Jaime NZL 3.00/55/12.00
9 Bennett Danyelle USA 2.00/55/12.00
10 Amade Anais FRA 1.50/55/12.00
11 Andriopoulou Angeliki GRE 2.00/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 NIGHTINGALE Mandy USA 7660 7620
2 Andriopoulou Angeliki GRE 7840 7360
3 Aynaud Marion FRA 7460 6980
4 Linares A. Maria Camila COL 7210 3190
5 Bennett Danyelle USA 7050
6 Lucine Clementine FRA 3390
7 Bischoff Rhoni USA 1860
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Fladborg Asher June DEN 48.00 49.30
2 Andriopoulou Angeliki GRE 49.00 48.30
3 Lucine Clementine FRA 45.90 45.80
4 Vympranietsova Marie GRE 44.70 44.90
5 Chardin Nancy FRA 44.40
6 Hunter Jakalyn GBR 43.70
7 Bennett Danyelle USA 42.30
8 Bischoff Rhoni USA 40.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Campbell Glenn GBR 3.00/58/11.25 2.00/58/10.75
2 Ross Drew CAN 0.50/58/10.75 2.00/58/10.75
3 Fisher Jodi GBR 5.00/58/11.25 1.00/58/10.75
4 Laval Boris FRA 4.00/58/11.25 0.00/58/11.25
5 Faisy Jean Baptiste FRA 4.00/58/11.25 2.50/58/12.00
6 Degasperi Thomas ITA 5.00/58/11.25 0.00/58/12.00
7 Seels Jason GBR 3.00/58/11.25
8 Larkin Aaron NZL 2.00/58/11.25
9 Ianni Fabio ITA 1.50/58/11.25
9 Julio Javier ARG 1.50/58/11.25
11 Asher William GBR 1.00/58/11.25
12 Susi Billy USA 0.50/58/11.25
13 Watson Rodney IRL 6.00/58/12.00
14 Sund Greg USA 5.00/58/12.00
15 Eade Kyle NZL 1.50/58/12.00
16 Bridges Jake IRL 3.50/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 LE FORESTIER Nicolas FRA 11810 11250
2 Deviatovski Oleg BLR 10140 10790
3 Siemers Jimmy USA 9230 10630
4 Green Ryan AUS 10000 10530
5 Llewellyn Jaret CAN 10210 10420
6 Julio Javier ARG 9560 9940
7 Miranda Felipe CHI 8940
8 FONT Sergio MEX 8190
9 Abelson Richard CAN 7880
10 Fortamps Olivier BEL 5370
11 Seels Jason GBR 4670
12 Malaquin Joffrey FRA 3710
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Krueger Freddy USA 66.50 65.90
2 Llewellyn Jaret CAN 65.50 65.30
3 Siemers Jimmy USA 63.20 64.10
4 Fitts Ryan USA 63.00 64.00
5 Asher Thomas GBR 62.20 62.10
6 Seels Jason GBR 65.50 61.30
7 Green Ryan AUS 61.70
8 Ellis Scot USA 61.50
9 Eade Kyle NZL 60.70
10 Lane Mark USA 58.20
11 Miranda Felipe CHI 55.70
12 Galvin Barry IRL 51.10
13 Waterworth Jody IRL 42.40