Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 2.50/55/16.00 5.00/55/16.00
2 Bonnemann Chiara GER 3.00/55/16.00 2.00/55/16.00
3 Haschock Maria GER 1.50/55/16.00 1.00/55/18.25
4 Meckling Anne GER 5.00/52 4.00/52
5 Jahnke Christine GER 1.50/55/18.25 3.50/52
6 Seiffert Ronja-Marie GER 2.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 3810 4040
2 Jahnke Christine GER 2010 2560
3 Haschock Maria GER 2330 2400
4 Bonnemann Chiara GER 1720 2060
5 Meckling Anne GER 680 900
6 Seiffert Ronja-Marie GER 600
7 Grabow Isabell GER 500
8 Dietrich Antonia GER 270
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 21.90 20.90
2 Bonnemann Chiara GER 19.90 16.60
3 Jahnke Christine GER 16.00 14.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Haschock Melanie GER 3.50/34 3.50/55/16.00
1 Piotrowska Malgorzata POL 5.25/55/14.25 5.00/55/14.25
2 Zeuner Marie-Theres GER 4.00/55/18.25 2.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Haschock Melanie GER 3140 1560
2 Piotrowska Malgorzata POL 1000 1120
2 Zeuner Marie-Theres GER 660 760
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Haschock Melanie GER 24.60 24.20
2 Piotrowska Malgorzata POL 22.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Volk Franka Maria GER 1.00/55/13.00 1.50/55/13.00
2 Berg Jeanna GER 3.00/55/14.25 0.50/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Berg Jeanna GER 3530 3690
2 Volk Franka Maria GER 4670 700
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Berg Jeanna GER 31.90 32.00
2 Volk Franka Maria GER 23.70 22.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Jahnke Tobias GER 2.00/55/18.25 0.50/55/18.25
1 Mishustsin Pavel BLR 1.50/55/12.00 3.00/55/12.00
2 Bothe Konstantin GER 3.00/55/18.25 1.50/52
2 Isayeu Aliaksandr BLR 4.00/55/14.25 5.00/55/16.00
3 Grabow Thomas GER 4.50/46 5.00/46
3 Karakulka Andrey BLR 4.00/55/16.00 0.50/55/16.00
4 Hehenkamp Niklas GER 4.00/46 1.50/34
5 Albrecht Magnus GER 0.00/34
5 Sieder Frederick GER 0.00/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bothe Konstantin GER 2270 2030
1 Isayeu Aliaksandr BLR 4880 5010
2 Jahnke Tobias GER 1270 1510
2 Mishustsin Pavel BLR 5010 5010
3 Albrecht Magnus GER 460 680
3 Karakulka Andrey BLR 4120 4700
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bothe Konstantin GER 23.80 20.70
1 Isayeu Aliaksandr BLR 29.90 31.40
2 Albrecht Magnus GER 15.00 13.30
2 Mishustsin Pavel BLR 30.90 29.70
3 Karakulka Andrey BLR 26.20 24.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Basinski Mikhail BLR 2.00/58/12.00 3.00/58/13.00
1 Lange Sebastian GER 2.50/58/14.25 5.00/58/14.25
2 Grutza Martin GER 2.00/58/16.00 4.00/58/16.00
3 KOKOTEK Michael GER 2.00/58/18.25 4.50/55/18.25
3 Serzhanin Ivan BLR 5.00/58/16.00 3.50/58/14.25
4 Brockmann Simon GER 1.50/58/16.00 3.25/55/18.25
4 Kakorych Dzianis BLR 5.00/58/16.00 5.50/58/16.00
5 Funk Andreas GER 2.00/55/18.25 2.00/37
6 BOTHE Bastian GER 0.00/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Basinski Mikhail BLR 5450 6110
1 Grutza Martin GER 480 1720
2 KOKOTEK Michael GER 970 970
2 Serzhanin Ivan BLR 5250 6000
3 Brockmann Simon GER 970 910
3 Kakorych Dzianis BLR 4330 5210
4 Lange Sebastian GER 440 860
5 BOTHE Bastian GER 2680 580
6 Funk Andreas GER 320
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Lange Sebastian GER 32.90 33.90
1 Serzhanin Ivan BLR 41.60 41.20
2 Basinski Mikhail BLR 32.30 36.90
2 KOKOTEK Michael GER 27.10 26.80
3 Grutza Martin GER 28.40 22.70
4 Funk Andreas GER 23.40 21.90
4 Kakorych Dzianis BLR 29.40 32.50
5 Brockmann Simon GER 23.90 21.60
6 BOTHE Bastian GER 21.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schipner Bojan GER 3.00/58/12.00 3.00/58/12.00
2 Goede Sebastian GER 2.50/58/12.00 3.00/58/12.00
3 Bernatowicz Krzysztof POL 5.00/58/13.00 2.50/58/12.00
4 Patschke Michael GER 3.00/58/14.25 2.00/58/12.00
5 Patschke Matthias GER 0.50/58/12.00 3.50/58/13.00
6 Albrecht Max GER 2.00/37 2.50/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Goede Sebastian GER 3190 5020
2 Schipner Bojan GER 3820 3490
3 Bernatowicz Krzysztof POL 4410 3160
4 Patschke Michael GER 1380 2950
5 Patschke Matthias GER 1820 2840
6 Albrecht Max GER 930 810
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schipner Bojan GER 50.40 53.70
2 Goede Sebastian GER 43.90 46.30
3 Bernatowicz Krzysztof POL 44.10 44.10
4 Patschke Michael GER 40.00 42.50
5 Patschke Matthias GER 30.30 41.20
6 Albrecht Max GER 28.20 28.50