Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Lichtle Alexia FRA 4.00/55/16.00 5.00/55/18.25
2 Allman Jemma GBR 1.00/55/16.00 5.00/55/18.25
3 Deshayes Julie FRA 3.50/55/18.25 3.00/55/18.25
4 MACE Maeva FRA 0.50/52 3.00/55/18.25
5 Bagnoli Alice ITA 0.50/52 1.00/55/18.25
6 Bischofberger Illana FRA 1.00/52 1.50/49
7 Despreaux Celine FRA 2.50/49 3.00/49
8 Mill Botella Pia ESP 2.00/22 0.50/43
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bagnoli Alice ITA 3340 3190
2 Deshayes Julie FRA 2690 2960
3 Despreaux Celine FRA 2460 2390
4 MACE Maeva FRA 2060 1960
5 Lichtle Alexia FRA 1840 2010
6 Allman Jemma GBR 1260 1610
7 Bischofberger Illana FRA 990 1420
8 Mill Botella Pia ESP 300 200
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Poulain-Ferarios Camille FRA 2.00/55/13.00 3.00/55/13.00
2 Cambray Iris FRA 3.00/55/13.00 0.50/34
3 Cilento Aprilia ITA 4.00/55/14.25 1.50/55/14.25
4 Wharton Charlotte GBR 1.50/55/14.25 3.00/55/14.25
5 PHILY GUYAMIER Laura FRA 4.00/55/16.00 0.00/55/18.25
6 Williams Lauren GBR 3.50/49 4.00/49
7 Mill Botella Mariona ESP 4.50/34 1.00/49
8 JONES Natalie GBR 2.00/46 3.00/43
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Cambray Iris FRA 7540 6110
2 PHILY GUYAMIER Laura FRA 4370 3580
3 Cilento Aprilia ITA 3330 2000
4 Poulain-Ferarios Camille FRA 3210 3050
5 Williams Lauren GBR 2860 2950
6 Wharton Charlotte GBR 2580 2580
7 JONES Natalie GBR 760 940
8 Mill Botella Mariona ESP 860 910
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Cambray Iris FRA 24.40 25.80
2 Poulain-Ferarios Camille FRA 24.80
3 PHILY GUYAMIER Laura FRA 22.60 24.20
4 Wharton Charlotte GBR 17.10 18.60
5 JONES Natalie GBR 14.70 15.70
6 Mill Botella Mariona ESP 11.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Paci Alessandro ITA 5.00/55/14.25 3.50/55/14.25
2 Pajni Gianmarco ITA 2.00/55/14.25 4.00/55/14.25
3 LAGADEC Jean FRA 4.00/55/14.25 6.00/55/18.25
4 Cavalli Tancredi Riccardo ITA 4.50/55/18.25 1.50/55/14.25
5 PIRON Theo FRA 1.50/22 1.50/55/14.25
6 Cambray Romain FRA 5.00/55/16.00 1.00/55/14.25
7 Heath Calum GBR 1.50/55/16.00 1.50/55/18.25
8 Noguera Verges Alvaro ESP 3.50/55/18.25 3.50/55/18.25
9 Alias Vincent FRA 4.00/52 2.00/55/18.25
10 Hazelwood Benjamin GBR 2.00/55/18.25 5.00/22
11 Poole Thomas GBR 5.00/22 3.50/52
12 Rodriguez Vidal Ignacio ESP 1.50/52 4.25/22
13 Conde Gispert Santi ESP 2.00/46 1.50/46
14 Archontakis Alessandro ITA 2.00/22 2.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Paci Alessandro ITA 3380 3730
2 PIRON Theo FRA 3690 3270
3 LAGADEC Jean FRA 3110 3580
4 Poole Thomas GBR 3240 2200
5 Cavalli Tancredi Riccardo ITA 3070 2070
6 Pajni Gianmarco ITA 3050 1660
7 Cambray Romain FRA 1910 1800
8 Heath Calum GBR 1550 1650
9 Hazelwood Benjamin GBR 1390 1520
10 Alias Vincent FRA 1470 1420
11 Noguera Verges Alvaro ESP 1060 1080
12 Archontakis Alessandro ITA 660 990
13 Rodriguez Vidal Ignacio ESP 430 450
14 Conde Gispert Santi ESP 370 380
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Arteon Julien FRA 2.00/55/12.00 4.00/55/13.00
2 Turp William GBR 1.00/55/12.00 0.50/55/14.25
3 Jollivet Maxence FRA 2.00/55/13.00 2.00/55/13.00
4 Garassino Francesco ITA 0.00/55/13.00 3.50/55/14.25
5 Biasillo Andrea ITA 5.50/55/14.25 2.00/55/16.00
6 Quintas Pedro POR 5.00/55/14.25 2.00/55/14.25
7 Berio Edoardo ITA 2.50/22 3.00/55/14.25
8 Bischofberger Oscar FRA 4.50/55/16.00 5.00/55/18.25
9 Barguñó Jané Guillermo ESP 0.00/52 5.50/55/18.25
10 Parellada Llimona Lluís ESP 4.50/55/18.25 4.00/34
11 Conde Gispert Ricardo ESP 2.00/55/18.25 2.00/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Biasillo Andrea ITA 3920 4230
2 Garassino Francesco ITA 2630 4100
3 Jollivet Maxence FRA 3080 3280
4 Barguñó Jané Guillermo ESP 2310 2280
5 Berio Edoardo ITA 1550 2170
6 Turp William GBR 1350 2080
7 Bischofberger Oscar FRA 1700 1200
8 Arteon Julien FRA 1330 1420
9 Parellada Llimona Lluís ESP 1060 1190
10 Conde Gispert Ricardo ESP 760 1090
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Jollivet Maxence FRA 32.40
2 Berio Edoardo ITA 30.20
3 Conde Gispert Ricardo ESP 20.50 23.00
4 Garassino Francesco ITA 21.60
5 Arteon Julien FRA 19.60 21.20
6 Bischofberger Oscar FRA 20.40 20.30
7 Parellada Llimona Lluís ESP 18.60 20.40
8 Barguñó Jané Guillermo ESP 18.40 19.50
9 Turp William GBR 17.60