Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Borikova Karin SVK 2.50/55/14.25 5.50/55/16.00
2 Rybak Iryna UKR 3.00/55/16.00 4.00/55/16.00
3 Fedorova Lucia SVK 5.00/55/18.25 5.50/55/18.25
4 Skyvova Marcela CZE 5.00/46
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Rybak Iryna UKR 6770 7200
2 Borikova Karin SVK 2570 2610
3 Fedorova Lucia SVK 2660 1040
4 Skyvova Marcela CZE 1300
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Rybak Iryna UKR 26.90 27.00
2 Borikova Karin SVK 24.80 25.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kisialiova Katsiaryna BLR 6.00/55/14.25 1.00/55/12.00
2 Cseploova Veronika SVK 5.00/55/14.25 0.50/55/12.00
3 Wenger Vanessa AUT 5.00/22 3.50/55/18.25
4 Bodingbauer Maria AUT 5.00/55/18.25 3.50/52
5 Splichalova Andrea CZE 4.25/55/18.25 2.25/22
6 Bossow Isabel GER 2.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kisialiova Katsiaryna BLR 5680 7560
2 Cseploova Veronika SVK 3300 3260
3 Splichalova Andrea CZE 2680 3260
4 Bossow Isabel GER 1490 1240
5 Wenger Vanessa AUT 920 830
6 Bodingbauer Maria AUT 410
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kisialiova Katsiaryna BLR 34.50 35.90
2 Cseploova Veronika SVK 32.80 32.70
3 Splichalova Andrea CZE 31.90 31.00
4 Bossow Isabel GER 27.10 26.70
5 Bodingbauer Maria AUT 20.90 19.70
6 Wenger Vanessa AUT 18.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wittenbrock Jana GER 1.50/55/12.00 0.50/55/10.75
2 Dymant Iryna BLR 2.00/55/12.00 2.00/55/11.25
3 Straltsova Hanna BLR 2.50/55/12.00 4.00/55/12.00
4 Schall Bianca AUT 2.00/55/10.75 2.50/55/12.00
5 Schall Nadine AUT 1.00/55/11.25 1.50/22
6 Rabchun Aliaksandra BLR 1.50/55/12.00
7 Ativ Aviv ISR 5.00/55/13.00
7 Pavlova Olga BLR 5.00/55/13.00
9 Elsendoorn Puck NED 5.00/55/18.25
10 Crommert, Van De Linda NED 4.50/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Pavlova Olga BLR 3470 8170
2 Dymant Iryna BLR 8320 7710
3 Straltsova Hanna BLR 6560 6890
4 Crommert, Van De Linda NED 3450 3660
5 Schall Bianca AUT 2060 2530
6 Schall Nadine AUT 1960
7 Elsendoorn Puck NED 1470
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gibinska Alexandra RUS 46.60 47.00
2 Straltsova Hanna BLR 42.10 46.90
3 Pavlova Olga BLR 41.30 43.00
4 Schall Nadine AUT 36.70 37.00
5 Schall Bianca AUT 33.90 35.20
6 Crommert, Van De Linda NED 26.80
7 Elsendoorn Puck NED 23.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Goldenberg Yahali ISR 3.50/58/14.25 2.00/58/13.00
2 Fridman Tomer ISR 2.25/58/16.00 5.00/58/18.25
3 Bodingbauer David AUT 5.00/58/18.25 4.00/58/18.25
4 Asher Yuval ISR 2.00/58/18.25 2.00/58/18.25
5 Asher Roi ISR 4.00/58/18.25 6.00/22
6 Astner Felix GER 3.00/58/18.25 5.25/22
7 Kravchenko Glib UKR 1.00/58/18.25
8 Saxa Samuel SVK 4.50/55/18.25
9 Vasko Daniel SVK 4.00/55/18.25
10 Mostovshchykov Serhii UKR 3.00/52
11 Samovolik Ivan UKR 2.50/52
12 Skyva Petr CZE 2.25/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Samovolik Ivan UKR 5720 7220
2 Mostovshchykov Serhii UKR 4390 3770
3 Kravchenko Glib UKR 5510 3360
4 Fridman Tomer ISR 1650 2210
5 Goldenberg Yahali ISR 2000 2000
6 Asher Yuval ISR 1850 1880
7 Asher Roi ISR 1550
8 Astner Felix GER 1360
9 Skyva Petr CZE 1210
10 Vasko Daniel SVK 1030
11 Saxa Samuel SVK 900
12 Bodingbauer David AUT 410
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Goldenberg Yahali ISR 29.70 32.80
2 Kravchenko Glib UKR 25.10 29.60
3 Samovolik Ivan UKR 23.40 28.20
4 Asher Yuval ISR 22.80 25.30
5 Astner Felix GER 22.00 23.80
6 Vasko Daniel SVK 20.70
7 Bodingbauer David AUT 19.80
8 Asher Roi ISR 18.90
9 Mostovshchykov Serhii UKR 16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hynek Radovan SVK 1.00/58/11.25 1.00/58/11.25
2 Lazar Peter SVK 4.00/58/13.00 0.50/58/12.00
3 Marozau Artsiom BLR 3.00/58/12.00 4.50/58/13.00
4 Bauer Felix AUT 2.00/58/11.25 1.50/58/13.00
5 Purosau Mikhail BLR 0.50/58/12.00 5.00/58/14.25
6 Kerpcar Juraj SVK 3.00/58/14.25
7 Schickmaier Alexander AUT 0.25/58/16.00
8 Mikhailau Aliaksandr BLR 1.00/58/18.25
9 Heinicke Niklas GER 4.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Mikhailau Aliaksandr BLR 8320 9570
2 Marozau Artsiom BLR 9630 9260
3 Hynek Radovan SVK 7620 7110
4 Kerpcar Juraj SVK 4530 5880
5 Heinicke Niklas GER 4560 4980
6 Purosau Mikhail BLR 4400
7 Urban Sebastian AUT 3930
8 Schickmaier Alexander AUT 2270
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Marozau Artsiom BLR 44.70 49.60
2 Kerpcar Juraj SVK 44.10 44.10
3 Mikhailau Aliaksandr BLR 41.90 43.20
4 Purosau Mikhail BLR 40.90 42.40
5 Heinicke Niklas GER 33.50 33.80
6 Schickmaier Alexander AUT 32.70
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Ativ Nadav ISR 3.00/58/9.75 3.00/58/10.25
2 Vasko Alexander SVK 2.50/58/10.75 2.00/58/10.25
3 Marcincin Richard SVK 1.50/58/10.75 1.00/58/10.25
4 Shinuk Or ISR 1.00/58/10.75 0.50/58/10.25
5 Levy Aviv ISR 0.50/58/9.75 2.50/58/10.75
6 Pugstaller Robert AUT 0.00/58/9.75 2.50/58/10.75
7 Gerhofer Peter AUT 1.00/58/10.25 2.50/58/10.75
8 Herrmann Simon GER 2.50/58/10.25 5.00/58/11.25
9 Weiland Christian GER 2.50/58/11.25
10 Vojnic Tomislav-Martin AUT 0.50/58/11.25
11 Labkovich Ilya BLR 5.25/58/12.00
12 Tzdaka Moshe ISR 4.50/58/13.00
13 Pech Bjoern GER 5.00/58/14.25
14 Hintringer Fabian AUT 0.00/58/14.25
15 Slimak Nir ISR 1.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Labkovich Ilya BLR 8060 10170
2 Vasko Alexander SVK 9610 7520
3 Pech Bjoern GER 5930 6380
4 Herrmann Simon GER 5550 5770
5 Levy Aviv ISR 6300 5330
6 Slimak Nir ISR 3150
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Vasko Alexander SVK 61.10 59.30
2 Ryanzin Vladimir RUS 56.90 57.70
3 Labkovich Ilya BLR 56.20 53.30
4 Dobringer Daniel AUT 48.60 50.10
5 Swoboda Matthias AUT 48.00
6 Hintringer Fabian AUT 46.80