Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Winter Amelia GBR 3.00/55/12.00 3.00/55/12.00
2 Wharton Charlotte GBR 3.00/55/12.00 3.00/55/12.00
3 Shorten Danielle GBR 3.50/55/13.00 4.00/55/13.00
4 Moore Charlotte GBR 3.00/55/13.00 4.00/55/13.00
5 Winter Hilary GBR 2.50/55/13.00 2.00/55/13.00
6 Hebdon Sarah GBR 3.50/55/14.25 1.50/55/13.00
7 Outram Sanchia GBR 3.50/55/13.00 1.00/55/13.00
8 Jones Julia GBR 1.00/55/13.00 5.00/55/14.25
9 JONES Sarah GBR 3.50/55/14.25
10 Hazelwood Kate GBR 3.00/55/14.25
11 Oliver Belinda GBR 5.00/55/16.00
12 Nutt Katie GBR 0.50/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Outram Sanchia GBR 4100 4600
2 Wharton Charlotte GBR 4420 4030
3 Shorten Danielle GBR 3010 3340
4 Jones Julia GBR 3190 2550
5 Nutt Katie GBR 2870 970
6 Moore Charlotte GBR 1300
7 Hazelwood Kate GBR 1070
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wharton Charlotte GBR 43.50 41.10
2 Shorten Danielle GBR 36.90 39.60
3 Moore Charlotte GBR 32.90 35.90
4 Jones Julia GBR 27.10 30.90
5 Shorten Kelly GBR 29.30 30.70
6 Outram Sanchia GBR 26.90
7 Oliver Belinda GBR 24.70
8 Hazelwood Kate GBR 21.70
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Winter Frederick GBR 1.50/58/10.25 4.00/58/10.75
2 Campbell Glenn GBR 3.50/58/11.25 4.00/58/11.25
3 Hebdon Harry GBR 3.50/58/11.25 3.00/58/11.25
4 Heath Calum GBR 3.50/58/11.25 3.00/58/11.25
5 Asher Thomas GBR 3.00/58/11.25 3.00/58/11.25
5 Spavin Harry GBR 3.00/58/11.25 3.00/58/11.25
7 Hazelwood Timothy GBR 3.50/58/12.00 2.00/58/11.25
8 Poland Joel GBR 5.00/58/12.00 1.50/58/11.25
9 Earl James GBR 4.50/58/12.00 1.00/58/11.25
10 Kinnane David GBR 1.50/58/11.25 0.50/58/11.25
11 Hazelwood Robert GBR 3.00/58/12.00 3.50/58/12.00
12 Outram Luke GBR 3.00/58/12.00 5.00/58/13.00
13 Murphy Darren GBR 3.00/58/12.00
13 WHARTON Christopher GBR 3.00/58/12.00
15 Poole Thomas GBR 2.50/58/12.00
16 Wheldrick Dominic GBR 1.50/58/12.00
17 Foley-Brickley David GBR 5.00/58/13.00
18 Hazelwood Benjamin GBR 1.50/58/13.00
19 Dyson Harvey GBR 4.00/22
20 Davies Arron GBR 2.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hazelwood Robert GBR 6470 6110
2 Outram Luke GBR 6830 5620
3 Poland Joel GBR 6650 5190
4 Earl James GBR 7750 4590
5 Wheldrick Dominic GBR 5230 4330
6 WHARTON Christopher GBR 4960 3410
7 Asher Thomas GBR 4940
8 Heath Calum GBR 4840
9 Poole Thomas GBR 4640
10 Spavin Harry GBR 3610
11 Hazelwood Benjamin GBR 2530
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Asher Thomas GBR 60.30 60.80
2 Critchley Jack GBR 60.10 59.60
3 WHARTON Christopher GBR 58.10 58.20
4 Critchley Andrew GBR 57.30 55.60
5 Hazelwood Benjamin GBR 51.00 52.90
6 Wheldrick Dominic GBR 49.00 52.80
7 Outram Luke GBR 51.70 51.80
8 Earl James GBR 53.70
9 Poland Joel GBR 46.60
10 Hazelwood Robert GBR 46.20
11 Poole Thomas GBR 46.00
12 Spavin Harry GBR 45.70
13 Heath Calum GBR 44.70
14 Critchley Thomas GBR 44.20