Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 1.00/55/13.00 4.00/55/14.25
2 Baumeier Gitte GER 0.50/55/13.00 4.00/55/14.25
3 Langrock Claudia GER 5.50/55/16.00 2.00/55/14.25
4 Bonnemann Chiara GER 2.00/55/14.25 1.00/55/14.25
5 Jahnke Christine GER 0.00/55/14.25 1.00/55/14.25
6 Haschock Maria GER 3.00/55/16.00
6 Hüller Julia GER 3.00/55/16.00
8 Hüller Gabriele GER 1.00/55/16.00
9 Haschock Melanie GER 5.00/55/18.25
10 Volk Franka Maria GER 3.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Volk Franka Maria GER 4280 5310
2 Bonnemann Giannina GER 4520 4510
3 Langrock Claudia GER 4330 3710
4 Haschock Melanie GER 2880 3240
5 Jahnke Christine GER 3250 1130
6 Haschock Maria GER 2840
7 Hüller Julia GER 2480
8 Hüller Gabriele GER 2290
9 Bonnemann Chiara GER 2260
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 28.70 27.90
2 Haschock Melanie GER 26.10 25.70
3 Bonnemann Chiara GER 23.20 24.00
4 Langrock Claudia GER 23.90 23.50
5 Hüller Gabriele GER 20.40 20.40
6 Volk Franka Maria GER 20.30
7 Hüller Julia GER 19.10
8 Jahnke Christine GER 17.50
9 Haschock Maria GER 16.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Böttcher Nick GER 5.00/58/12.00 2.00/58/11.25
2 King Alexander GER 3.00/58/12.00 2.00/58/11.25
3 Leonhardt Andreas GER 5.00/58/13.00 2.00/58/12.00
4 Patschke Matthias GER 5.00/58/13.00 4.50/58/13.00
5 Schipner Toralph GER 1.50/58/13.00 3.00/58/13.00
6 Patschke Michael GER 2.50/58/13.00 4.00/37
7 Bonnemann Ralf GER 4.00/58/14.25
8 Scherer Philipp GER 2.50/55/18.25
9 Gummelt Heiko GER 5.00/34
10 KOKOTEK Michael GER 4.50/37
11 Jahnke Tobias GER 3.00/22
11 Lang Michael GER 3.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Andreas GER 2190 5520
2 King Alexander GER 2570 3480
3 Böttcher Nick GER 3660 3450
4 Patschke Matthias GER 3340 3340
5 Schipner Toralph GER 3040 3310
6 Patschke Michael GER 2810 2610
7 Eckert Klaus GER 2160
8 Jahnke Tobias GER 2120
9 Bonnemann Ralf GER 1610
10 Gummelt Heiko GER 1500
11 KOKOTEK Michael GER 1170
12 Scherer Philipp GER 540
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Böttcher Nick GER 48.60 54.90
2 Schipner Toralph GER 53.30 52.80
3 Leonhardt Andreas GER 49.20 51.10
4 Gummelt Heiko GER 49.40 50.60
5 Patschke Michael GER 39.20 38.60
6 KOKOTEK Michael GER 38.50
7 Patschke Matthias GER 34.50
8 Scherer Philipp GER 31.50
9 Bonnemann Ralf GER 29.20
10 Jahnke Tobias GER 17.70