Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kirsch Jacqueline GER 4.00 4.80
2 Smit Kimberly NED 3.73 2.60
3 Vrancx Celine BEL 3.90 2.40
4 Rattalino Chiara ITA 2.83 0.95
5 Bierhuizen Nikita NED 3.10 0.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kirsch Jacqueline GER 950 1020
2 Smit Kimberly NED 1020 850
3 Bierhuizen Nikita NED 520 700
4 Vrancx Celine BEL 650 510
5 Gasparini Matilde ITA 260
6 Rattalino Chiara ITA 400
# Bib Name Country Category Round 1
1 Smit Kimberly NED 7.60
2 Kirsch Jacqueline GER 6.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hempelmann Svenja GER 9.80 11.80
2 Kirsch Steffi GER 8.80 8.70
3 Aimone Paola ITA 6.70 6.70
4 Eissler Lavinia GER 4.10 3.90
6 Curtis Bibby GBR 3.60
8 Gasparini Matilde ITA 1.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hempelmann Svenja GER 1360 1380
2 Kirsch Steffi GER 1250 1100
4 Eissler Lavinia GER 760
5 Aimone Paola ITA 630
6 Curtis Bibby GBR 570
7 Gasparini Matilde ITA 550
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Aartsen Evert FIN 13.90 13.20
2 Field David GBR 11.50 13.00
3 Poncey Jean-Marie FRA 9.60 10.80
4 Beekandt Patrice FRA 10.60
5 Harju Timo FIN 10.30 10.10
6 Olofsson Anders SWE 8.80 8.70
7 Zinn Frank GER 11.10 7.50
8 Turner Paul GBR 6.20
9 Platt David GBR 6.00
10 Andersson Dennis SWE 5.60
11 Velle Michel NED 4.60
12 Hackter Paul SWE 4.58
13 Nilsson Peter SWE 4.50
14 Adolph Reiner GER 2.58
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Aartsen Evert FIN 3460 2830
2 Poncey Jean-Marie FRA 1780 1880
3 Zinn Frank GER 1990 1430
4 Nilsson Peter SWE 1250 1400
5 Field David GBR 1550 1350
6 Turner Paul GBR 1700 1210
7 Velle Michel NED 1030 1130
8 Olofsson Anders SWE 1030 1080
9 Harju Timo FIN 1000
11 Platt David GBR 680
12 Hackter Paul SWE 550
13 Andersson Dennis SWE 300
14 Adolph Reiner GER 250
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
2 Jaarsveld, Van Tim NED 10.90 10.90
3 Adolph Pablo GER 7.40 7.10
4 Reitbauer Peter AUT 10.30 6.25
5 Aartsen Bas NED 5.03 6.20
6 Olofsson Rasmus SWE 7.00 5.60
7 Gorrino Gianluca ITA 7.30 4.00
8 Van Reeth Ian BEL 4.20
9 Polacchini Mattia ITA 3.90
10 Pasini Lorenzo ITA 3.40
11 Lindell Hampus SWE 2.50
12 Comollo Stefano ITA 2.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
2 Reitbauer Peter AUT 1450 1950
3 Jaarsveld, Van Tim NED 1370 1430
4 Gorrino Gianluca ITA 1130 1310
5 Polacchini Mattia ITA 1000 1250
6 Van Reeth Ian BEL 1000 1050
7 Adolph Pablo GER 1000 700
8 Pasini Lorenzo ITA 870
9 Olofsson Rasmus SWE 660
10 Aartsen Bas NED 470
11 Lindell Hampus SWE 390
12 Comollo Stefano ITA 340
13 Lindell Emil SWE 70
# Bib Name Country Category Round 1
2 Van Reeth Ian BEL 14.30
3 Polacchini Mattia ITA 9.30
4 Jaarsveld, Van Tim NED 9.20
5 Adolph Pablo GER 7.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Aartsen Jr. Evert FIN 11.60 15.40
2 Wimmer Georg AUT 13.40 14.50
3 Maillard Clement FRA 13.50 13.60
4 Eissler Kenneth GER 12.30 13.30
5 Ronkainen Kasimir FIN 13.50 13.00
6 Zielman Mathijs NED 12.30 12.60
7 Heaps Tom GBR 13.90 11.70
8 Kurz Christian GER 12.20 11.40
9 Mcdonald Ryan IRL 11.00 10.50
10 Moyes Richard GBR 12.80 10.30
11 Mussano Ribaldone Filippo ITA 13.30 5.40
12 Beekandt Patrice FRA 10.90
13 Molenkamp Rodney NED 10.50
15 Williamsson Anton SWE 8.30
16 Williamsson Simon SWE 8.20
18 Heiss Lukas GER 5.40
19 Snoek Ivar NED 4.45
21 Kempers Niels NED 3.85
22 Mccombie Arron GBR 3.10
23 Crewe Robert GBR 2.60
24 Lodge Nick GBR 2.55
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Maillard Clement FRA 4450
2 Aartsen Jr. Evert FIN 3450
3 Kurz Christian GER 3350
4 Moyes Richard GBR 2450
5 Heaps Tom GBR 2400 4800
6 Eissler Kenneth GER 2300
7 Wimmer Georg AUT 2030
8 Heiss Lukas GER 2000
8 Molenkamp Rodney NED 2000
11 Williamsson Anton SWE 1600
12 Zielman Mathijs NED 1550
13 Ronkainen Kasimir FIN 1510
14 Mcdonald Ryan IRL 1280
15 Mussano Ribaldone Filippo ITA 1250
17 Beekandt Patrice FRA 1000
19 Crewe Robert GBR 900
19 Mccombie Arron GBR 900
21 Lodge Nick GBR 780
22 Williamsson Simon SWE 680
23 Snoek Ivar NED 450
24 Kempers Niels NED 230
# Bib Name Country Category Round 1
1 Heaps Tom GBR 23.30