Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1
3 Amade Anais FRA 4.00/55/11.25
4 Berdnikava Natallia BLR 3.00/55/11.25
5 Lucine Clementine FRA 2.50/55/11.25
6 Costard Manon FRA 2.00/55/11.25
7 Botas Medem Sandra ESP 0.50/55/11.25
12 Turets Iryna BLR 5.00/55/12.00
16 Botas Medem Nadine ESP 2.00/55/12.00
16 Caruso Silvia ITA 2.00/55/12.00
21 Kashitsina Olga RUS 4.00/55/13.00
22 Gustafsson Sandra SWE 1.50/55/13.00
23 Shorten Danielle GBR 0.50/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1
1 Berdnikava Natallia BLR 9420
2 Lucine Clementine FRA 9320
6 Caruso Silvia ITA 7620
8 Costard Manon FRA 6780
10 Churakova Tatiana RUS 6630
12 Kashitsina Olga RUS 5970
19 Francke Lisa SWE 4150
22 Gustafsson Sandra SWE 1690
# Bib Name Country Category Round 1
1 Berdnikava Natallia BLR 52.40
2 Kashitsina Olga RUS 48.70
3 Turets Iryna BLR 48.40
4 Lucine Clementine FRA 48.20
5 Amade Anais FRA 46.00
6 Costard Manon FRA 45.90
8 Francke Lisa SWE 44.90
14 Shorten Danielle GBR 41.10
19 Kucerova Petra CZE 36.90
21 Gustafsson Sandra SWE 33.60
# Bib Name Country Category Round 1
1 Sedlmajer Adam CZE 5.00/58/10.75
2 Odvarko Daniel CZE 4.50/58/10.75
8 Deviatovski Oleg BLR 4.50/58/11.25
9 Earl James GBR 4.00/58/11.25
9 Kolman Martin CZE 4.00/58/11.25
9 Napolitano Davide ITA 4.00/58/11.25
13 Asher Thomas GBR 3.00/58/11.25
13 Noguera Vergés Lluís ESP 3.00/58/11.25
15 Efverstrom Johan SWE 1.50/58/11.25
18 Sukhotin Dmitry RUS 2.50/58/12.00
19 D'Alberto Lorenzo ITA 2.00/58/12.00
20 VIKSTROM Oskar SWE 1.50/58/12.00
24 Ryanzin Vladimir RUS 1.50/58/13.00
# Bib Name Country Category Round 1
3 Poteau Alexandre FRA 11240
4 Deviatovski Oleg BLR 10890
5 Zharnasek Aliaksei BLR 10670
7 Kolman Martin CZE 9350
9 Sedlmajer Adam CZE 9160
11 D'Alberto Lorenzo ITA 8720
13 Asher Thomas GBR 7950
14 Critchley Stephen GBR 7560
15 Noguera Vergés Lluís ESP 7280
16 D'Alberto Matteo ITA 7230
17 Odvarko Daniel CZE 7110
18 Earl James GBR 6200
20 Sukhotin Dmitry RUS 4350
21 VIKSTROM Oskar SWE 4200
# Bib Name Country Category Round 1
7 Ryanzin Vladimir RUS 61.30
9 Asher Thomas GBR 58.50
10 Sedlmajer Adam CZE 58.10
11 Deviatovski Oleg BLR 57.80
12 Kolman Martin CZE 57.00
13 Noguera Vergés Lluís ESP 55.90
15 Critchley Stephen GBR 55.70
16 D'Alberto Lorenzo ITA 54.70
17 VIKSTROM Oskar SWE 51.70
18 Napolitano Davide ITA 51.20
20 Sukhotin Dmitry RUS 47.00