Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 4.00/55/12.00 1.00/55/11.25
2 Bonnemann Chiara GER 4.00/55/13.00 4.00/55/12.00
3 Bonnemann Carlotta GER 4.00/55/13.00 4.00/55/13.00
4 Niederbäumer Kim Helen GER 1.00/55/13.00 3.00/55/13.00
5 Leonhardt Lilian GER 3.00/55/14.25 2.00/55/13.00
6 Brummel Lara GER 5.50/55/16.00 2.00/55/14.25
7 Hüller Julia GER 1.00/55/14.25 5.00/55/16.00
8 Niederbäumer Chris GER 3.00/55/14.25 4.50/55/16.00
9 Boepple-Filbig Petra GER 5.00/55/16.00
10 Parussel Ronja GER 4.50/55/16.00
10 Wucherpfennig Lisa GER 4.50/55/16.00
12 Parussel Luca GER 1.50/55/16.00
13 Schwarzkopf Sarah GER 0.50/52
14 Wenzel Lena GER 1.00/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Chiara GER 4230 5390
2 Bonnemann Carlotta GER 4570 4410
3 Bonnemann Giannina GER 4760 4000
4 Niederbäumer Kim Helen GER 2160 3330
5 Hüller Julia GER 2110 2510
6 Boepple-Filbig Petra GER 2730 2350
7 Parussel Luca GER 2220 1660
8 Wucherpfennig Lisa GER 2490 1470
9 Leonhardt Lilian GER 2100
10 Wenzel Lena GER 1640
11 Brummel Lara GER 1590
12 Parussel Ronja GER 1430
13 Niederbäumer Chris GER 1220
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 43.90 43.30
2 Niederbäumer Kim Helen GER 35.00 35.40
3 Bonnemann Carlotta GER 31.60 32.70
4 Bonnemann Chiara GER 30.20 32.40
5 Niederbäumer Chris GER 26.30 25.90
6 Brummel Lara GER 22.90 21.90
7 Parussel Ronja GER 21.20 21.00
8 Parussel Luca GER 19.80 20.00
9 Boepple-Filbig Petra GER 14.10
10 Wenzel Lena GER 12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 King Alexander GER 4.00/58/12.00 1.50/58/12.00
2 Kosfeld Mirco GER 2.00/58/13.00 2.00/58/13.00
3 Bothe Andreas GER 3.25/58/13.00 3.25/58/14.25
4 Von Schorlemer Stephan GER 2.00/58/13.00 2.50/58/14.25
5 Wohlfahrt Moritz GER 1.00/58/16.00 4.00/58/18.25
6 Scherer Philipp GER 3.00/58/18.25 3.00/58/18.25
7 Kosfeld Marcel GER 2.50/58/18.25 1.50/58/18.25
8 Menzel Alexander GER 2.50/58/14.25 4.00/22
9 Noatnick Felix GER 2.50/55/18.25
10 Groß Albert GER 1.50/52
10 Leonhardt Pepe GER 1.50/52
12 Habig Timo GER 5.00/22
13 Bucksch Jan GER 4.50/22
14 Menzel Hans-Joachim GER 2.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bothe Andreas GER 3370 3370
2 King Alexander GER 2950 2790
3 Wohlfahrt Moritz GER 1870 2720
4 Menzel Alexander GER 2270 2590
5 Menzel Hans-Joachim GER 2160 2020
6 Leonhardt Pepe GER 1660
7 Von Schorlemer Stephan GER 1370
8 Kosfeld Mirco GER 1230
9 Bucksch Jan GER 1030
10 Scherer Philipp GER 790
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Von Schorlemer Stephan GER 38.80 42.40
2 Bothe Andreas GER 35.10 37.00
3 Noatnick Felix GER 33.10 33.10
4 Menzel Alexander GER 30.80 32.10
5 Wohlfahrt Moritz GER 26.60 28.00
6 Kosfeld Mirco GER 26.60 27.00
7 Scherer Philipp GER 23.10
8 Bucksch Jan GER 17.90
9 Leonhardt Pepe GER 16.00