Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Niederbäumer Kim Helen GER 4.00/55/13.00 4.00/55/13.00
2 Baumeier Gitte GER 5.50/55/18.25 1.00/55/13.00
3 Hüller Julia GER 3.00/55/16.00 1.50/55/14.25
4 Niederbäumer Chris GER 5.00/55/16.00 3.00/55/16.00
5 Leonhardt Lilian GER 0.50/55/14.25 3.50/55/18.25
6 Boepple-Filbig Petra GER 4.00/55/16.00 1.50/22
7 Parussel Luca GER 1.25/55/14.25
8 Parussel Ronja GER 1.00/55/14.25
9 Bucksch Jana GER 5.50/55/18.25
10 Brummel Lara GER 5.00/55/18.25
11 Wenzel Emily GER 2.50/55/18.25
12 Baumeier Shelly GER 1.50/52
13 Langrock Claudia GER 4.00/22
14 Brummel Doris GER 1.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Baumeier Gitte GER 3050 3880
2 Wenzel Emily GER 2630 2500
3 Langrock Claudia GER 2130 2110
4 Boepple-Filbig Petra GER 2530 1880
5 Hüller Julia GER 2310 1760
6 Leonhardt Lilian GER 2040 1750
7 Parussel Ronja GER 2060 1560
8 Bucksch Jana GER 1960 1430
9 Niederbäumer Kim Helen GER 1900
10 Parussel Luca GER 1500
11 Niederbäumer Chris GER 1180
12 Brummel Lara GER 760
13 Baumeier Shelly GER 730
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Niederbäumer Kim Helen GER 31.20 33.50
2 Wenzel Suzi GER 24.70 26.40
3 Langrock Claudia GER 22.90 26.00
4 Leonhardt Lilian GER 22.10 23.30
5 Niederbäumer Chris GER 22.10 23.10
6 Parussel Luca GER 19.60 19.50
7 Parussel Ronja GER 17.30
8 Bucksch Jana GER 16.60
9 Brummel Lara GER 15.80
10 Boepple-Filbig Petra GER 14.50
11 Wenzel Emily GER 13.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 King Alexander GER 5.00/58/12.00 4.00/58/12.00
2 Bothe Andreas GER 3.00/58/13.00 4.00/58/13.00
3 Albrecht Magnus GER 1.50/58/13.00 3.50/58/13.00
4 Kosfeld Mirco GER 3.00/58/13.00 2.00/58/13.00
5 Brümmer Holger GER 2.00/58/13.00 1.50/58/14.25
6 Off Markus GER 2.00/58/18.25 3.50/58/16.00
7 Scherer Philipp GER 5.00/58/18.25 5.00/58/18.25
8 Menzel Alexander GER 2.00/58/18.25 5.00/58/18.25
9 Menzel Hans-Joachim GER 2.00/58/18.25 3.00/58/18.25
10 Ziegler Alfons GER 1.50/58/18.25
11 Pernull Adolf GER 4.50/55/18.25
12 Wohlfahrt Moritz GER 4.00/55/18.25
13 Bucksch Jan GER 4.50/22
14 Kosfeld Marcel GER 3.00/22
15 Auer Julius GER 2.50/22
16 Siegel Ralph GER 2.00/22
17 Ziegler Alexander GER 1.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 King Alexander GER 2970 2990
2 Albrecht Magnus GER 2160 2350
3 Bothe Andreas GER 2880 2320
4 Menzel Alexander GER 1720 1900
5 Menzel Hans-Joachim GER 2250 1870
6 Kapfelsberger Rainer GER 1400
7 Wohlfahrt Moritz GER 1190
8 Bucksch Jan GER 1130
9 Scherer Philipp GER 610
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Böttcher Nick GER 42.50 50.40
2 Albrecht Magnus GER 39.00 42.60
3 Bothe Andreas GER 34.90 35.40
4 Menzel Alexander GER 23.50 24.50
5 Scherer Philipp GER 21.20 22.30
6 Bucksch Jan GER 14.20