Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Carlotta GER 0.00/49 1.00/52
2 Seiffert Ronja-Marie GER 4.00/52 2.50/49
3 Grabow Isabell GER 1.25/55/18.25 1.50/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Carlotta GER 2240 2660
2 Grabow Isabell GER 2290 2220
3 Seiffert Ronja-Marie GER 540 1250
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Haschock Maria GER 5.00/55/18.25 4.00/55/18.25
2 Jahnke Christine GER 5.00/34 5.00/52
3 Meckling Anne GER 4.25/52 2.00/52
4 Bonnemann Chiara GER 2.00/55/13.00 1.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Chiara GER 1850 3410
2 Haschock Maria GER 2020 2810
3 Jahnke Christine GER 2590 2690
4 Meckling Anne GER 900 900
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Chiara GER 29.20 29.20
2 Haschock Maria GER 20.30 18.80
3 Jahnke Christine GER 16.80 18.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schlesinger Miriam GER 2.50/52 1.50/34
2 Wucherpfennig Lisa GER 1.00/34 1.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wucherpfennig Lisa GER 1380 2260
2 Schlesinger Miriam GER 380 540
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schlesinger Miriam GER 14.70 15.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 2.25/55/13.00 4.50/55/13.00
2 Volk Franka Maria GER 2.00/55/14.25 3.00/55/14.25
3 Hüller Julia GER 4.50/55/18.25 2.50/55/16.00
4 Berg Jeanna GER 1.25/55/14.25 3.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 4830 6130
2 Volk Franka Maria GER 3030 3490
3 Berg Jeanna GER 3080 3380
4 Hüller Julia GER 2540
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 33.80 37.40
2 Berg Jeanna GER 30.80 29.40
3 Hüller Julia GER 13.70 15.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Claudia GER 5.50/34 0.00/55/16.00
2 Scherer Amanda GER 2.50/49 0.50/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Claudia GER 1650 2280
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Boepple-Filbig Petra GER 1.00/55/16.00 2.00/55/16.00
2 Vogt Beate GER 3.00/52 1.50/49
3 Fetzer Petra GER 4.00/34 5.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Boepple-Filbig Petra GER 2610 2610
2 Vogt Beate GER 500 500
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 3.00/55/18.25 4.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 2260 2260
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Jahnke Tobias GER 0.00/55/16.00 1.00/55/16.00
2 Becker Ferdinand GER 1.50/46 0.50/34
3 Langrock Eric GER 3.00/34 0.50/34
4 Mensing Niklas GER 0.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Jahnke Tobias GER 1940 1970
2 Langrock Eric GER 520 320
3 Becker Ferdinand GER 470 170
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Jahnke Tobias GER 19.70 20.40
2 Langrock Eric GER 12.60 14.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bothe Konstantin GER 0.50/58/18.25 2.50/58/16.00
2 Reitberger Johannes GER 2.00/58/18.25 4.00/58/18.25
3 Albrecht Magnus GER 1.50/37 3.00/58/18.25
4 Rauchfuss Denny GER 5.00/37 1.50/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bothe Konstantin GER 2480 2280
2 Albrecht Magnus GER 1440 1700
3 Rauchfuss Denny GER 100 440
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bothe Konstantin GER 30.40 30.10
2 Albrecht Magnus GER 27.90 29.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schipner Bojan GER 0.50/58/12.00 3.00/58/11.25
2 Grutza Martin GER 1.50/58/13.00 4.00/58/13.00
3 KOKOTEK Michael GER 2.50/58/16.00 0.50/58/14.25
4 Galbusera Marcus GER 2.50/58/18.25 2.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schipner Bojan GER 4740 5820
2 Grutza Martin GER 4360 4980
3 KOKOTEK Michael GER 2210 1910
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schipner Bojan GER 53.50 57.90
2 Grutza Martin GER 32.60 41.90
3 KOKOTEK Michael GER 41.10 41.70
4 Galbusera Matteo GER 21.40 22.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 King Alexander GER 4.00/58/13.00 3.50/58/12.00
2 Patschke Matthias GER 4.00/58/14.25 3.50/58/12.00
3 Böttcher Nick GER 5.00/58/14.25 2.00/58/12.00
4 Goede Sebastian GER 2.50/58/13.00 4.00/58/13.00
5 Patschke Michael GER 1.50/58/13.00 5.00/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Goede Sebastian GER 5550 4820
2 Patschke Michael GER 2660 2810
3 King Alexander GER 3450 2660
4 Böttcher Nick GER 2920 2420
5 Patschke Matthias GER 2050 2220
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Böttcher Nick GER 46.10 51.60
2 Goede Sebastian GER 47.00 44.80
3 Patschke Michael GER 39.40 42.30
4 Patschke Matthias GER 28.50 31.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Lang Michael GER 1.25/55/12.00 6.00/55/12.00
2 Sprang Michael GER 4.00/55/13.00 3.00/55/12.00
3 Schipner Toralph GER 2.00/55/13.00 1.50/55/12.00
4 Scherer Philipp GER 2.50/55/18.25 4.00/55/16.00
5 Gummelt Heiko GER 2.00/55/14.25 3.00/34
6 Ziegler Alfons GER 5.50/34
7 Haschock Mario GER 4.00/34
8 Off Markus GER 0.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schipner Toralph GER 3090 3090
2 Broemel Mike GER 3030 3030
3 Gummelt Heiko GER 1190 1190
4 Scherer Philipp GER 660 660
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schipner Toralph GER 47.50 52.40
2 Gummelt Heiko GER 41.40 41.90
3 Tschada Josef GER 28.80 31.20
4 Scherer Philipp GER 24.40 27.60
5 Broemel Mike GER 22.10 25.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bothe Andreas GER 3.00/55/12.00 3.00/55/12.00
2 Reitberger Anton GER 4.00/55/13.00 4.00/55/13.00
3 Kuhnt Günter GER 3.50/55/14.25 3.50/55/14.25
4 Kapfelsberger Rainer GER 3.00/55/18.25 3.00/55/18.25
5 Pester Thomas GER 3.50/49 3.50/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bothe Andreas GER 3720 3260
2 Kapfelsberger Rainer GER 1160 2210
3 Seubert Jochen GER 1360 1690
4 Reitberger Anton GER 1730 1360
5 Kuhnt Günter GER 250
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bothe Andreas GER 36.00 38.60
2 REINHARDT Frank GER 37.50 37.90
3 Reitberger Anton GER 15.70 17.30
4 Pester Thomas GER 13.40 15.00
5 Kuhnt Günter GER 12.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Burger Norbert GER 4.00/34 5.25/55/14.25
2 Hüller Heiko GER 3.00/55/14.25 3.00/55/14.25
3 Burow Joachim GER 3.00/55/16.00 5.50/55/18.25
4 Pernull Adolf GER 3.50/34 0.50/55/18.25
5 KOEHLER Theodor GER 3.00/34 2.00/34
6 Drechsler Dieter GER 1.50/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Eckert Klaus GER 1710 1710
2 Hüller Heiko GER 1690 1690
3 Burger Norbert GER 1000 1000
4 Pernull Adolf GER 500 500
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 27.10 31.50
2 Pernull Adolf GER 11.70 12.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wündrich Götz GER 3.25/52/16.00 5.00/52/16.00
2 Hidas Lajos - Joschi GER 2.50/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hidas Lajos - Joschi GER 820 840