Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Anderberg Natasha SWE 5.25/55/13.00 0.50/55/12.00
2 Marchevet Cecile FRA 2.25/55/12.00 5.50/55/13.00
3 Sizer Lorraine GBR 4.00/55/18.25 4.00/55/16.00
4 Langrock Claudia GER 4.50/55/16.00 4.50/34
5 Waz Joanna POL 1.50/34 1.50/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Marchevet Cecile FRA 1980 2420
2 Anderberg Natasha SWE 1830 2370
3 Langrock Claudia GER 3420 2350
4 Waz Joanna POL 1650 1300
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Waz Joanna POL 31.00 31.40
2 Langrock Claudia GER 26.10 26.30
3 Sizer Lorraine GBR 25.80 25.50
4 Marchevet Cecile FRA 23.30 25.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gubarenko Olga RUS 4.50/55/13.00 3.00/55/12.00
2 Varming Susanne NOR 5.00/55/14.25 2.00/55/13.00
3 Legrand Berit MON 3.00/55/18.25 4.50/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Johnson Jan RSA 4.50/55/16.00 2.50/55/14.25
2 Kirby Dianne IRL 0.50/55/18.25 1.50/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kirby Dianne IRL 1290 1290
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kirby Dianne IRL 19.80 19.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gabriel Raoul FRA 3.00/55/11.25 3.50/55/11.25
2 Lazinskas Ricardas LTU 3.00/55/12.00 3.50/55/11.25
3 Nemeth Gabor HUN 1.25/55/12.00 3.00/55/11.25
4 Hornagold Mike Jnr GBR 3.50/55/12.00 2.50/55/11.25
5 Delhaize Matthieu BEL 1.00/55/11.25 2.25/55/11.25
6 Schmidt Jesper DEN 3.00/55/12.00 0.50/55/11.25
7 Lang Michael GER 1.50/55/11.25 5.00/55/12.00
8 Slot Pieter NED 2.50/55/12.00 5.00/55/12.00
9 Schipner Toralph GER 2.50/55/12.00 2.00/55/12.00
10 Sprang Michael GER 4.50/55/13.00 2.00/55/12.00
11 Dokoupil Tom NED 0.50/55/12.00 1.50/55/12.00
12 Saintviteux Yves BEL 5.00/55/13.00 4.50/55/13.00
13 Ceranic Predrag SRB 4.50/55/13.00
14 Gorshcharuk Dmitry RUS 4.00/55/13.00
14 Seyfried Xavier SUI 4.00/55/13.00
16 Dulos Fotis GRE 1.50/55/13.00
16 Lygum Christian DEN 1.50/55/13.00
18 Soer Gerard J.Paul MON 2.00/55/14.25
19 Gummelt Heiko GER 0.00/55/14.25
20 Bergmans Marc BEL 3.50/34
21 Ducrot Nicolas FRA 0.00/34
21 Mistryukov Alexander RUS 0.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gabriel Raoul FRA 3630 4170
2 Schipner Toralph GER 2650 3110
3 Lazinskas Ricardas LTU 1900 3080
4 Dokoupil Tom NED 2630 2880
5 Hornagold Mike Jnr GBR 1790 1470
6 Saintviteux Yves BEL 1250
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schipner Toralph GER 48.60 53.40
2 Lazinskas Ricardas LTU 49.00 51.00
3 Slot Pieter NED 46.30 47.20
4 Gabriel Raoul FRA 42.40 46.40
5 Gummelt Heiko GER 43.40 44.70
6 Hornagold Mike Jnr GBR 39.70
7 Saintviteux Yves BEL 26.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wilkinson Jonathan GBR 5.50/55/13.00 3.00/55/12.00
2 Koot Francis BEL 5.00/55/13.00 3.00/55/12.00
3 Mednikov Alexey RUS 3.00/55/12.00 3.00/55/12.00
4 Bothe Andreas GER 1.00/55/11.25 1.50/55/12.00
5 Abrahamsen Gert DEN 3.50/55/13.00 1.50/55/12.00
6 Valentelis Vytautas LTU 3.00/55/13.00 1.00/55/12.00
7 Keusseoglou Aleco MON 4.50/55/12.00 2.50/55/13.00
8 Guyamier Patrick FRA 2.50/55/12.00 2.50/55/13.00
9 Hammersley Paul GBR 1.50/55/13.00 2.50/55/13.00
10 Clay Alex NED 2.50/55/13.00
11 Owel Bob NED 4.50/55/14.25
12 Engelhardt Volker AUT 3.00/55/14.25
13 Mc Guigan Donal IRL 3.00/55/16.00
14 Beard Mark GBR 4.00/55/18.25
15 Menzel Hans-Joachim GER 5.25/34
16 Bertrand Georges FRA 5.00/34
17 Fleury Jean-Pierre FRA 3.50/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Koot Francis BEL 3780 4560
2 Bothe Andreas GER 3220 3440
3 Fleury Jean-Pierre FRA 1980 1310
4 Beard Mark GBR 1020 1090
5 Hammersley Paul GBR 1540 680
6 Clay Alex NED 1000
7 Menzel Hans-Joachim GER 960
8 Mc Guigan Donal IRL 820
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Koot Francis BEL 39.40 40.30
2 Bothe Andreas GER 37.50 38.10
3 Hammersley Paul GBR 34.10 35.90
4 Mc Guigan Donal IRL 30.30 31.40
5 Beard Mark GBR 27.80 28.00
6 Clay Alex NED 27.30
7 Fleury Jean-Pierre FRA 18.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Skande Ulf SWE 1.00/55/11.25 2.00/55/11.25
2 Leprince Philippe FRA 2.00/55/12.00 2.00/55/11.25
3 Sprenger Ernst SUI 3.00/55/13.00 2.00/55/12.00
4 Jirak Bernd AUT 5.00/55/16.00 4.50/55/14.25
5 Pedersen Ib Trier DEN 1.50/55/14.25 4.00/55/14.25
6 Lilleberg Audun NOR 0.00/55/14.25 4.00/55/14.25
7 Johnsen Lasse Vidar NOR 5.00/55/16.00 3.50/55/14.25
8 Ward George GBR 1.50/55/14.25 1.50/55/14.25
9 Frangistas Nikolaos GRE 1.00/55/12.00 1.50/34
10 Arp Hansen Lars DEN 4.00/55/14.25 1.00/34
11 Begovich Heinz AUT 2.00/55/16.00
11 Slater Colin GBR 2.00/55/16.00
13 Van Scherpenzeel Han NED 1.50/55/16.00
14 Senge Wolfgang GER 5.50/52
15 Brunel Pierre Gilles FRA 5.00/34
16 Bäcklin Jerry SWE 4.00/34
17 Gabriel George Nicolas GRE 2.50/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Arp Hansen Lars DEN 2860 2830
2 Pedersen Ib Trier DEN 2040 2280
3 Skande Ulf SWE 1940 1950
4 Onorato Gianfranco ITA 1880 1920
5 Ward George GBR 1890 1680
6 Senge Wolfgang GER 1340
7 Johnsen Lasse Vidar NOR 1080
8 Lilleberg Audun NOR 650
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Senge Wolfgang GER 29.60 36.40
2 Ward George GBR 33.80 31.50
3 Begovich Heinz AUT 30.20 30.90
4 Lilleberg Audun NOR 30.70 29.70
5 Johnsen Lasse Vidar NOR 26.60 28.60
6 Nosachev Sergey RUS 18.50
7 Arp Hansen Lars DEN 12.60