Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Preliminary Round
6 Lucine Clementine FRA 1.50/55/11.25
9 Ellis Marion FRA 5.00/55/12.00
13 Krueger Geena GER 3.50/55/12.00
14 Berdnikava Natallia BLR 3.00/55/12.00
15 Balashova Mila RUS 2.50/55/12.00
15 Winter Amelia GBR 2.50/55/12.00
17 Bonnemann Chiara GER 2.00/55/12.00
18 Cespivova Anna CZE 1.50/55/12.00
22 Kashitsina Olga RUS 2.25/55/13.00
# Bib Name Country Category Preliminary Round
1 Berdnikava Natallia BLR 8520
1 Lucine Clementine FRA 8520
7 Churakova Tatiana RUS 7010
10 Ellis Marion FRA 6360
11 Bonnemann Chiara GER 5570
12 Kucerova Petra CZE 5480
13 Pajni Maria Luisa ITA 4960
14 Cespivova Anna CZE 4780
15 Kashitsina Olga RUS 4580
19 Balashova Mila RUS 2090
# Bib Name Country Category Preliminary Round
1 Berdnikava Natallia BLR 50.70
2 Lucine Clementine FRA 47.00
3 Ellis Marion FRA 45.70
7 Kashitsina Olga RUS 42.50
8 Pajni Maria Luisa ITA 39.50
12 Bonnemann Chiara GER 35.70
12 Cespivova Anna CZE 35.70
14 Kucerova Petra CZE 34.90
# Bib Name Country Category Preliminary Round
1 Winter Frederick GBR 1.50/58/10.25
2 Allais Carlo ITA 3.50/58/10.75
3 Odvarko Daniel CZE 2.50/58/10.75
4 Efverstrom Daniel SWE 2.00/58/10.75
4 Schipner Bojan GER 2.00/58/10.75
7 Dailland Thibaut FRA 4.00/58/11.25
7 Kolman Martin CZE 4.00/58/11.25
10 Benatti Nicholas ITA 3.00/58/11.25
10 Morozov Igor RUS 3.00/58/11.25
12 Efverstrom Johan SWE 1.50/58/11.25
19 Isayeu Aliaksandr BLR 3.00/58/12.00
20 Zharnasek Aliaksei BLR 2.50/58/12.00
21 Pajni Gianmarco ITA 2.00/58/12.00
# Bib Name Country Category Preliminary Round
3 Zharnasek Aliaksei BLR 11520
4 Poteau Alexandre FRA 10840
5 Isayeu Aliaksandr BLR 10040
6 Benatti Nicholas ITA 9640
8 Pajni Gianmarco ITA 9520
9 Kolman Martin CZE 9300
16 Efverstrom Daniel SWE 5900
17 KEMPER Kim Joel GER 5820
18 Schipner Bojan GER 5090
# Bib Name Country Category Preliminary Round
4 Schipner Bojan GER 59.70
5 Efverstrom Daniel SWE 58.50
6 Morozov Igor RUS 58.40
9 Dailland Thibaut FRA 51.60
10 Kolman Martin CZE 50.30
11 Deviatovski Oleg BLR 50.10
15 Isayeu Aliaksandr BLR 46.60
16 Pajni Gianmarco ITA 43.70
17 KEMPER Kim Joel GER 38.30