Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1
2 Lucine Clementine FRA 4.50/55/11.25
3 Amade Anais FRA 4.00/55/11.25
3 Arthur Nicole GBR 4.00/55/11.25
6 Mosti Marina ITA 3.50/55/11.25
8 Liakou Evdokia GRE 2.00/55/11.25
8 Pavlova Olga BLR 2.00/55/11.25
15 Turets Iryna BLR 3.50/55/12.00
16 Andriopoulou Angeliki GRE 3.00/55/12.00
17 Chardin Nancy FRA 2.00/55/12.00
17 Kashitsina Olga RUS 2.00/55/12.00
17 Vympranietsova Marie GRE 2.00/55/12.00
23 Detry Celine BEL 0.50/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1
3 Andriopoulou Angeliki GRE 7840
5 Lucine Clementine FRA 7460
7 Pavlova Olga BLR 7250
9 Churakova Tatiana RUS 7020
13 Kashitsina Olga RUS 5990
14 Mosti Marina ITA 5900
15 Amade Anais FRA 5860
17 Niebuhr Tanya GBR 4040
20 Berg Jeanna GER 3250
24 Vympranietsova Marie GRE 1550
# Bib Name Country Category Round 1
1 Ravaioli Simona ITA 51.10
2 Vympranietsova Marie GRE 50.20
3 Chardin Nancy FRA 49.80
5 Turets Iryna BLR 48.80
6 Lucine Clementine FRA 48.20
7 Amade Anais FRA 47.90
8 Andriopoulou Angeliki GRE 47.50
13 Niebuhr Tanya GBR 45.70
17 Kashitsina Olga RUS 44.20
18 Pavlova Olga BLR 43.70
24 Detry Celine BEL 19.50
# Bib Name Country Category Round 1
1 Riva Marco ITA 4.50/58/10.75
5 Deviatovski Oleg BLR 2.25/58/10.75
7 Böttcher Nick GER 2.00/58/10.75
10 Asher Thomas GBR 5.00/58/11.25
11 Seels Jason GBR 3.50/58/11.25
12 D'Alberto Matteo ITA 2.00/58/11.25
12 Morozov Igor RUS 2.00/58/11.25
14 Schipner Bojan GER 1.50/58/11.25
20 Leonhardt Andreas GER 3.50/58/12.00
21 Graux Basile BEL 1.50/58/12.00
22 Ryanzin Vladimir RUS 5.00/58/13.00
24 Fortamps Jean-Christophe BEL 2.50/58/13.00
# Bib Name Country Category Round 1
1 LE FORESTIER Nicolas FRA 11710
2 Zharnasek Aliaksei BLR 11470
4 Deviatovski Oleg BLR 10420
6 Fortamps Olivier BEL 10040
8 Riva Marco ITA 9830
10 Seels Jason GBR 9340
11 Asher Thomas GBR 8500
12 D'Alberto Matteo ITA 8280
16 Fortamps Jean-Christophe BEL 6310
18 Graux Basile BEL 5280
19 Stamatis Ioannis GRE 5170
21 Schipner Bojan GER 3620
22 Ryanzin Vladimir RUS 3490
23 Leonhardt Andreas GER 2940
# Bib Name Country Category Round 1
4 Seels Jason GBR 65.90
9 Böttcher Nick GER 63.00
10 Morozov Igor RUS 62.10
10 Riva Marco ITA 62.10
12 Schipner Bojan GER 61.80
14 Asher Thomas GBR 61.30
15 Deviatovski Oleg BLR 61.00
16 D'Alberto Matteo ITA 60.00
19 Ryanzin Vladimir RUS 58.70
20 Leonhardt Andreas GER 56.60
21 Fortamps Jean-Christophe BEL 49.20
22 Graux Basile BEL 42.30
23 Stamatis Ioannis GRE 39.70