Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Lilian GER 2.00/55/18.25 3.50/55/18.25
2 Parussel Ronja GER 3.00/52 3.00/52
3 Parussel Luca GER 2.50/55/18.25 1.00/52
4 Baumeier Shelly GER 2.00/52 0.00/49
5 Vitense Josefine GER 3.00/46 1.50/46
6 Wodsedalek Gina-Marie GER 2.00/52 1.50/22
7 Geisler Angelina GER 3.00/43
8 Brummel Lara GER 4.00/40
9 Kitzing Aylin GER 0.00/40
10 Wenzel Emily GER 5.50/22
11 Niederbäumer Chris GER 3.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Parussel Luca GER 1340 1340
2 Parussel Ronja GER 1120 1270
3 Wenzel Emily GER 1020 1230
4 Niederbäumer Chris GER 1120 1120
5 Baumeier Shelly GER 1230 770
6 Leonhardt Lilian GER 1710 320
7 Kitzing Aylin GER 760
8 Vitense Josefine GER 700
9 Wodsedalek Gina-Marie GER 670
10 Geisler Angelina GER 580
11 Brummel Lara GER 200
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Niederbäumer Chris GER 18.90 19.20
2 Leonhardt Lilian GER 16.20 17.70
3 Wodsedalek Gina-Marie GER 16.00 17.10
4 Parussel Luca GER 16.10 16.60
5 Parussel Ronja GER 14.30 15.50
6 Brummel Lara GER 10.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Carlotta GER 3.00/55/13.00 3.00/55/13.00
2 Dunkel Sascha GER 2.50/22 4.00/52
3 Bucksch Jana GER 3.50/22 3.00/52
4 Metz-Sievert Lea Rebecca GER 4.50/49 4.00/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Carlotta GER 4030 3600
2 Bucksch Jana GER 1780 1080
3 Metz-Sievert Lea Rebecca GER 540 910
4 Dunkel Sascha GER 450 380
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Carlotta GER 29.40 30.50
2 Dunkel Sascha GER 15.60 15.80
3 Bucksch Jana GER 11.80 11.70
4 Metz-Sievert Lea Rebecca GER 9.30 9.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Niederbäumer Kim Helen GER 5.00/55/14.25 3.50/55/16.00
2 Wucherpfennig Lisa GER 1.50/22 3.00/55/18.25
3 Fälker Svenja GER 2.00/49 3.00/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Niederbäumer Kim Helen GER 2040 2190
2 Wucherpfennig Lisa GER 2060 2160
3 Fälker Svenja GER 750 550
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Niederbäumer Kim Helen GER 23.60 24.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Antoni Christian GER 1.00/55/13.00 4.00/55/14.25
2 Beier Tim GER 3.50/49 4.50/49
3 Kindt Lucas GER 2.50/22 1.50/49
4 Groß Albert GER 5.50/22 5.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kindt Lucas GER 420 680
2 Antoni Christian GER 740 590
3 Beier Tim GER 600 240
4 Groß Albert GER 80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Antoni Christian GER 17.00 19.00
2 Kindt Lucas GER 9.90 10.50
3 Beier Tim GER 8.20 8.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Zander Florian GER 4.00/22 2.00/55/18.25
2 Langrock Martin GER 4.50/22 4.50/22
3 Richter Tim GER 4.00/55/18.25 1.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Martin GER 660 1110
2 Zander Florian GER 770 880
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Zander Florian GER 18.70 18.60
2 Langrock Martin GER 17.60 17.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Albrecht Magnus GER 2.00/58/13.00 1.50/58/14.25
2 Langrock Eric GER 4.00/22 3.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Albrecht Magnus GER 2240 2170
2 Langrock Eric GER 1340 1040
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Albrecht Magnus GER 42.30 46.10
2 Langrock Eric GER 18.80 21.60