SQ 4 Event Isis Bundaberg
Isis Ski Gardens, Bundaberg QLD 28-29 Nov 2020
Waterski
National competition
Code: 21AUS012


Event Details
Slalom L 3 Rounds
Slalom L 4 Rounds
Tricks L 3 Rounds
Tricks L 4 Rounds
Jump L 3 Rounds
Jump L 4 Rounds
Age group Australia
-14 O21 O35 O45 O55 O65 O70 O75 Open U10 U12 U14 U17 U21

Entries
Type Open
Status Registration Open
Limit Unlimited
Deadline
Divisions Yes
Open to foreign Skiers Yes
Cash Prize No

Jury Panel
Chief Judge DERRICK Belinda AUS
Scorer PURCELL Leigh AUS
Assistant Scorer APPLETON Pamela AUS
Judge CORNALE Amanda AUS
Judge JORDAN Mark AUS
Judge MITCHELL Rob AUS
Judge MITCHELL Sue AUS
Judge MUNRO Hilary NZL
Judge MURPHY Paul AUS
Judge MURPHY Tania AUS
Judge O'CONNOR Cara AUS
Judge STOREY Maggie AUS
Driver JORDAN Mark AUS

Isis Ski Gardens
Country Australia
Code AUS7040
Area Bundaberg QLD
Organizer
Name Peter Cornale
Phone 0428253355
Email ski39off@hotmail.com
Federation
Name Bruce Cockburn
Phone 0417401462
Email bruce.cockburn6@gmail.com
Other
Towboat




Results Individual Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Overall TeamOverall Points
1 Cornale Peter AUS O45 3.50/55/11.25 3.00/55/11.25 4.00/55/11.25 76.00 1000.00 46.00
2 Cornale Lucas AUS U17 3.00/58/11.25 2.25/58/11.25 0.50/58/12.00 75.00 986.84 45.00
3 Fitzgerald Ryan AUS U17 3.50/58/13.00 4.50/58/13.00 4.00/58/12.00 70.00 921.05 40.00
4 Reeves Scott AUS O35 3.00/55/12.00 3.25/52 1.50/55/12.00 69.00 907.89 39.00
5 Sheehy Paul AUS Open 5.00/58/13.00 1.50/58/13.00 5.00/58/18.25 65.00 855.26 35.00
6 Petersen Neil AUS O45 2.50/55/14.25 2.00/55/13.00 5.00/55/14.25 62.00 815.79 32.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Cornale Lucas AUS U17 5400 3830 5400.00 1000.00 5400.00
2 Munro Hilary NZL O21 3520 3170 3520.00 651.85 3520.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Cornale Lucas AUS U17 32.9m 33.7m 13.70 328.54 33.70
2 Munro Hilary NZL O21 29.7m 31.7m 41.70 1000.00 31.70
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Overall TeamOverall Points
1 Appleton Kristy AUS U14 3.00/52/13.00 1.00/52/12.00 67.00 881.58 37.00
2 Munro Hilary NZL O21 0.50/55/13.00 4.00/55/13.00 2.00/55/13.00 76.00 1000.00 34.00
3 Disalvo Ruby AUS O21 2.50/55/14.25 4.00/55/13.00 2.00/55/13.00 76.00 1000.00 34.00
4 Sheehy Finn AUS U17 0.50/58/13.00 5.00/58/14.25 60.50 796.05 30.50
5 Angel Ross AUS O65 3.00/52/14.25 2.00/52/14.25 5.00/52/14.25 59.00 776.32 29.00
6 O'Connor Callum AUS -14 0.00/49 4.00/55/14.25 58.00 763.16 28.00
7 Jordan Mark AUS O45 2.50/55/14.25 3.50/55/14.25 2.00/55/14.25 57.50 756.58 27.50
8 Reeves Zarhli AUS U12 2.00/52/16.00 5.50/52/16.00 1.50/52/14.25 55.50 730.26 25.50
9 O'Connor Cara AUS U17 3.00/55/16.00 5.00/55/16.00 3.00/55/16.00 53.00 697.37 23.00
10 Cornale Karmen AUS U21 4.00/55/16.00 3.00/55/16.00 5.00/55/18.25 52.00 684.21 22.00
11 Sheehy Jett AUS -14 3.00/55/16.00 1.50/55/18.25 51.00 671.05 21.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Appleton Kristy AUS U14 2090 3080 3080.00 1000.00 3080.00
2 Reeves Zarhli AUS U12 1960 2250 2250.00 730.52 2250.00
3 Petersen Neil AUS O45 1650 1650 1650.00 535.71 1650.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Overall TeamOverall Points
1 Sheehy Finn AUS U17 27.9m 29.1m 30.8m 10.80 654.55 30.80
2 Appleton Kristy AUS U14 20.9m 22.9m 23.5m 16.50 1000.00 23.50
3 Petersen Neil AUS O45 0.00m 18.2m 3.20 193.94 18.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Overall TeamOverall Points
1 Roberts Ethan AUS -14 2.00/55/14.25 3.00/55/16.00 2.00/55/14.25 56.00 965.52 26.00
2 Storey Maggie AUS O75 2.00/46/16.00 5.00/40 3.00/46 44.00 758.62 20.00
3 Angel Melissa AUS Open 3.00/55/18.25 3.00/55/18.25 1.00/55/16.00 49.00 844.83 19.00
4 Sutherland Jack AUS U17 5.00/55/18.25 5.00/55/18.25 5.00/55/18.25 41.00 706.90 17.00
5 Rose Alex AUS O21 4.00/55/18.25 4.00/58/18.25 4.00/58/18.25 58.00 1000.00 16.00
6 Roberts Jason AUS O35 4.00/55/18.25 1.00/55/18.25 0.50/52 46.00 793.10 16.00
7 Reeves Taj AUS U10 4.00/43 3.00/49 3.00/49 45.00 775.86 15.00
8 Weeks John AUS O55 2.00/55/18.25 1.00/55/18.25 3.00/55/18.25 45.00 775.86 15.00
9 Dyson Murray AUS O21 2.00/58/18.25 2.00/58/18.25 2.50/55/18.25 56.00 965.52 14.00
10 Reeves Amy AUS O35 2.00/55/18.25 4.00/52 3.50/52 44.00 758.62 14.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Overall TeamOverall Points
1 Sheehy Jett AUS -14 2200 1340 1810 2200.00 1000.00 2200.00
2 Cornale Karmen AUS U21 1370 1740 1740.00 790.91 1740.00
3 Reeves Taj AUS U10 1480 830 1480.00 672.73 1480.00
4 O'Connor Callum AUS -14 670 1300 1230 1300.00 590.91 1300.00
5 O'Connor Cara AUS U17 830 890 890.00 404.55 890.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Sheehy Jett AUS -14 19.4m 21.5m 11.50 782.31 21.50
2 O'Connor Callum AUS -14 15.1m 16.6m 6.60 448.98 16.60
3 Reeves Zarhli AUS U12 14.7m 14.7m 14.70 1000.00 14.70
4 Angel Ross AUS O65 0.00m 11.8m 11.80 802.72 11.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Roberts Ethan AUS -14 560 560 560.00 1000.00 560.00
2 Angel Ross AUS O65 420 410 420.00 750.00 420.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Points
1 Angel Melissa AUS Open 9.1m 9.1m 9.10