Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Mosti Marina ITA 4.50/55/11.25 3.50/55/11.25
2 Reinstaller Irene ITA 3.00/55/11.25 3.00/55/11.25
3 Ianni Beatrice ITA 2.00/55/11.25 2.00/55/12.00
4 Caruso Silvia ITA 2.00/55/12.00 2.00/55/12.00
5 Ravaioli Simona ITA 3.50/55/13.00 1.00/55/12.00
6 Kaldi Alexandra GRE 3.00/55/13.00
7 Pajni Maria Luisa ITA 2.00/55/13.00
8 Sergueeva Karina RUS 1.50/55/13.00
9 La Ganga Carlotta ITA 4.00/55/14.25
9 Terracciano Silvia ITA 4.00/55/14.25
11 Tersigni Livia ITA 1.00/55/14.25
12 Aureli Valentina ITA 5.50/55/16.00
13 Malcontenti Elisabetta ITA 5.00/55/16.00
14 Kaldis Arieta ITA 4.00/55/16.00
15 Rustioni Lucia ITA 3.00/55/16.00
16 Tomassini Corinne ITA 1.00/55/16.00
17 Gullotta Chiara ITA 0.00/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Sergueeva Karina RUS 6150 6970
2 Caruso Silvia ITA 5950 6180
3 Mosti Marina ITA 5250 6160
4 Pajni Maria Luisa ITA 4110 3810
5 Kaldis Arieta ITA 3610 3690
6 Rustioni Lucia ITA 3310
7 Kaldi Alexandra GRE 3090
8 La Ganga Carlotta ITA 2740
9 Gullotta Chiara ITA 2230
11 Bagnoli Alice ITA 260
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Ravaioli Simona ITA 48.60 48.90
2 Mosti Marina ITA 43.80 48.90
3 Sergueeva Karina RUS 38.10 39.50
4 Gullotta Chiara ITA 31.70 32.60
5 Pajni Maria Luisa ITA 32.30 29.50
6 Bagnoli Alice ITA 23.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Degasperi Thomas ITA 4.00/58/10.75 0.50/58/10.25
2 Ianni Matteo ITA 3.50/58/10.75 4.00/58/10.75
3 Merlo Fabrizio ITA 4.00/58/10.75 3.00/58/10.75
4 Allais Carlo ITA 2.00/58/10.75 2.00/58/10.75
5 Riva Marco ITA 4.00/58/10.75 1.50/58/10.75
6 Gallegra Michele ITA 3.00/58/10.75 3.50/58/11.25
7 Luzzeri Matteo ITA 2.50/58/10.75 1.50/58/11.25
8 Ciapponi Fabrizio ITA 2.50/58/10.75 0.00/58/11.25
9 Palombo Stefano ITA 2.00/58/10.75
10 Merolla Stelio ITA 4.50/58/11.25
10 Minelli Federico ITA 4.50/58/11.25
12 Falcioni Gabriele ITA 2.00/58/11.25
12 Marchesoni Paolo ITA 2.00/58/11.25
12 Menestrina Marco ITA 2.00/58/11.25
12 Porcari Marco ITA 2.00/58/11.25
12 Rampanelli Christian ITA 2.00/58/11.25
17 Napolitano Davide ITA 0.50/58/11.25
18 D'Alberto Matteo ITA 3.50/58/12.00
18 Mariani Gabriele ITA 3.50/58/12.00
20 Benatti Nicholas ITA 3.00/58/12.00
20 Lovisetto Marco ITA 3.00/58/12.00
22 Van De Putte Luca ITA 2.50/58/12.00
23 Speri Nicola ITA 1.50/58/12.00
24 Buzzotta Patrizio ITA 0.50/58/12.00
25 Serafica Luciano ITA 0.00/58/12.00
26 Fiammenghi Alessandro ITA 5.50/58/13.00
27 Saracco Marco ITA 4.00/58/13.00
28 Contri Emanuele ITA 3.50/58/13.00
28 Serafica Sergio ITA 3.50/58/13.00
30 D'Alberto Lorenzo ITA 2.50/58/13.00
30 Luzzeri Fedele ITA 2.50/58/13.00
32 Caruso Brando ITA 2.00/58/13.00
33 Garassino Gianluca ITA 1.50/58/13.00
34 Andronico Giovanni ITA 1.00/58/13.00
35 D'Ascenzi Attilio ITA 5.00/58/14.25
36 Soer Gerard J.Paul MON 3.50/58/14.25
37 Archidiacono Luca ITA 2.50/58/14.25
37 Gullotta Lorenzo ITA 2.50/58/14.25
37 Riccobono Andrea ITA 2.50/58/14.25
40 Falconi Matteo ITA 1.50/58/14.25
40 Selivanov Sergey ITA 1.50/58/14.25
42 Lagostina Daniele ITA 0.50/58/14.25
43 Garassino Francesco ITA 4.00/58/16.00
44 Barazzotto Marco ITA 2.50/58/16.00
45 Domini Manuel ITA 4.00/58/18.25
46 Sosi Stefano ITA 2.00/58/18.25
47 Piana Matteo ITA 3.50/52
48 Piana Giuseppe Luca ITA 1.50/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 D'Alberto Matteo ITA 8350 8530
2 Riva Marco ITA 9830 8350
3 Buzzotta Patrizio ITA 7560 7360
4 D'Alberto Lorenzo ITA 5540 7290
5 Sergeev Aleksandre ITA 3910 4970
6 Benatti Nicholas ITA 4560 4700
7 Menestrina Marco ITA 4530 4340
8 Paci Alessandro ITA 3960 3650
9 Caruso Brando ITA 3870
10 Marchesoni Paolo ITA 3750
11 Pajni Gianmarco ITA 3330
12 Garassino Francesco ITA 2930
13 Vassallo Sergio ITA 2730
14 Cavalli Tancredi Riccardo ITA 2470
15 Luzzeri Matteo ITA 2310
16 Gullotta Lorenzo ITA 2080
17 Piana Matteo ITA 1120
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Rampanelli Christian ITA 63.90 62.90
2 D'Alberto Matteo ITA 61.80 62.70
3 Riva Marco ITA 58.70 58.60
4 Minelli Federico ITA 61.10 51.80
5 Napolitano Davide ITA 52.40 51.50
6 Buzzotta Patrizio ITA 49.50 51.40
7 Luzzeri Matteo ITA 47.40 48.80
8 D'Alberto Lorenzo ITA 44.80 45.70
9 Marchesoni Paolo ITA 40.60
10 Archidiacono Luca ITA 32.60
11 Falconi Matteo ITA 31.40
12 Menestrina Marco ITA 0.00