Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Burge Mara SUI 4.00/49 3.00/52
2 Cigala Fulgosi Anna ITA 0.50/22 4.50/49
3 La Malfa Silvia ITA 3.00/49 1.50/46
4 Bonfiglioli Matilde ITA 1.00/49 2.50/46
5 Rebecchini Penelope ITA 1.50/40 5.00/43
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Burge Mara SUI 1770 1820
2 Bonfiglioli Matilde ITA 1060 1140
3 La Malfa Silvia ITA 1110 760
4 Rebecchini Penelope ITA 530 830
5 Cigala Fulgosi Anna ITA 660 820
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Rebecchini Penelope ITA 10.60 10.70
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Pirri Beatrice ITA 1.00/55/13.00 2.50/55/13.00
2 Bonnemann Carlotta GER 1.00/55/13.00 4.00/55/14.25
3 Cicchese Carolina ITA 2.00/55/16.00 0.00/55/14.25
4 Tagliati Greta ITA 5.50/55/16.00 4.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Pirri Beatrice ITA 4110 4720
2 Bonnemann Carlotta GER 3220 4030
3 Cicchese Carolina ITA 2030 2360
4 Tagliati Greta ITA 1560 2090
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Bonnemann Carlotta GER 23.20 23.50
2 Tagliati Greta ITA 10.90 13.60
3 Cicchese Carolina ITA 11.30 12.50
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Bagnoli Alice ITA 0.50/55/12.00 2.50/55/12.00
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Bagnoli Alice ITA 5320 4610
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Bagnoli Alice ITA 27.00 37.00
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Bonnemann Giannina GER 1.00/55/11.25 2.00/55/12.00
2 Bonnemann Chiara GER 2.00/55/12.00 2.00/55/12.00
3 Pajni Maria Luisa ITA 1.00/55/12.00 1.00/55/12.00
4 Tersigni Livia ITA 1.50/55/14.25 3.00/55/13.00
5 JONES Sarah GBR 2.00/55/13.00 2.00/55/13.00
6 Jones Julia GBR 1.50/55/13.00 3.00/55/14.25
7 Bagnoli Martina ITA 1.50/22 0.50/55/16.00
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Bonnemann Giannina GER 3480 6920
2 Pajni Maria Luisa ITA 4940 5550
3 Bonnemann Chiara GER 3100 5300
4 Tersigni Livia ITA 3860 2960
5 Bagnoli Martina ITA 3440
6 Jones Julia GBR 2190 2590
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Bonnemann Giannina GER 44.10 42.90
2 Pajni Maria Luisa ITA 42.60 39.90
3 Bonnemann Chiara GER 36.70 36.50
4 Tersigni Livia ITA 14.00 15.70
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Ianni Beatrice ITA 0.50/55/11.25 4.00/55/12.00
2 La Ganga Carlotta ITA 2.50/55/14.25 2.50/55/14.25
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 La Ganga Carlotta ITA 3330 3550
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 La Ganga Carlotta ITA 15.40 16.60
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Aureli Valentina ITA 2.00/55/13.00 1.50/55/14.25
# Bib Name Country Category Preliminary Round
1 Passanisi Gabriella ITA 5.50/34
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Baldini Emanuela ITA 2.50/49 0.00/22
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Castronovo Pietro ITA 0.00/22 0.00/34
2 Boldini Leonardo ITA 2.00/31 4.00/28
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Boldini Leonardo ITA 1750 1380
2 Castronovo Pietro ITA 970 890
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Bisetti Bryan ITA 2.00/55/13.00 1.00/55/13.00
2 Zenoni Giorgio ITA 0.00/52 0.00/49
3 Fiammenghi Carlo ITA 6.00/22 2.50/49
4 Carducci Artenisio Gualberto ITA 2.00/34 5.00/31
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Bisetti Bryan ITA 2870 3930
2 Zenoni Giorgio ITA 1100 2800
3 Fiammenghi Carlo ITA 280 360
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Bisetti Bryan ITA 21.10 18.00
2 Zenoni Giorgio ITA 11.80 11.10
3 Fiammenghi Carlo ITA 10.70 10.10
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Marenzi Edoardo ITA 5.00/55/14.25 3.50/55/13.00
2 La Malfa Alberto ITA 6.00/55/16.00 2.00/55/16.00
3 DE DOMINICIS Clemente ITA 3.00/52 4.50/55/18.25
4 Riolo Vincenzo ITA 3.00/55/18.25 3.50/52
5 Astolfi Alessandro ITA 0.00/22 4.00/52
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Marenzi Edoardo ITA 3950 4710
2 La Malfa Alberto ITA 2740 3040
3 DE DOMINICIS Clemente ITA 2150 2580
4 Riolo Vincenzo ITA 1120
5 Astolfi Alessandro ITA 500 500
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Marenzi Edoardo ITA 26.10 27.30
2 La Malfa Alberto ITA 24.20 23.90
3 DE DOMINICIS Clemente ITA 16.80 13.10
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Caruso Brando ITA 5.00/58/11.25 2.00/58/11.25
2 Caldarola Francesco ITA 0.50/58/11.25 2.50/58/12.00
3 Pajni Gianmarco ITA 2.50/58/12.00 0.50/58/12.00
4 Grassi Simone ITA 5.00/58/13.00 0.00/58/13.00
5 Bellomo Davide ITA 4.50/58/16.00 4.00/58/18.25
6 Ghisi Alberto ITA 0.00/22 4.00/58/16.00
7 Ghisi Ettore ITA 1.50/58/16.00 0.00/58/18.25
8 Pagnotta Giuseppe ITA 4.00/40 2.00/43
9 Sirolli Guglielmo ITA 4.00/22 2.00/40
10 Barbieri Matteo ITA 1.50/34 3.50/22
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Pajni Gianmarco ITA 9520 10000
2 Caruso Brando ITA 7190 8200
3 Grassi Simone ITA 4210 4460
4 Caldarola Francesco ITA 3610 1710
5 Ghisi Alberto ITA 1370 1470
6 Ghisi Ettore ITA 1200 1140
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Pajni Gianmarco ITA 47.10 50.10
2 Caldarola Francesco ITA 34.60 36.60
3 Ghisi Alberto ITA 20.70 21.30
4 Ghisi Ettore ITA 15.50 16.00
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Domini Manuel ITA 5.00/58/12.00 3.00/58/12.00
2 Berio Edoardo ITA 3.00/58/12.00 4.00/58/12.00
3 Ramirez Mauro ITA 5.50/58/13.00 3.50/58/12.00
4 GURALIA Levan ITA 1.50/58/12.00 2.00/58/12.00
5 Van De Putte Matteo ITA 2.00/58/12.00 3.00/58/13.00
6 Cavalli Tancredi Riccardo ITA 4.50/58/14.25 3.00/58/13.00
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Berio Edoardo ITA 6040 6300
2 GURALIA Levan ITA 3160 5820
3 Cavalli Tancredi Riccardo ITA 4330 5130
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Berio Edoardo ITA 54.70 56.20
2 Cavalli Tancredi Riccardo ITA 44.60 45.20
3 GURALIA Levan ITA 27.80 26.60
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Luzzeri Matteo ITA 2.00/58/10.25 5.00/58/10.75
2 Ianni Matteo ITA 3.50/58/11.25 5.00/58/10.75
3 Allais Carlo ITA 4.50/58/10.75
4 Napolitano Davide ITA 2.00/58/10.75 3.50/58/12.00
5 Pigozzi Robert DOM 1.00/58/12.00 1.50/58/10.75
6 Merlo Fabrizio ITA 2.50/58/11.25 3.50/58/11.25
7 KEMPER Kim Joel GER 1.50/58/11.25 0.50/58/11.25
8 D'Alberto Lorenzo ITA 0.50/58/11.25
9 Gustafson Thomas SWE 3.50/58/12.00
10 Tirloni Alessandro ITA 1.50/55/18.25 4.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 KEMPER Kim Joel GER 5400 5830
2 Luzzeri Matteo ITA 5720 4710
3 Napolitano Davide ITA 1720
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 D'Alberto Lorenzo ITA 55.70
2 Napolitano Davide ITA 53.20 54.70
3 Luzzeri Matteo ITA 45.90
4 KEMPER Kim Joel GER 42.30 39.80
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Guralia Genadi GEO 3.50/55/10.75 5.00/55/10.75
2 Buzzotta Patrizio ITA 3.00/55/10.75 5.00/55/10.75
3 Palombo Stefano ITA 6.00/55/11.25 3.00/55/10.75
4 Piccirilli Luca ITA 3.50/55/12.00 2.50/55/11.25
5 Mariani Gabriele ITA 2.00/55/11.25 2.50/55/12.00
6 Marchiando Nicola ITA 4.00/55/12.00 4.00/55/13.00
7 Contri Emanuele ITA 0.50/22 5.00/55/13.00
8 Pantanella Pierfrancesco ITA 2.50/55/13.00 4.50/55/14.25
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Guralia Genadi GEO 8090 8230
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Porcari Marco ITA 5.00/55/12.00 2.00/55/11.25
2 Soer Gerard J.Paul MON 1.00/55/11.25 0.00/55/12.00
3 Luzzeri Fedele ITA 0.50/55/12.00 4.50/55/12.00
4 Schonauer Fabrizio ITA 1.50/55/12.00 3.50/55/12.00
5 Tamanza Sergio ITA 3.00/55/12.00 3.50/55/13.00
6 Rovetta Andrea ITA 5.00/55/13.00 2.50/55/12.00
7 LOTTI Enrico ITA 4.00/55/14.25 5.50/55/14.25
8 Sabaini Roberto ITA 5.00/55/16.00 2.50/55/14.25
9 Di Raimo Nicola ITA 0.50/55/16.00 4.00/55/16.00
10 DE CESARE Gianandrea ITA 4.00/22 4.00/55/18.25
11 Riolo Roberto ITA 1.50/52
# Bib Name Country Category Preliminary Round
1 Riolo Roberto ITA 410
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Sabaini Roberto ITA 17.50 20.30
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 MASCARELLO Luciano ITA 3.50/55/12.00 3.00/55/12.00
2 Giletti Maurizio ITA 2.50/55/16.00 4.50/55/14.25
3 Dragoni Corrado ITA 5.00/52 4.50/52
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 D'Alberto Daniele ITA 15.80 15.70