Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
3 Seiffert Ronja-Marie GER 5.00/55/16.00 5.00/55/16.00
5 Bonnemann Carlotta GER 0.00/49 1.00/55/16.00
7 Grabow Isabell GER 2.50/49 3.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
2 Seiffert Ronja-Marie GER 2700 2860
3 Bonnemann Carlotta GER 2750 2750
8 Grabow Isabell GER 1990 960
13 Grabow Ann-Kathrin GER 570 390
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
9 Bonnemann Carlotta GER 12.90 12.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Chiara GER 2.00/55/13.00 1.50/55/12.00
2 Bonnemann Giannina GER 3.50/55/13.00 4.00/55/13.00
13 Wucherpfennig Lisa GER 3.00/46 4.50/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 3830 6300
5 Bonnemann Chiara GER 3270 1730
9 Wucherpfennig Lisa GER 1120 1870
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 36.10 39.10
3 Bonnemann Chiara GER 33.50 34.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
6 Berg Jeanna GER 1.50/34 4.50/55/14.25
8 Langrock Claudia GER 4.00/55/18.25 1.00/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
4 Berg Jeanna GER 3280
6 Langrock Claudia GER 680 2870
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
0 Langrock Claudia GER 24.00
6 Berg Jeanna GER 32.80 33.60
# Bib Name Country Category Round 1
17 Kaupa Florian GER 1.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
14 Langrock Martin GER 560 600
15 Kaupa Richard GER 290 120
16 Kaupa Florian GER 140 200
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
4 Albrecht Magnus GER 4.00/58/16.00 3.50/58/14.25
10 Bothe Konstantin GER 5.50/37 4.50/58/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
7 Bothe Konstantin GER 2560 3280
10 Albrecht Magnus GER 1460 1100
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
4 Albrecht Magnus GER 34.00 36.30
7 Bothe Konstantin GER 32.30 32.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
9 KOKOTEK Michael GER 1.50/58/14.25 3.00/58/14.25
16 Jacobsen Kai RSA 1.50/37 2.00/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
12 KOKOTEK Michael GER 1300 1160
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
5 KOKOTEK Michael GER 44.20 44.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
11 Berg Kai GER 5.00/58/18.25 3.50/58/16.00
12 Beier Toni GER 3.00/37 3.50/58/18.25
14 Scholz Andreas GER 2.50/37 2.50/37
15 Du Plessis Dewald RSA 2.00/37 2.00/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
11 Beier Toni GER 1580 330
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
2 Schipner Toralph GER 54.50
8 Berg Kai GER 27.10 27.70
10 Scholz Andreas GER 19.40 19.90