Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Jaquess Regina USA 2.50/55/10.75 6.00/55/10.75 1.50/55/10.25
1 Lang Erika USA 5.00/55/13.00 3.00/55/12.00
1 Petit Kyle USA 1.00/55/14.25
2 Bennett Danyelle USA 2.00/55/11.25 0.50/55/11.25
2 Pickos Alexis USA 2.00/55/13.00 3.00/55/13.00
3 Lauretano Alex USA 0.50/55/11.25 1.50/55/11.25
3 Morgan Jenna USA 4.50/55/14.25 2.00/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Guyer Carli USA 3330 2850
1 Lang Erika USA 7940 7950
1 Lauretano Alex USA 8920 8040
1 Petit Kyle USA 2140 1910
2 Jaquess Regina USA 7250 8470
2 Pickos Alexis USA 5590 5380
3 Linares A. Maria Camila COL 8380 8380
3 Morgan Jenna USA 3810 3540
4 Lambert Kate BEL 3950 7430
5 Bennett Danyelle USA 6400 6460
6 Morgan Lauren USA 4460 3740
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Lang Erika USA 32.90 32.60
1 Lauretano Alex USA 51.70 46.30
1 Petit Kyle USA 14.20 14.20
2 Morgan Lauren USA 48.50 50.70
3 Jaquess Regina USA 0.00 49.90
4 Lambert Kate BEL 46.50 42.70
5 Bennett Danyelle USA 44.40 44.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
0 Jackson Jerry USA 1.50/55/11.25 4.00/55/11.25
0 Robledo M. Santiago COL 3.00/58/11.25 1.00/58/11.25
1 Diehl Hayden NZL 3.00/58/13.00 3.00/58/11.25 2.50/58/10.75
1 FRANKS Bobby USA 1.50/55/13.00
1 Giorgis Ignacio ARG 5.00/55/16.00 4.00/55/16.00
1 Odvarko Daniel CZE 4.50/58/10.75 1.50/58/10.25 2.50/58/10.75
1 Scott (37259034) Chad USA 2.00/55/10.25 1.50/55/10.75 0.50/55/10.75
1 Weninger Matthew CAN 1.50/58/13.00
2 Bartalsky Martin SVK 1.50/58/10.75 2.50/58/10.75 1.00/58/10.25
2 Diehl Morgan NZL 1.50/58/12.00 5.00/58/12.00 3.00/58/11.25
2 HARBER Jeffrey USA 4.50/55/12.00 3.00/55/12.00 1.50/55/12.00
2 Lang Nicholas USA 1.00/58/11.25 3.00/58/12.00
2 Leach Jay USA 2.00/55/10.75 3.00/55/10.75 2.50/55/10.75
2 Prem Christopher USA 0.50/58/12.00 4.50/58/13.00 0.50/58/13.00
3 Archambeau Robert USA 2.00/55/12.00 3.00/55/12.00
3 Miller Payton USA 2.00/58/12.00 2.00/58/12.00
3 Sedlmajer Adam CZE 4.00/58/10.75 3.00/58/10.75 5.50/58/10.75
4 Guyer Corbin USA 4.50/58/14.25
4 SCOTT Tyler USA 2.00/58/10.75 4.50/58/10.75 0.50/58/11.25
4 Van Ginsbergen Frans BEL 3.00/55/14.25 2.25/55/14.25
5 Papakul Nikita BLR 4.00/58/11.25 2.50/58/11.25 2.50/58/11.25
6 Bushyn Siarhei BLR 1.50/58/11.25 1.50/58/11.25 3.00/58/11.25
7 Teigen Richard NOR 5.50/58/12.00 0.50/58/12.00 2.50/58/13.00
8 Critchley Stephen GBR 0.50/58/12.00 2.00/58/12.00
9 Seal Stephen USA 3.00/58/13.00 2.00/58/12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Giorgis Ignacio ARG 3620 4180
1 Giorgis Tobias ARG 4410 4960
1 Lang Nicholas USA 5040 6430
1 Morea Daniel USA 2450 2230
1 Pickos Adam USA 11030 3370
1 Weninger Matthew CAN 2930 1050
2 FRANKS Bobby USA 1640 2100
2 Guyer Corbin USA 2800 2950
2 Sedlmajer Adam CZE 6570 9260
3 Critchley Stephen GBR 9180 9080
4 Robledo M. Alejandro COL 5880 8950
5 Odvarko Daniel CZE 8710
6 Papakul Nikita BLR 8330 4240
7 Bartalsky Martin SVK 7480 7960
8 Siegert C. Esteban COL 4710 6530
9 Seal Stephen USA 5920 4970
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Critchley Stephen GBR 64.50
1 Giorgis Tobias ARG 20.80 19.00
1 Lang Nicholas USA 52.20 51.90
1 Weninger Matthew CAN 50.70 49.60
2 Bushyn Siarhei BLR 59.60
2 Giorgis Ignacio ARG 19.90 20.00
2 Guyer Corbin USA 43.10 41.80
3 Bartalsky Martin SVK 57.80
4 Papakul Nikita BLR 55.10