Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Round 4
1 Bonnemann Giannina GER 1.00/55/11.25
1 Cavenaugh Brenda USA 4.00/49
1 Hawkins Kassidy USA 1.00/55/11.25 1.50/55/11.25
1 Jones Alana USA 1.00/52/12.00 4.00/52/13.00
1 Nyman Rebecca SWE 3.50/55/18.25 1.50/55/18.25 1.00/55/18.25 2.00/55/14.25
1 Petit Kyle USA 1.00/55/14.25
1 Surdej Barb USA 2.50/52/16.00
1 Wilson Kim USA 1.00/55/13.00 1.00/55/13.00 2.50/55/16.00 3.00/22
2 Boskus Lauren USA 1.00/55/13.00
2 Gagner Jazmine USA 2.50/55/18.25
2 Goode Dawn USA 3.00/49
2 Stephenson Beverley GBR 3.50/55/16.00 4.00/55/16.00 5.00/55/18.25 2.00/22
3 Boskus Brooke USA 4.50/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Round 4
1 Cavenaugh Brenda USA 1390 1760
1 Gagner Jazmine USA 2940 3090
1 Hansen Kennedy USA 6210 6750 6750 6540
1 Jones Alana USA 1840 2690 3400
1 Petit Kyle USA 1690 1590
1 Ross Neilly CAN 8920 8920 10520 6200
1 Surdej Barb USA 570 740
2 Bonnemann Giannina GER 6070 9330 8580
2 Font Martina MEX 2370 2190 2570 2130
2 Hawkins Kassidy USA 3500 3740
2 Seal Monica USA 1290
3 Boskus Brooke USA 3650
4 Boskus Lauren USA 2750 2220 2220 2660
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Bonnemann Giannina GER 47.80 48.50
1 Boskus Brooke USA 32.60 32.40 32.90
1 Cavenaugh Brenda USA 11.60 12.70
1 Petit Kyle USA 12.10
1 Surdej Barb USA 11.50
2 Hawkins Kassidy USA 23.90 24.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Round 4
1 Engel Jack NZL 2.50/58/12.00 0.50/58/13.00 1.50/58/12.00
1 Font Patricio MEX 2.00/58/12.00
1 Goode Dave USA 2.00/55/11.25 6.00/55/12.00
1 Hunter Chadwick USA 3.00/55/11.25 3.00/55/11.25
1 Marciniak Brian USA 5.00/55/13.00 5.00/55/13.00 4.00/55/13.00 2.00/55/12.00
1 Marenzi Edoardo ITA 1.50/58/11.25
1 Mechler Dane USA 2.00/58/10.25 1.50/58/10.25
1 Thyr Johan SWE 3.00/58/12.00 2.50/58/12.00 4.00/58/13.00 2.50/22
1 Wellborn John USA 4.00/55/13.00 3.50/55/14.25 3.50/22 5.00/55/14.25
2 Brown Shaun USA 2.00/55/12.00 2.00/55/13.00
2 Cawley John USA 0.50/55/12.00 1.50/55/13.00 2.00/22 4.00/55/13.00
2 Giorgis Ignacio ARG 1.50/58/12.00 1.50/58/12.00
2 Morgan Mike USA 5.25/58/11.25 3.00/58/10.75 4.25/58/11.25
2 Seal Stephen USA 5.00/58/13.00 1.50/58/13.00
2 Van Ginsbergen Frans BEL 1.00/55/12.00 2.50/55/13.00
3 Bergman Andrew CAN 4.50/58/11.25 2.00/58/10.75 4.00/58/11.25 2.00/58/11.25
3 Mosley Mike USA 3.00/55/13.00 2.50/55/13.00 5.50/22
3 Williams Forrest USA 4.00/55/18.25 2.00/55/18.25 2.00/52 2.00/22
4 Schaffer Dylan USA 3.50/58/11.25 2.50/58/11.25
5 Albritton Keith USA 1.50/22 2.50/22 3.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Round 4
1 Boskus Andrew USA 2480 1970
1 Engel Jack NZL 3190 3030 3160
1 Font Patricio MEX 10150 10410 9310 9860
1 Giorgis Ignacio ARG 5780 6340
1 Marenzi Edoardo ITA 9100 7620 6540
1 Nelson Stephen USA 2030 1680 2240 1660
1 Sharkey Jared USA 7050 1700 4280
1 Van Ginsbergen Frans BEL 1520 1620 1850
2 Pickos Adam USA 8160
3 Goode Dave USA 290 410
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Boskus Andrew USA 25.10
1 Giorgis Ignacio ARG 41.30 47.70
1 Goode Dave USA 10.70 14.00
1 Marenzi Edoardo ITA 46.70