Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Frei Vivien SUI 5.00/55/18.25 4.00/55/18.25
2 Mezzetti Nina Maria ITA 3.00/55/18.25 5.00/49
3 Marchiando Beatrice ITA 2.50/40 2.00/43
4 Serafica Margherita ITA 4.00/34 2.00/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Mezzetti Nina Maria ITA 1750 2110
2 Serafica Margherita ITA 980 740
3 Marchiando Beatrice ITA 780 830
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Mezzetti Nina Maria ITA 13.70 15.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Attensam Marie AUT 2.00/55/13.00 1.00/55/13.00
2 Sacco Arianna ITA 3.00/55/14.25 4.00/55/14.25
3 Cigala Fulgosi Anna ITA 3.00/55/14.25 3.00/55/16.00
4 Rebecchini Penelope ITA 3.50/55/16.00 1.00/55/14.25
5 Barone Federica ITA 4.50/55/16.00 4.50/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Rebecchini Penelope ITA 4390 3990
2 Sacco Arianna ITA 2930 3240
3 Barone Federica ITA 770 930
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Rebecchini Penelope ITA 24.60 26.70
2 Sacco Arianna ITA 15.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Tagliati Greta ITA 0.50/55/12.00 2.00/55/12.00
2 Jorger Rea Emily SUI 3.50/55/13.00 0.50/55/12.00
3 Buonopane Ginevra ITA 3.00/55/13.00 2.00/55/13.00
4 Bonnemann Carlotta GER 0.00/55/13.00 3.00/55/13.00
5 Jorger Medina SUI 2.00/55/13.00
6 Cicchese Carolina ITA 5.00/55/16.00 2.50/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Tagliati Greta ITA 5580 2740
2 Bonnemann Carlotta GER 2900 4100
3 Jorger Rea Emily SUI 3040 3120
4 Jorger Medina SUI 1060
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Buonopane Ginevra ITA 39.90 37.90
2 Jorger Rea Emily SUI 37.90 38.60
3 Tagliati Greta ITA 36.10 34.90
4 Bonnemann Carlotta GER 33.60 33.20
5 Jorger Medina SUI 25.90 32.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 2.00/55/11.25 2.00/55/11.25
2 Vympranietsova Marie GRE 1.00/55/11.25 2.00/55/11.25
3 Bagnoli Alice ITA 0.50/55/11.25 2.00/55/11.25
4 Cogne Tatiana SUI 4.50/55/13.00 2.00/55/12.00
5 Pajni Maria Luisa ITA 0.50/55/12.00 0.50/55/12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 7900 8880
2 Pajni Maria Luisa ITA 6010 3400
3 Bagnoli Alice ITA 3130 5710
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Vympranietsova Marie GRE 52.80 54.10
2 Bonnemann Giannina GER 47.70 48.80
3 Pajni Maria Luisa ITA 48.20 47.70
4 Bagnoli Alice ITA 38.50 41.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Mosti Marina ITA 2.00/55/11.25 1.00/55/11.25
2 Oman Rosemary SUI 4.00/55/16.00 2.50/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Benzinger Monica SUI 4.50/49/13.00 2.50/49/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Benzinger Monica SUI 2520 2490
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Attensam Nikolaus AUT 3.00/55/13.00 0.50/55/12.00
2 Boldini Leonardo ITA 0.00/55/18.25 2.00/55/16.00
3 Sonzogni Leonardo ITA 1.00/55/16.00 3.50/49
4 Giacomini Cosimo ITA 2.00/55/18.25 3.50/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Boldini Leonardo ITA 3580 1650
2 Giacomini Cosimo ITA 2490 2510
3 Sonzogni Leonardo ITA 1010 840
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Giacomini Cosimo ITA 15.10 15.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Frei Mike SUI 2.00/55/12.00 2.00/55/12.00
2 Hanig Lorenzo GER 4.00/55/14.25 2.00/55/14.25
3 Trani Gabriele ITA 3.50/55/16.00 3.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Techoueyres Aris GRE 3.00/58/11.25 2.50/58/11.25
2 Albert Aron HUN 0.00/58/13.00 1.50/58/11.25
3 Riolo Vincenzo ITA 1.00/58/12.00 1.00/58/11.25
4 Cogne Alexis SUI 3.00/58/12.00 3.00/58/12.00
5 Bisetti Bryan ITA 4.50/58/13.00 3.00/58/12.00
6 Marenzi Edoardo ITA 2.50/58/12.00 2.50/58/12.00
7 Cogne Tancredi SUI 3.00/58/13.00 2.50/58/13.00
8 Zentai Lionel HUN 4.00/58/16.00 2.00/58/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Techoueyres Aris GRE 7280 7570
2 Marenzi Edoardo ITA 6290 3740
3 Cogne Alexis SUI 2530 3860
4 Cogne Tancredi SUI 2060 2320
5 Bisetti Bryan ITA 1660 2010
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bisetti Bryan ITA 42.80 43.60
2 Marenzi Edoardo ITA 42.90 40.70
3 Cogne Tancredi SUI 23.70 24.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Degasperi Thomas ITA 1.00/58/10.25 3.00/58/10.25
2 Caruso Brando ITA 2.00/58/10.25 1.50/58/10.25
3 Luzzeri Matteo ITA 2.50/58/10.75 4.50/58/10.75
4 Allais Carlo ITA 4.50/58/10.75 1.50/58/10.75
5 Spinelli Luca ITA 3.00/58/10.75 1.50/58/10.75
6 Baroni Alexis FRA 2.00/58/10.75 0.00/58/11.25
7 Berio Edoardo ITA 3.00/58/11.25 3.00/58/11.25
8 Stadlbaur Vincent SUI 1.50/58/11.25 3.00/58/11.25
9 Abou Maachar Tarek LBN 2.00/58/11.25 1.50/58/13.00
10 Venini Giovanni ITA 0.00/58/13.00 2.00/58/11.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Benatti Nicholas ITA 4260 10060
2 Berio Edoardo ITA 6940 1460
3 Spinelli Luca ITA 6620 5700
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Spinelli Luca ITA 61.40 61.90
2 Berio Edoardo ITA 57.90 57.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Frei Arthur SUI 2.50/55/11.25 3.00/55/10.75
2 Trani Pierpaolo ITA 2.00/55/11.25 3.00/55/11.25
3 Buzzotta Patrizio ITA 0.50/55/11.25 2.50/55/11.25
4 Serafica Luciano ITA 2.00/55/12.00 3.50/55/12.00
5 Marchiando Nicola ITA 1.00/55/12.00 1.50/55/12.00
6 Attensam Oliver AUT 3.00/55/13.00
7 Sabaini Roberto ITA 1.50/55/14.25 2.00/55/14.25
8 Ferraro Andrea ITA 3.50/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Sabaini Roberto ITA 22.20 21.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Sprenger Ernst SUI 3.50/52/12.00 3.00/52/12.00