Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Mosti Marina ITA 3.00/55/11.25 1.50/55/11.25
2 Bagnoli Alice ITA 6.00/55/13.00 1.00/55/11.25
3 Ianni Beatrice ITA 3.00/55/12.00 4.00/55/12.00
4 Rohrer Irena AUT 1.00/55/12.00 3.00/55/12.00
5 Pajni Maria Luisa ITA 3.00/55/13.00 5.00/55/13.00
6 Bagnoli Martina ITA 4.00/55/14.25 4.00/55/14.25
7 La Ganga Carlotta ITA 3.00/55/14.25
8 Pirri Beatrice ITA 2.50/55/14.25
9 Jones Julia GBR 0.00/55/14.25
10 JONES Sarah GBR 0.00/55/18.25
11 Baldini Emanuela ITA 1.25/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Pajni Maria Luisa ITA 5370 5980
2 Bagnoli Alice ITA 5510 5510
3 Pirri Beatrice ITA 2090 4740
4 La Ganga Carlotta ITA 3170 3740
5 Jones Julia GBR 2290 2170
6 Bagnoli Martina ITA 1760 1170
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Pajni Maria Luisa ITA 38.20 40.90
2 Bagnoli Alice ITA 28.20 28.50
3 La Ganga Carlotta ITA 14.60 14.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Allais Carlo ITA 1.00/58/10.25 2.00/58/10.25
2 Degasperi Thomas ITA 0.50/58/10.25 2.00/58/10.25
3 Luzzeri Matteo ITA 2.00/58/10.75 1.00/58/10.25
4 Ianni Matteo ITA 5.00/58/10.75 3.50/58/10.75
5 Ianni Fabio ITA 3.00/58/10.75 3.50/58/10.75
6 Merlo Fabrizio ITA 5.00/58/11.25 2.00/58/10.75
7 Napolitano Davide ITA 2.00/58/10.75 5.50/58/11.25
8 Spinelli Luca ITA 5.00/58/11.25 4.50/58/11.25
9 Stadlbaur Benjamin SUI 4.50/58/11.25
10 Benatti Nicholas ITA 3.00/58/11.25
10 Berio Edoardo ITA 3.00/58/11.25
10 Buzzotta Patrizio ITA 3.00/58/11.25
13 Gustafson Thomas SWE 2.50/58/12.00
13 Mariani Gabriele ITA 2.50/58/12.00
15 Pajni Gianmarco ITA 2.00/58/12.00
16 D'Alberto Lorenzo ITA 5.00/58/13.00
17 Grassi Simone ITA 4.50/58/14.25
18 Stadlbaur Vincent SUI 4.00/58/14.25
19 Marenzi Edoardo ITA 2.00/58/14.25
20 Bisetti Bryan ITA 3.00/58/18.25
21 Piraccini Luca ITA 2.50/58/18.25
22 Dragoni Corrado ITA 2.00/55/18.25
23 Astolfi Alessandro ITA 1.50/55/18.25
24 Mussano Ribaldone Filippo ITA 0.50/55/18.25
25 Zenoni Giorgio ITA 1.00/52
26 Caldarola Francesco ITA 3.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Benatti Nicholas ITA 10440 9390
2 D'Alberto Lorenzo ITA 8900 8030
3 Pajni Gianmarco ITA 7050 7820
4 Spinelli Luca ITA 5770 6420
5 Berio Edoardo ITA 6240 6090
6 Grassi Simone ITA 4360 4050
7 Marenzi Edoardo ITA 5150 4000
8 Bisetti Bryan ITA 2990 1410
9 Caldarola Francesco ITA 2290
10 Boldini Leonardo ITA 1520
11 Zenoni Giorgio ITA 700
12 Astolfi Alessandro ITA 500
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Spinelli Luca ITA 60.10 59.10
2 D'Alberto Lorenzo ITA 55.00 54.20
3 Berio Edoardo ITA 51.20 50.60
4 Pajni Gianmarco ITA 47.10 49.40
5 Napolitano Davide ITA 49.60 46.50
6 Caldarola Francesco ITA 34.10 32.10