Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
10 Leonhardt Lilian GER 1.50/55/18.25
13 Wodsedalek Gina-Marie GER 3.00/52 1.00/52
14 Parussel Ronja GER 2.50/52
15 Baumeier Shelly GER 2.00/52 2.00/52
26 Kitzing Aylin GER 2.00/43
28 Parussel Luca GER 3.00/34 5.00/34
31 Brummel Lara GER 4.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
9 Leonhardt Lilian GER 1920
11 Parussel Luca GER 1340
14 Parussel Ronja GER 1120
15 Baumeier Shelly GER 1090 990
21 Wodsedalek Gina-Marie GER 460 710
23 Kitzing Aylin GER 690
31 Brummel Lara GER 290
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
5 Leonhardt Lilian GER 18.80 17.90
7 Parussel Luca GER 16.60
8 Wodsedalek Gina-Marie GER 16.20
9 Parussel Ronja GER 15.30 15.60
17 Brummel Lara GER 10.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
18 Bucksch Jana GER 2.00/52
23 Metz-Sievert Lea Rebecca GER 3.50/46 4.00/49
33 Dunkel Sascha GER 1.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
16 Bucksch Jana GER 1430
27 Dunkel Sascha GER 460 640
29 Metz-Sievert Lea Rebecca GER 580 600
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
14 Dunkel Sascha GER 17.00 17.80
18 Bucksch Jana GER 11.50
20 Metz-Sievert Lea Rebecca GER 9.40 9.40
# Bib Name Country Category Round 1
30 Fälker Svenja GER 5.00/34
# Bib Name Country Category Round 1
28 Fälker Svenja GER 590
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
9 Hüller Julia GER 4.00/55/16.00 2.00/55/14.25
20 Meckling Anne GER 1.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1
10 Hüller Julia GER 2000
22 Meckling Anne GER 900
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
4 Baumeier Gitte GER 2.00/55/14.25 1.50/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
6 Baumeier Gitte GER 3670 3450
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
4 Baumeier Gitte GER 28.10 28.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
3 Langrock Claudia GER 3.50/34 3.50/55/14.25
6 Boepple-Filbig Petra GER 3.00/34 2.00/55/16.00
24 Brummel Doris GER 3.50/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Claudia GER 4210 4640
4 Boepple-Filbig Petra GER 2680
20 Brummel Doris GER 480
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
2 Langrock Claudia GER 25.30 25.10
16 Brummel Doris GER 11.70
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
5 Hüller Gabriele GER 5.50/52 3.00/52/16.00
# Bib Name Country Category Round 1
3 Hüller Gabriele GER 2250
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
19 Kindt Lucas GER 3.00/52 5.00/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
25 Kindt Lucas GER 600 680
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
19 Kindt Lucas GER 9.90 9.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
17 Zander Florian GER 5.00/52 0.00/58/18.25
29 Langrock Martin GER 5.00/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
17 Langrock Martin GER 1640
30 Zander Florian GER 580 660
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
10 Zander Florian GER 20.80 19.70
13 Langrock Martin GER 19.10 20.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
8 Albrecht Magnus GER 0.50/58/13.00 4.00/58/18.25
25 Langrock Eric GER 5.00/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
12 Albrecht Magnus GER 2050 2110
19 Langrock Eric GER 1420
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
3 Albrecht Magnus GER 44.20 43.60
15 Langrock Eric GER 21.20 22.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
32 Beier Toni GER 3.00/37 4.00/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
18 Beier Toni GER 1590 1040
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
12 Beier Toni GER 24.20 24.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
2 Leonhardt Andreas GER 5.00/55/12.00 5.00/55/12.00
16 Bucksch Jan GER 3.50/55/18.25
21 Wodsedalek Rico GER 3.50/52 4.25/52
22 Scholz Andreas GER 4.00/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
7 Leonhardt Andreas GER 5440 5060
26 Bucksch Jan GER 760
33 Scholz Andreas GER 80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
11 Wodsedalek Rico GER 21.30 24.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
11 Scherer Philipp GER 3.00/55/14.25
12 Krähe Dieter GER 5.00/55/18.25 4.00/55/16.00
27 Kahl Reiner GER 1.00/37 2.00/37
# Bib Name Country Category Round 1
13 Scherer Philipp GER 990
24 Krähe Dieter GER 540
32 Kahl Reiner GER 160
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
6 Scherer Philipp GER 21.80 26.50
# Bib Name Country Category Round 1
7 Kapfelsberger Rainer GER 3.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
8 Kapfelsberger Rainer GER 2130 1980
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 3.00/52/13.00 3.00/52/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
2 Hüller Heiko GER 840 1670
5 Hidas Lajos - Joschi GER 950
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 29.50 30.80