Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
4 Truelove Karen USA 1.00/55/11.25 1.00/55/11.25 3.00/55/11.25
11 Haw Makayla USA 1.50/55/12.00 1.50/55/13.00
14 Morgan Lauren USA 4.00/55/13.00
16 Lang Erika USA 1.50/55/13.00
17 Nicholson Allie USA 1.25/55/13.00
21 Bonnemann Chiara GER 0.50/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Mcclintock Rini Whitney CAN 7840 7180 9010
2 Cambray Iris FRA 8540 6960 8610
3 Lucine Clementine FRA 8240 8420 8520
4 Briant Michale AUS 7670 7670 7490
5 Berdnikava Natallia BLR 7990 8410 5460
6 Lang Erika USA 8450 8900 5190
7 Ellis Marion FRA 7160 3710
8 Linares A. Maria Camila COL 7590 3630
9 Lauretano Alex USA 6110
10 Jaquess Regina USA 5920
11 Gay Anna USA 5870
12 Gordon Cathryn AUS 5630
13 Scott Chelsea AUS 4720
14 Bennett Danyelle USA 4500
15 Lambert Kate BEL 3030
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Berdnikava Natallia BLR 56.20 50.50 54.00
2 Mcclintock Rini Whitney CAN 47.90 50.20 52.00
3 Lauretano Alex USA 48.60 47.60 50.80
4 Ellis Marion FRA 50.30 48.50 50.60
5 Morgan Lauren USA 46.80 49.00 48.90
6 Jepsen Maj Lund DEN 47.10 48.30 47.40
7 HIROSAWA Saaya JPN 45.90 47.50
8 Jaquess Regina USA 48.70 47.30
9 Lambert Kate BEL 45.60
10 Scott Chelsea AUS 43.60
11 Haw Makayla USA 41.60
12 Bonnemann Chiara GER 38.40
# Bib Name Country Category Round 1
17 Bradstreet Timothy AUS 4.00/58/11.25
17 Nicholson Zane USA 4.00/58/11.25
26 Mechler Dane USA 3.50/58/12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Zharnasek Aliaksei BLR 8010 11470 11570
2 BELIAKOU Herman BLR 10710 10230 11490
3 Siemers Jimmy USA 9180 10160 11490
4 Poteau Alexandre FRA 8930 9610 10290
5 Green Ryan AUS 9220 9740 9830
6 Julio Javier ARG 8270 9080 9560
7 Mcclintock Jason CAN 9790 10190 9300
8 Gay Russell USA 9110 9740 9270
9 Bradstreet Timothy AUS 8380 8480
10 Desboyaux Franck USA 8900 8350
11 Briant Joshua AUS 10340 8200
12 Wing Joel AUS 8880 6860
13 Miranda Rodrigo CHI 7950
14 Ballon Pierre FRA 5050
15 Sedlmajer Adam CZE 4250
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Bradstreet Timothy AUS 66.70 63.10 67.90
2 Siemers Jimmy USA 67.00 66.30 64.70
3 Krueger Freddy USA 67.60 69.70 64.60
4 Miranda Felipe CHI 59.70 63.20 64.50
5 Ellis Scot USA 63.00 66.10 64.40
6 Sharman Damien GBR 60.90 63.70 63.50
7 Miranda Rodrigo CHI 59.80 62.30 62.80
8 Critchley Stephen GBR 62.60 63.80 61.10
9 Wing Joel AUS 60.10 61.90
10 Lane Mark USA 57.40 60.00
11 Green Ryan AUS 58.60 59.80
12 Bartalsky Martin SVK 58.20 58.10
13 Sedlmajer Adam CZE 57.10
14 Louder Joshua AUS 52.00
15 Baldwin Aaron NZL 51.60
16 Mcmillan Gavin AUS 51.10
17 Baldwin Ryan NZL 49.30
18 OLIVER Daniel GBR 48.70
19 Wrenn Nicholas AUS 47.40
20 King Alex NZL 46.30