Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Preliminary Round Final Team
4 Anguenot Inès FRA 3.50/55/18.25 3.00/55/16.00
13 Paturel Lena SUI 3.00/52 4.00/52
14 Fanti Coralie SUI 2.50/52 3.00/52
15 Fäh Julie SUI 2.00/52 4.00/52
18 Burge Mara SUI 0.50/49 2.50/46
19 Wolfisberg Pirjo SUI 1.50/46 4.50/49
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final Overall Team
3 Anguenot Inès FRA 3370 2920
4 Burge Mara SUI 1890 1960 1960
5 Wolfisberg Kirsi SUI 2070 1670 1670
7 Fäh Julie SUI 1270 1240 1240
11 Paturel Lena SUI 530 590
# Bib Name Country Category Preliminary Round Team
3 Anguenot Inès FRA 17.60 19.60
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final Overall
8 Jorger Medina SUI 2.00/55/18.25 2.00/55/18.25 2.00/55/18.25
10 Wolfisberg Emma SUI 5.00/52 5.00/52 5.00/52
17 Zumbrunnen Laureline SUI 4.00/49 5.00/34
20 Jorger Rea Emily SUI 6.00/34 1.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final Overall
6 Jorger Rea Emily SUI 1540 1410 1410
12 Jorger Medina SUI 200 200
14 Zumbrunnen Laureline SUI 160 160
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final Overall
1 Jorger Medina SUI 18.10 18.20 18.20
3 Jorger Rea Emily SUI 12.60 13.40 13.40
6 Zumbrunnen Laureline SUI 10.80 11.90
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final Overall
2 Cogne Tatiana SUI 4.00/55/13.00 4.50/55/13.00 4.50/55/13.00
3 Paturel Alizée SUI 2.00/55/13.00 1.00/55/13.00 1.00/55/13.00
4 Grobet Pernelle SUI 1.50/55/12.00 4.50/55/14.25 4.50/55/14.25
11 Bouchet Emilie SUI 4.00/55/18.25 1.00/52 1.00/52
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final Overall
2 Paturel Alizée SUI 2780 2740 2740
8 Cogne Tatiana SUI 1350 1170 1170
9 Grobet Pernelle SUI 920 1010
13 Bouchet Emilie SUI 170 170
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final Overall
2 Cogne Tatiana SUI 12.30 14.10 14.10
4 Grobet Pernelle SUI 12.00 13.30 13.30
5 Paturel Alizée SUI 11.00 12.60 12.60
7 Bouchet Emilie SUI 12.60
# Bib Name Country Category Preliminary Round Overall
1 Cornaz-Buros Sandrine SUI 2.00/55/13.00 1.00/55/12.00
12 Collot Emilie SUI 1.50/55/13.00 5.00/34
# Bib Name Country Category Preliminary Round Overall
1 Dupanloup Anna SUI 2770 5360
3 Cornaz-Buros Sandrine SUI 1710 2600
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final Overall
5 DURISCH Karin SUI 3.00/55/18.25 2.00/55/16.00 2.00/55/16.00
7 Cabri Christine SUI 4.00/55/18.25 5.00/55/18.25 5.00/55/18.25
9 Ross Samantha SUI 1.00/55/18.25 2.00/55/18.25 2.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
10 Cabri Christine SUI 890 890
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final Overall
6 Oman Rosemary SUI 5.50/55/18.25 5.00/55/18.25 5.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
16 De Peic Sibyl SUI 1.00/52 0.00/34
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Cogne Tancredi SUI 5.00/52 1.50/52
2 Spedicato Thomas FRA 1.00/49 4.00/49
3 Wolfisberg Janni SUI 1.00/49 4.00/46
4 Fäh Nicolas SUI 4.00/34 3.50/43
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
6 Cogne Tancredi SUI 1290 1500
9 Fäh Nicolas SUI 500 530
10 Spedicato Thomas FRA 370 400
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
9 Cogne Tancredi SUI 12.60 12.30
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final Team
1 Cogne Alexis SUI 1.50/55/14.25 0.50/55/14.25
3 Bordier Lindsay FRA 4.00/55/14.25 4.00/55/14.25
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final Overall Team
1 Bordier Lindsay FRA 6840 3860
5 Cogne Alexis SUI 2310 1160 1160
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final Team
2 Bordier Lindsay FRA 30.90 28.90
7 Cogne Alexis SUI 22.70 24.20
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final Team
9 Stadlbaur Vincent SUI 1.00/58/12.00 3.50/58/13.00
10 Anguenot Leo FRA 4.00/58/13.00 2.50/58/13.00
14 Borika Elia SUI 4.00/58/14.25 0.50/58/12.00
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final Overall Team
2 Anguenot Leo FRA 6230 6710
4 Borika Elia SUI 2310 3070 3070
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final Overall
1 Anguenot Leo FRA 45.10 46.20
5 Borika Elia SUI 34.50 38.20 38.20
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final Overall
2 Stadlbaur Benjamin SUI 1.50/58/11.25 1.00/58/10.75 1.00/58/10.75
# Bib Name Country Category Preliminary Round Overall Team
1 Halt Frederic SUI 1.50/58/11.25 2.00/58/10.75
3 Kakorych Konstantin SUI 2.00/58/11.25 0.50/58/10.75
4 Kruzic Yves SUI 3.00/58/11.25 4.00/58/11.25
5 Collot Jeremie SUI 1.50/58/10.75 2.50/58/11.25
6 Lambrigger Loris SUI 0.50/58/11.25 2.50/58/12.00
7 Diserens Kevin SUI 1.50/58/11.25 5.50/58/13.00
8 Giacometti Sebastien SUI 1.00/58/12.00 5.00/58/13.00
10 PATUREL Gilles SUI 4.00/58/13.00 2.00/58/13.00
12 Buros Loic SUI 0.50/58/13.00 3.50/58/13.00
13 Dvorak Dan SUI 4.50/58/14.25 2.00/58/13.00
15 Cheyroux Olivier SUI 5.00/37 4.50/52
# Bib Name Country Category Preliminary Round Overall Team
1 Lambrigger Thierry SUI 6990 7270
2 Lambrigger Loris SUI 5790 6360
3 Buros Loic SUI 5870 3530
8 Cheyroux Olivier SUI 540 290
# Bib Name Country Category Preliminary Round Overall
1 Durisch Yannis SUI 52.00 54.20
2 Durisch Gion SUI 54.10 51.90
3 Jacquier Romain FRA 46.30 51.50
4 Buros Loic SUI 37.30 42.90
6 Cheyroux Olivier SUI 21.80 22.30
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final Team
1 Anguenot Lionel FRA 1.00/55/11.25 1.50/55/12.00
1 Cabri Thomas SUI 3.00/55/11.25 3.00/55/11.25
2 Cesinski Pierre SUI 2.50/55/11.25 2.50/55/11.25
3 Ross Courtenay SUI 5.00/55/12.00 2.00/55/11.25
4 Perez Claude SUI 0.50/55/12.00 3.00/55/12.00
5 Brechbuhl Yves-Laurent SUI 0.50/55/14.25 4.50/55/13.00
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
7 Brechbuhl Yves-Laurent SUI 1150 1230
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
8 Brechbuhl Yves-Laurent SUI 19.40 20.00
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Ormond Richard SUI 2.25/55/14.25 1.00/55/14.25
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Kurer Bernard SUI 4.50/55/13.00 1.50/55/12.00
2 Magnin Jean-Paul SUI 2.00/55/13.00 1.50/55/13.00
3 Dvorak Jiri SUI 3.00/55/18.25 2.00/55/16.00
4 Haslebacher Hans-Peter SUI 2.00/55/16.00 5.25/55/18.25
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Clerc Pierre SUI 2.50/52/13.00 3.00/52/13.00