Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Baldwin Brooke USA 3.00/55/11.25 2.00/55/11.25
1 Jaquess Regina USA 2.50/55/11.25 2.50/55/10.75
2 Costard Manon FRA 2.50/55/11.25 2.50/55/10.75
2 Roach Geneva CAN 1.50/55/11.25 2.00/55/11.25
3 Mcclintock Rini Whitney CAN 4.00/55/11.25 2.00/55/10.75
3 Nicholson Allie USA 0.50/55/11.25 4.00/55/12.00
4 Grathwohl Abbi USA 5.00/55/12.00
4 Lucine Clementine FRA 2.00/55/11.25 1.00/55/11.25
5 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 4.00/55/12.00
5 Dodd Breanne CAN 1.00/55/11.25
5 Rini Paige CAN 4.00/55/12.00
5 Truelove Karen USA 1.00/55/11.25
7 Austin Bailey USA 1.50/55/12.00
7 Coble Eller April USA 4.50/55/12.00
8 Bull Jaimee CAN 3.00/55/13.00
8 Gonzalez Valentina CHI 3.00/55/13.00
8 Krueger Geena GER 2.50/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Lang Erika USA 9300 9770
1 Ross Neilly CAN 9060 9060
2 Baldwin Brooke USA 7400 7600
2 Berdnikava Natallia BLR 8620 9510
3 Lauretano Alex USA 8400 8670
3 Rini Paige CAN 6020 6870
4 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 5670
4 Lucine Clementine FRA 8330 8240
5 Bonnemann Giannina GER 8050
5 Grathwohl Abbi USA 5320
6 Gay Anna USA 5580
6 Gonzalez Valentina CHI 4000
7 Mcclintock Rini Whitney CAN 3710
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Carroll Jacinta AUS 56.00 54.50
1 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 40.10 43.00
2 Berdnikava Natallia BLR 52.80 53.10
2 Grondin Allard Dominique CAN 37.60 40.70
3 Ellis Marion FRA 54.90 50.60
3 Gonzalez Valentina CHI 37.60 36.40
4 Grathwohl Abbi USA 37.60 37.60
4 Jaquess Regina USA 51.30 48.20
5 Baldwin Brooke USA 36.70
5 Menestrina Jutta FIN 49.00
6 Chardin Nancy FRA 48.90
6 Rini Paige CAN 34.20
7 Morgan Lauren USA 48.30
7 Warner Kat USA 29.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Pigozzi Robert DOM 1.00/58/10.75 3.50/58/11.25
1 Smith Nate USA 3.00/58/10.25 6.00/58/10.75
2 Garcia Taylor USA 3.50/58/11.25 2.50/58/11.25
2 Winter Frederick GBR 1.00/58/10.25 5.00/58/10.75
3 Bogne Jakob SWE 2.00/58/11.25 1.00/58/11.25
3 Odvarko Daniel CZE 3.00/58/10.75 6.00/58/12.00
4 Anguenot Leo FRA 1.00/58/11.25
4 Degasperi Thomas ITA 1.00/58/10.75
5 Lang Nicholas USA 3.00/58/12.00
5 Parrish Chris USA 0.50/58/10.75
5 Travers Jonathan USA 0.50/58/10.75
6 Filchenko Danylo UKR 1.50/58/13.00
7 Canepa Ryan USA 5.00/22
7 Detrick Brian USA 5.00/58/11.25
8 Asher William GBR 2.50/58/11.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Ballon Pierre FRA 11110 10680
1 Filchenko Danylo UKR 8030 10110
2 Lang Nicholas USA 7590 7590
2 Pickos Adam USA 11320 9720
3 Font Patricio MEX 7890 7540
3 Gay Russell USA 10970 9440
4 Bordier Lindsay FRA 7250
4 Zharnasek Aliaksei BLR 12020 6770
5 Font Diego MEX 6860
5 Sedlmajer Adam CZE 10610
6 Desboyaux Franck USA 6490
6 Garcia Taylor USA 6300
7 Anguenot Leo FRA 5730
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Dodd Ryan CAN 68.90 71.30
1 Garcia Taylor USA 53.40 56.40
2 Anguenot Leo FRA 53.00 54.80
2 Krueger Freddy USA 66.50 70.80
3 Lang Nicholas USA 53.20 53.30
3 Miranda Rodrigo CHI 63.50 65.30
4 Guyer Corbin USA 52.40
4 Morozov Igor RUS 62.30 65.30
5 Filchenko Danylo UKR 50.10
5 Sharman Damien GBR 62.00
6 Haines Quinn USA 47.90
6 Schipner Bojan GER 60.30