Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 4
6 Rustioni Lucia ITA 1.00/55/13.00
8 Paturel Alizée SUI 4.00/55/18.25 1.00/55/16.00
9 Geuther Aline SUI 1.50/55/18.25 2.50/55/16.00
10 Cogne Tatiana SUI 0.50/52 2.00/55/16.00
11 Gollner Martina SUI 0.50/49 0.50/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 4
4 Rustioni Lucia ITA 2420
7 Geuther Aline SUI 660 600
8 Paturel Alizée SUI 580 710
9 Cogne Tatiana SUI 500 290
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Geuther Aline SUI 0.00 10.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
7 Hökfelt Zoé SUI 2.50/55/16.00 3.50/55/18.25
12 Gollner Andrea Maria SUI 3.00/34 4.50/52
12 Ritter Bente SUI 3.00/34 2.00/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
5 Hökfelt Zoé SUI 1540
6 Gehrig Christina SUI 860 990
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Hökfelt Zoé SUI 0.00 10.00 10.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
3 Collot Emilie SUI 5.00/55/16.00 3.00/55/14.25 3.00/55/14.25
6 Cornaz Natalia SUI 2.50/55/16.00 1.00/55/16.00 1.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1
10 Cornaz Natalia SUI 460
# Bib Name Country Category Round 1 Round 3
1 Cornaz-Buros Sandrine SUI 3.50/55/13.00 2.25/55/12.00
2 Jaquier Valerie SUI 3.50/55/13.00 2.50/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 3
1 Cornaz-Buros Sandrine SUI 2620 2680
2 Dupanloup Anna SUI 4870 2520
4 Mungenast Alexandra SUI 2680 1500
# Bib Name Country Category Round 1 Round 3
4 DURISCH Karin SUI 2.00/55/16.00 2.00/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 3
3 DURISCH Karin SUI 1920 1790
# Bib Name Country Category Round 1 Round 3
5 Werder Ruth SUI 3.00/55/16.00 3.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hökfelt Zacharias SUI 1.50/55/13.00 1.50/55/13.00
2 Stadlbaur Vincent SUI 2.25/55/16.00 1.00/55/14.25
3 Borika Elia SUI 2.50/55/16.00 4.00/55/16.00
4 Linder Fabian SUI 0.50/34 4.50/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
7 Borika Elia SUI 1690 1500
8 Hökfelt Zacharias SUI 1140 790
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Stadlbaur Vincent SUI 26.40 26.60 26.60
2 Hökfelt Zacharias SUI 22.00 25.50 25.50
3 Borika Elia SUI 0.00 12.80 12.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
2 Stadlbaur Benjamin SUI 3.00/58/11.25 1.50/58/11.25 1.50/58/11.25
8 Zeder Mathieu SUI 1.50/58/16.00 1.50/58/18.25
10 Fanti Yann SUI 4.50/58/18.25 2.00/58/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
6 Zeder Mathieu SUI 2200 2350
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Stadlbaur Benjamin SUI 44.90 42.40 42.40
2 Zeder Mathieu SUI 18.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
7 Cogne Dimitri SUI 5.00/58/16.00 2.00/58/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
9 Cogne Dimitri SUI 1010 990
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Cogne Dimitri SUI 26.70 26.30 26.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Round 4
1 Halt Frederic SUI 1.50/58/10.25 5.00/58/10.75
1 Kakorych Konstantin SUI 1.50/58/11.25
2 Perez Claude SUI 2.00/58/11.25
3 Collot Jeremie SUI 1.00/58/10.75 3.00/58/12.00
4 Buros Loic SUI 2.50/58/12.00
4 Lambrigger Loris SUI 3.50/58/12.00 2.50/58/12.00
5 Durisch Yannis SUI 3.00/58/12.00 4.00/58/13.00
6 Dvorak Dan SUI 1.00/58/13.00 2.00/58/14.25
9 Camoletti Alexandre SUI 0.50/58/16.00 1.50/58/14.25
11 Giacometti Sebastien SUI 0.50/37 2.00/58/12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 3 Round 4
1 Buros Loic SUI 3610
1 Lambrigger Thierry SUI 7660 8570
2 Buzzotta Massimiliano ITA 880
2 Durisch Yannis SUI 7850 7860
3 Kakorych Konstantin SUI 2750
3 Lambrigger Loris SUI 7730 7040
4 Giacometti Sebastien SUI 2850 3000
5 Camoletti Alexandre SUI 2900 2260
# Bib Name Country Category Round 1 Round 3
1 Durisch Yannis SUI 54.80 52.70
2 Giacometti Sebastien SUI 44.50 43.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
5 Linder Peter SUI 2.50/55/13.00 2.00/55/13.00
7 Seyfried Xavier SUI 1.00/55/13.00 1.50/55/13.00
10 Serruya Iian SUI 5.50/52 2.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Round 4
1 Aerne Christoph SUI 3.00/55/11.25 5.00/55/12.00
2 Kurer Bernard SUI 2.00/55/12.00 4.00/55/12.00
3 Pizzocari Gerardo ITA 4.50/55/12.00
5 Andronico Giovanni ITA 1.50/55/12.00
6 Garzetti Nadir SUI 4.00/55/13.00 5.00/55/14.25
7 Floreani Mirco ITA 1.50/55/14.25
8 Arlitt Jost SUI 5.00/34 1.00/55/16.00
11 Züger Herbert SUI 1.50/34 2.50/34
12 Jenny Daniel SUI 4.50/55/18.25 2.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
3 Sprenger Ernst SUI 2.00/55/12.00 2.00/55/12.00
4 Magnin Jean-Paul SUI 0.50/55/12.00 1.00/55/12.00
9 Dvorak Jiri SUI 1.00/55/16.00 2.00/55/18.25