Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Attensam Philippa AUT 3.50/46 3.00/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Prosvetova Stanislava UKR 1.50/55/12.00 2.00/55/12.00
2 Attensam Marie AUT 2.00/55/14.25 4.00/55/14.25
3 Rybak Iryna UKR 1.50/55/16.00 2.00/55/14.25
4 Tsiutsiura Maria UKR 2.00/55/16.00 4.00/55/18.25
5 Ahammer Elena AUT 4.00/55/16.00 0.00/22
6 Crupi Emilia AUT 2.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Tsiutsiura Maria UKR 4850 4850
2 Rybak Iryna UKR 4920 4190
3 Prosvetova Stanislava UKR 4800 2900
4 Ahammer Elena AUT 630 1850
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Prosvetova Stanislava UKR 30.00 28.90
2 Rybak Iryna UKR 28.00 29.40
3 Ahammer Elena AUT 19.80 20.80
4 Tsiutsiura Maria UKR 16.60 22.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kuhn Nicola AUT 0.00/55/12.00 2.00/55/12.00
2 Kuzmenko Xeniya UKR 3.00/55/13.00 2.00/55/13.00
3 Maksymenkova Sofiia UKR 1.50/55/13.00 2.50/55/13.00
4 Lexer Alissa AUT 1.50/55/13.00 0.00/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Maksymenkova Sofiia UKR 5770 4420
2 Kuhn Nicola AUT 4380 4420
3 Kuzmenko Xeniya UKR 4420 4230
4 Lexer Alissa AUT 1740 2260
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Maksymenkova Sofiia UKR 40.70 40.90
2 Lexer Alissa AUT 29.50 28.50
3 Kuzmenko Xeniya UKR 27.10 26.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Rader Laura AUT 3.50/55/14.25 2.50/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Rader Laura AUT 2980 3320
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Rader Laura AUT 38.20 36.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Shevkunova Alisa RUS 3.00/55/11.25 1.00/55/10.75
2 Dymant Iryna BLR 5.00/55/12.00 1.50/55/11.25
3 Rohrer Irena AUT 3.00/55/12.00 3.00/55/12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Böhler Claudia AUT 3.00/55/16.00 3.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Attensam Nikolaus AUT 1.00/55/12.00 3.00/55/13.00
2 Kuhn Dominic AUT 2.00/55/14.25 4.00/55/14.25
3 Kuktenko Alexander UKR 1.00/55/18.25 2.00/52
4 Chornyy Ivan UKR 3.50/49 3.50/49
5 Semavin Saveli BLR 4.00/43 4.00/22
6 Hrushko Olexandr UKR 4.50/22 5.00/22
7 Ryabinchuk Ilya UKR 2.00/22 4.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kuktenko Alexander UKR 3190 3360
2 Chornyy Ivan UKR 2930 3480
3 Hrushko Olexandr UKR 3160 3040
4 Kuhn Dominic AUT 2530 2530
5 Semavin Saveli BLR 1910 2470
6 Ryabinchuk Ilya UKR 1200 2820
7 Ahammer Vincent AUT 1350 1870
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kuktenko Alexander UKR 12.80 14.00
2 Hrushko Olexandr UKR 11.20 11.60
3 Chornyy Ivan UKR 10.60 11.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gschiel Alexander AUT 3.00/55/13.00 4.50/55/13.00
2 Engelhardt Moritz AUT 0.50/55/14.25 0.50/55/13.00
3 Filaretov Damir UKR 2.00/55/14.25 0.50/55/14.25
4 Postelnikov Yaroslav UKR 2.00/55/16.00 4.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Postelnikov Yaroslav UKR 4720 5310
2 Filaretov Damir UKR 5500 2780
3 Gschiel Alexander AUT 1420 2550
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Filaretov Damir UKR 24.00 24.20
2 Gschiel Alexander AUT 16.80 15.90
3 Postelnikov Yaroslav UKR 15.10 15.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Rauchenwald Luca AUT 2.00/58/13.00 4.00/58/14.25
2 Noisternig Sandro AUT 3.50/58/14.25 4.00/58/14.25
3 Maier Samuel AUT 1.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Rauchenwald Luca AUT 2290 3180
2 Noisternig Sandro AUT 1950
3 Maier Samuel AUT 1400
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Rauchenwald Luca AUT 42.60 43.50
2 Noisternig Sandro AUT 29.10 33.70
3 Maier Samuel AUT 34.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Rauchenwald Nicolas AUT 2.50/58/13.00 3.00/58/13.00
2 Filchenko Danylo UKR 2.00/58/12.00 2.00/58/14.25
3 Hintringer Fabian AUT 2.00/58/13.00 4.50/58/14.25
4 Baueregger Lukas AUT 4.50/58/14.25 5.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Filchenko Danylo UKR 10590 10090
2 Urban Sebastian AUT 5370 3370
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Filchenko Danylo UKR 53.30 55.30
2 Hintringer Fabian AUT 43.90 46.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Isayeu Aliaksandr BLR 2.50/58/11.25 4.50/58/11.25
2 Mlynek Marek SVK 2.50/58/11.25 3.00/58/11.25
3 Bauer Martin AUT 1.50/58/11.25 5.00/58/12.00
4 Pugstaller Robert AUT 2.50/58/11.25 2.50/58/12.00
4 Swoboda Matthias AUT 1.50/58/11.25 3.50/58/12.00
6 Gerhofer Peter AUT 3.00/58/12.00 2.50/58/12.00
7 Baueregger Stefan AUT 5.50/58/13.00 5.00/58/12.00
8 Köttl Matthias AUT 1.50/58/13.00 2.50/58/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Mlynek Marek SVK 5390 5830
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Ryanzin Vladimir RUS 62.90 65.60
2 Isayeu Aliaksandr BLR 61.80 61.60
3 Dobringer Daniel AUT 59.20 59.30
4 Swoboda Matthias AUT 55.00 57.70
5 Weichhart Andreas AUT 53.50 56.60
6 Mlynek Marek SVK 53.80 55.40
7 Bauer Martin AUT 50.40 52.60
8 Köttl Matthias AUT 47.90 48.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Mayer Martin AUT 3.50/55/13.00 4.00/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1
1 Mayer Martin AUT 990
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Mayer Martin AUT 44.80 40.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hintringer Manfred AUT 2.50/55/13.00 3.00/55/12.00
2 Baueregger Norbert AUT 5.00/55/12.00 5.00/55/14.25
3 Engelhardt Volker AUT 0.50/22 2.50/55/12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hintringer Harald AUT 4.50/55/11.25 4.00/55/10.75
2 Köttl Hermann AUT 0.50/55/13.00 3.50/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Begovich Heinz AUT 4.00/52/13.00 2.00/52/13.00
2 Jirak Bernd AUT 1.50/52/14.25 1.00/52/14.25