Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Costard Manon FRA 3.50/55/11.25 2.00/55/10.75
2 Welter Claire-Lise FRA 4.00/55/11.25 1.25/55/10.75
3 Amade Anais FRA 1.00/55/10.75 5.50/55/11.25
4 Franc Ambre FRA 2.50/55/11.25 4.50/55/11.25
5 Arthur Nicole GBR 5.00/55/11.25 3.00/55/11.25
6 Adriaensen Kate BEL 3.00/55/11.25 2.50/55/11.25
7 Berdnikava Natallia BLR 2.00/55/11.25 1.50/55/11.25
8 Rohrer Irena AUT 5.00/55/12.00 1.00/55/11.25
9 Botas Medem Nadine ESP 1.00/55/11.25 3.50/55/12.00
10 Ianni Beatrice ITA 5.00/55/12.00 3.50/55/12.00
11 Botas Medem Sandra ESP 1.00/55/11.25 2.50/55/12.00
12 DE MEDRANO TIANA Cristina ESP 4.50/55/12.00 1.50/55/13.00
13 Balashova Mila RUS 4.00/55/12.00
14 Beliakova Mariya BLR 3.00/55/12.00
15 Lammi Laura FIN 2.50/55/12.00
15 Turets Iryna BLR 2.50/55/12.00
17 Gustafsson Sandra SWE 2.00/55/12.00
17 Menestrina Jutta FIN 2.00/55/12.00
17 Vympranietsova Marie GRE 2.00/55/12.00
20 Edeback Hanna SWE 1.50/55/12.00
21 Caruso Silvia ITA 1.00/55/12.00
22 Chardin Nancy FRA 0.50/55/12.00
23 Vang Lise NOR 5.00/55/13.00
24 Lucine Clementine FRA 4.50/55/13.00
25 Granhus Thea Caroline NOR 3.50/55/13.00
26 Liakou Flora GRE 3.00/55/13.00
27 Shorten Danielle GBR 2.50/55/13.00
28 Cornaz-Buros Sandrine SUI 1.50/55/13.00
28 Kashitsina Olga RUS 1.50/55/13.00
28 Kucerova Petra CZE 1.50/55/13.00
31 Jepsen Maj Lund DEN 1.00/55/13.00
32 Søndergård Stinne DEN 5.00/55/14.25
33 Rauchenwald Tina AUT 1.50/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Lucine Clementine FRA 8620 9490
2 Cambray Iris FRA 9340 9340
3 Berdnikava Natallia BLR 8720 9210
4 Aynaud Marion FRA 8260 8440
5 Beliakova Mariya BLR 7200 7750
6 Caruso Silvia ITA 7710 7530
7 Costard Manon FRA 6600 6840
8 Amade Anais FRA 6520 6290
9 Chardin Nancy FRA 6590 5950
10 Churakova Tatiana RUS 7440 5500
11 Turets Iryna BLR 6370 4670
12 DE MEDRANO TIANA Cristina ESP 6040 4250
13 Adriaensen Kate BEL 5570
14 Lammi Laura FIN 5210
15 Kashitsina Olga RUS 4250
16 Rauchenwald Tina AUT 3950
17 Francke Lisa SWE 3380
18 Kucerova Petra CZE 2970
19 Shorten Danielle GBR 2960
20 Menestrina Jutta FIN 2700
21 Vympranietsova Marie GRE 2450
22 Søndergård Stinne DEN 2380
23 Liakou Flora GRE 2090
24 Vang Lise NOR 2070
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Berdnikava Natallia BLR 53.70 52.90
2 Turets Iryna BLR 51.30 50.70
3 Jepsen Maj Lund DEN 50.50 49.60
4 Kashitsina Olga RUS 49.50 49.30
5 Adriaensen Kate BEL 48.90 48.90
6 Vympranietsova Marie GRE 50.60 48.40
7 Lucine Clementine FRA 48.20 48.30
8 Costard Manon FRA 49.60 47.90
9 Menestrina Jutta FIN 49.60 46.00
10 Rauchenwald Tina AUT 48.10
11 Amade Anais FRA 46.70
12 Søndergård Stinne DEN 46.40
13 Chardin Nancy FRA 45.70
14 Francke Lisa SWE 45.60
15 Shorten Danielle GBR 44.30
16 Beliakova Mariya BLR 44.10
17 Kucerova Petra CZE 38.10
18 Gustafsson Sandra SWE 35.90
19 Vang Lise NOR 33.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Sedlmajer Adam CZE 1.00/58/10.25 1.50/58/10.25
2 Asher William GBR 0.50/58/10.25 1.00/58/10.25
3 Odvarko Daniel CZE 4.00/58/10.75 4.50/58/10.75
4 Allais Carlo ITA 3.00/58/10.75 4.50/58/10.75
5 Campbell Glenn GBR 2.00/58/10.75 3.50/58/10.75
6 Winter Frederick GBR 4.00/58/10.75 3.00/58/10.75
7 Faisy Jean Baptiste FRA 2.00/58/10.75 3.00/58/10.75
8 Halt Frederic SUI 4.00/58/10.75 2.00/58/10.75
9 Luzzeri Matteo ITA 2.00/58/10.75 1.00/58/10.75
9 Schipner Bojan GER 2.00/58/10.75 1.00/58/10.75
11 Desboyaux Franck USA 1.50/58/10.75 1.00/58/10.75
12 Ronkko Pietari FIN 2.00/58/10.75 4.00/58/11.25
13 Bartalsky Martin SVK 0.50/58/10.75
14 Asher Thomas GBR 5.00/58/11.25
14 Kolman Martin CZE 5.00/58/11.25
16 Collot Jeremie SUI 4.00/58/11.25
16 Kostenberger Claudio AUT 4.00/58/11.25
18 Degasperi Thomas ITA 3.50/58/11.25
18 Efverstrom Johan SWE 3.50/58/11.25
18 Napolitano Davide ITA 3.50/58/11.25
21 Laval Boris FRA 3.00/58/11.25
21 Stadlbaur Clint BEL 3.00/58/11.25
23 BELIAKOU Herman BLR 2.50/58/11.25
23 Duvernoy Guillaume FRA 2.50/58/11.25
23 Morros Peyri Ivan ESP 2.50/58/11.25
26 Bjornoe Ole-Johan NOR 2.00/58/11.25
26 D'Alberto Lorenzo ITA 2.00/58/11.25
26 VIKSTROM Oskar SWE 2.00/58/11.25
29 Deviatovski Oleg BLR 1.50/58/11.25
29 Stadlbaur Benjamin SUI 1.50/58/11.25
31 Noguera Vergés Lluís ESP 1.25/58/11.25
32 Critchley Stephen GBR 4.00/58/12.00
32 Sukhotin Dmitry RUS 4.00/58/12.00
34 Graux Basile BEL 3.00/58/12.00
34 Hvaara Tobias NOR 3.00/58/12.00
34 Swoboda Matthias AUT 3.00/58/12.00
37 Teigen Richard NOR 1.50/58/12.00
38 Alé Lindén Lasse SWE 0.50/58/12.00
39 Ryanzin Vladimir RUS 5.00/58/13.00
40 Partl Daniel AUT 1.50/58/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Zharnasek Aliaksei BLR 10910 11720
2 LE FORESTIER Nicolas FRA 10570 11370
3 Poteau Alexandre FRA 10510 11140
4 Deviatovski Oleg BLR 10240 10980
5 Fortamps Olivier BEL 9700 10730
6 Kolman Martin CZE 9830 10360
7 BELIAKOU Herman BLR 10160 10210
8 Desboyaux Franck USA 10010 9110
9 Sedlmajer Adam CZE 9080 8840
10 Ballon Pierre FRA 8620 8300
11 Bartalsky Martin SVK 7390 8260
12 Noguera Vergés Lluís ESP 8710 6270
13 Graux Basile BEL 7370
14 Critchley Stephen GBR 7260
15 Odvarko Daniel CZE 6900
16 Kolman Zdenek CZE 6120
17 VIKSTROM Oskar SWE 5810
18 Asher Thomas GBR 5780
19 Sukhotin Dmitry RUS 5440
20 D'Alberto Lorenzo ITA 5420
21 Ryanzin Vladimir RUS 5030
22 Schipner Bojan GER 4160
23 Swoboda Matthias AUT 3090
24 Kostenberger Claudio AUT 2660
25 Partl Daniel AUT 1090
26 D'Alberto Matteo ITA 750
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Critchley Stephen GBR 60.80 66.00
2 Ryanzin Vladimir RUS 61.80 63.40
3 Asher Thomas GBR 62.10 62.50
4 Schipner Bojan GER 60.40 62.20
5 Sharman Damien GBR 58.40 61.50
6 Kostenberger Claudio AUT 62.10 60.90
7 Hvaara Tobias NOR 56.50 59.70
8 Swoboda Matthias AUT 57.30 58.50
9 Sedlmajer Adam CZE 60.10 58.40
10 Bartalsky Martin SVK 57.50 58.40
11 Partl Daniel AUT 57.10 57.90
12 BELIAKOU Herman BLR 58.00 57.80
13 Deviatovski Oleg BLR 56.50
14 Kolman Martin CZE 56.40
15 Napolitano Davide ITA 56.10
16 D'Alberto Lorenzo ITA 54.80
17 VIKSTROM Oskar SWE 54.70
18 Noguera Vergés Lluís ESP 54.10
19 Duvernoy Guillaume FRA 53.70
20 Ballon Pierre FRA 53.50
21 Barhaughogda Oystein NOR 52.70
22 Bjornoe Ole-Johan NOR 52.40
23 Lammi Jarno FIN 51.00
24 Sukhotin Dmitry RUS 49.30