Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Habermann Emma AUS 2.50/55/11.25 4.00/55/11.25 1.50/55/10.75
2 Truelove Karen USA 2.25/55/11.25 4.00/55/11.25 1.00/55/10.75
3 Duverger Geraldine FRA 2.00/55/11.25 3.00/55/11.25 2.00/55/11.25
4 Hamrick-Halt Natalie USA 2.00/55/11.25 4.00/55/11.25
6 Coble Eller April USA 0.50/55/11.25 1.00/55/11.25
7 Green Sarah GBR 4.00/55/12.00 3.00/55/11.25
7 Jaquess Regina USA 0.00/55/11.25 1.00/55/11.25
8 Bennett Danyelle USA 2.50/55/12.00 5.00/55/12.00
9 Simpson Michelle USA 1.50/55/12.00
10 Knutson Jill USA 4.50/55/13.00
11 Reinstaller Irene ITA 3.00/55/13.00
12 Lucine Clementine FRA 2.50/55/13.00
44 Krueger Lori USA 2.00/55/12.00
# Bib Name Country Category Round 2 Round 3
1 NIGHTINGALE Mandy USA 7210 7790
2 Jaquess Regina USA 7130 6870
3 Bennett Danyelle USA 6710 5880
4 Lucine Clementine FRA 6150 4450
5 Lethem Brigitte FRA 6000
6 Hunt Brandi USA 4650
7 Mikacich Tarah USA 4620
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Habermann Emma AUS 48.90 51.10 52.20
2 Fladborg Asher June DEN 47.30 48.80 50.80
4 Hunter Jakalyn GBR 44.70 46.60 45.30
5 Hunt Brandi USA 45.30 45.70
5 Jaquess Regina USA 44.70 47.00 47.20
6 Lucine Clementine FRA 46.60 44.70
7 Kaiser Jennifer USA 43.50
8 Nichols Brenda USA 42.90
9 Mikacich Tarah USA 42.70
10 Bennett Danyelle USA 41.10
11 Lundy Audrey USA 38.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Parrish Chris USA 3.50/58/10.75 1.50/58/10.25 2.00/58/10.25
2 Campbell Glenn GBR 3.00/58/10.75 3.50/58/11.25
2 Ross Drew CAN 3.00/58/10.75 3.00/58/10.75 5.00/58/10.75
4 Beauchesne Jamie USA 2.50/58/10.75 2.50/58/10.25 0.00/58/10.25
4 Brown Marcus USA 2.50/58/10.75 2.50/58/10.75 5.00/58/10.75
6 Fisher Jodi GBR 2.00/58/10.75 3.00/58/10.75 4.00/58/10.75
6 Ianni Fabio ITA 2.00/58/10.75 1.50/58/11.25
6 Sund Greg USA 2.00/58/10.75 5.00/58/11.25
6 Winter Terry USA 2.00/58/10.75 5.00/58/11.25
8 Larkin Aaron NZL 2.00/58/10.75 5.00/58/11.25
13 Degasperi Thomas ITA 1.00/58/10.75
14 Asher William GBR 0.00/58/10.75
14 Rodgers Jeffrey USA 0.00/58/10.75
16 Cox Wade USA 3.50/58/11.25
16 Eade Kyle NZL 3.50/58/11.25
16 Paredes Jason USA 3.50/58/11.25
19 Ross Doug CAN 2.50/58/11.25
20 Ellis Scot USA 4.00/58/12.00
22 Seels Jason GBR 3.50/58/12.00
23 Rossi Chris USA 3.00/58/12.00
24 Cockeram Steve NZL 0.00/58/12.00
# Bib Name Country Category Round 2 Round 3
1 Siemers Jimmy USA 9910 11210
2 LE FORESTIER Nicolas FRA 11440 10860
3 Gay Russell USA 9910 10610
4 Zharnasek Aliaksei BLR 10620 10330
5 Pickos Cory USA 10450 10270
6 Llewellyn Jaret CAN 10600 6110
7 Seels Jason GBR 9230
8 Julio Javier ARG 7170
9 Dodd Ryan CAN 5850
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Krueger Freddy USA 63.90 66.10 70.50
2 Llewellyn Jaret CAN 63.10 64.30 69.20
3 Lane Mark USA 59.80 64.00 66.60
5 Dodd Ryan CAN 60.00 62.40 64.50
5 Ellis Scot USA 58.80 63.10 63.70
6 Eade Kyle NZL 58.00 62.70 62.10
7 Seels Jason GBR 59.80 62.40
8 Fitts Ryan USA 60.40 62.40
9 Siemers Jimmy USA 60.40 61.70
10 Di Pasqua Sebastien SUI 56.00 58.60
11 Fenzl Thomas AUT 55.90
12 Sheers Curtis AUS 55.10