Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
4 Bonnemann Carlotta GER 1.00/55/13.00 1.00/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
3 Bonnemann Carlotta GER 4120 2440
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
5 Bonnemann Carlotta GER 30.40 30.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
2 Bonnemann Chiara GER 5.00/55/12.00 2.00/55/11.25
3 Bonnemann Giannina GER 2.50/55/12.00 1.00/55/11.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
2 Bonnemann Giannina GER 3890 7100
4 Bonnemann Chiara GER 5370 2250
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
2 Bonnemann Giannina GER 48.00 48.50
3 Bonnemann Chiara GER 36.00 39.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Rohrer Irena AUT 2.50/55/12.00 3.00/55/12.00
2 Rauchenwald Tina AUT 1.00/55/12.00 3.00/55/12.00
3 Salmina Mara AUT 5.50/55/13.00 3.00/55/13.00
4 BRUGGER Olivia AUT 2.50/55/13.00 1.50/55/13.00
5 Rader Laura AUT 4.00/55/13.00 4.50/22
6 Kuhn Nicola AUT 0.50/55/13.00
7 Feichtinger Manuela AUT 4.00/55/14.25
8 Lexer Alissa AUT 1.00/55/14.25
9 SALMINA Mona AUT 0.50/55/14.25
10 Orlitsch Lisa AUT 0.00/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Salmina Mara AUT 3640 3660
2 Rader Laura AUT 3490 3490
3 Kuhn Nicola AUT 3350 3350
4 BRUGGER Olivia AUT 2320 2020
5 Ahammer Elena AUT 1560 1560
6 Rauchenwald Tina AUT 1550
7 SALMINA Mona AUT 1290
8 Schmidberger Theresa AUT 1250
9 Orlitsch Lisa AUT 1240
10 Lexer Alissa AUT 530
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Rauchenwald Tina AUT 46.50 49.50
2 Salmina Mara AUT 46.50 46.20
3 Rader Laura AUT 37.10 37.90
4 Orlitsch Lisa AUT 35.80 37.80
5 SALMINA Mona AUT 21.20 22.00
6 Lexer Alissa AUT 18.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Maier Olivia AUT 5.00/55/16.00 5.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Friedrich Iris AUT 5.00/55/16.00 2.00/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 DEMUTH Karin AUT 3.50/49 2.50/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
6 Menzel Alexander GER 2.00/55/18.25 5.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
6 Menzel Alexander GER 1140 1180
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
6 Menzel Alexander GER 13.80 14.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bartalsky Martin SVK 1.00/58/10.75 5.00/58/10.75
1 Llewellyn Dorien CAN 3.00/58/10.75 2.00/58/10.75
2 Bauer Martin AUT 4.00/58/11.25 4.00/58/11.25
3 Kostenberger Claudio AUT 3.00/58/11.25 3.50/58/11.25
4 Pugstaller Robert AUT 2.00/58/10.75 2.50/58/11.25
5 Swoboda Matthias AUT 5.00/58/12.00 2.50/58/11.25
6 URBAN Alexander AUT 4.50/58/12.00 1.00/58/11.25
7 Gerhofer Peter AUT 2.00/58/12.00 4.50/58/12.00
8 Huainigg Josef AUT 0.50/58/12.00 2.00/58/12.00
9 Basic Carlo AUT 1.00/58/12.00 4.00/58/13.00
10 Grosek Josef AUT 4.00/58/13.00 3.50/58/13.00
11 OBERLEITNER Franz AUT 2.00/58/13.00
12 Rauchenwald Nicolas AUT 0.50/58/13.00
12 Weichhart Andreas AUT 0.50/58/13.00
14 SCHULZE Kevin AUT 4.00/58/14.25
15 Schmidberger Jonas AUT 3.50/58/14.25
16 Lajtai Nikolaus AUT 2.00/58/14.25
17 DREIER Florian AUT 0.50/58/18.25
18 Köttl Matthias AUT 3.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bartalsky Martin SVK 6840 8680
1 Llewellyn Dorien CAN 9100 8650
2 Grosek Josef AUT 4220 5570
3 Urban Sebastian AUT 5800 5480
4 Basic Carlo AUT 5280 4690
5 Rauchenwald Nicolas AUT 3130 3860
6 Lajtai Nikolaus AUT 2910 3590
7 Kostenberger Claudio AUT 3100 3280
8 Rauchenwald Luca AUT 2580 3070
9 OBERLEITNER Franz AUT 2480
10 Bauer Martin AUT 2310
11 Swoboda Matthias AUT 2290
12 URBAN Alexander AUT 1810
13 Weichhart Andreas AUT 1680
14 Maier Samuel AUT 1010
15 Huainigg Josef AUT 640
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bartalsky Martin SVK 57.30 59.10
1 Kostenberger Claudio AUT 57.40 62.10
2 Dobringer Daniel AUT 59.90 59.00
3 Weichhart Andreas AUT 55.60 55.90
4 Swoboda Matthias AUT 58.80 55.00
5 Llewellyn Dorien CAN 54.40 54.90
6 Grosek Josef AUT 51.00 54.10
7 Bauer Martin AUT 53.50 53.30
8 Hintringer Manfred AUT 51.10 45.60
9 Huainigg Josef AUT 50.20
10 Köttl Matthias AUT 47.80
11 Hintringer Fabian AUT 46.60
12 Basic Carlo AUT 42.60
13 DREIER Florian AUT 35.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wienerroither Michael AUT 3.50/55/11.25 3.50/55/11.25
2 Greschonig Gernot AUT 2.50/55/12.00 2.50/55/13.00
3 Trenkwalder Hansjörg AUT 6.00/22 2.00/55/18.25
4 Schober Martin AUT 3.00/55/18.25 5.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wienerroither Michael AUT 2680 2500
2 Schober Martin AUT 490 300
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wienerroither Michael AUT 51.00 49.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schulze Frank AUT 2.50/55/11.25 5.00/55/11.25
2 Baueregger Norbert AUT 3.00/55/12.00 5.00/55/12.00
3 Leitner Wolfgang AUT 0.00/55/12.00 0.50/55/12.00
4 Weichhart Jürgen AUT 4.00/55/14.25 1.00/55/13.00
5 Menzel Hans-Joachim GER 3.00/22 1.00/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schulze Frank AUT 890 850
2 Weichhart Jürgen AUT 240 240
5 Menzel Hans-Joachim GER 1480 2190
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schulze Frank AUT 38.30 39.80
4 Menzel Hans-Joachim GER 32.00 31.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gruber Klaus AUT 1.50/55/11.25 1.50/55/11.25
2 Köttl Hermann AUT 4.00/55/16.00 3.00/55/13.00
3 Jirak Bernd AUT 3.00/55/16.00 4.00/55/14.25
4 Erber Gerhard AUT 4.00/55/16.00 2.50/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Begovich Heinz AUT 1.00/52/12.00 4.00/52/13.00
2 AMESHOFER Franz AUT 2.00/22