Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Welter Claire-Lise FRA 2.00/55/11.25 2.00/55/11.25
2 Dumoutier Clea FRA 0.50/55/11.25 0.50/55/11.25
3 Arthur Nicole GBR 2.00/55/11.25 3.50/55/12.00
4 Strobbe Karen BEL 4.00/55/12.00 3.50/55/12.00
5 DE MEDRANO TIANA Cristina ESP 2.00/55/12.00 3.25/55/12.00
6 Zettinig Luisa AUT 1.00/55/11.25 2.50/55/12.00
7 Berg Joanna GER 2.50/55/12.00 2.50/55/12.00
8 Rohrer Irena AUT 3.50/55/12.00 2.25/55/12.00
9 Botas Medem Nadine ESP 3.00/55/12.00 2.00/55/12.00
10 Lambert Kate BEL 5.00/55/12.00 1.50/55/12.00
11 Chardin Nancy FRA 3.00/55/12.00 1.50/55/12.00
12 Kurczynska Olga POL 2.00/55/12.00 0.50/55/12.00
13 Aynaud Marion FRA 1.00/55/12.00
14 Edeback Hanna SWE 5.00/55/13.00
15 Sergueeva Karina RUS 4.50/55/13.00
16 Jepsen Maj Lund DEN 4.00/55/13.00
17 Anastassiou Vera GRE 3.50/55/13.00
17 Beliakova Mariya BLR 3.50/55/13.00
17 Berg Jeanna GER 3.50/55/13.00
20 Menestrina Jutta FIN 2.50/55/13.00
20 Tassoula Erietta GRE 2.50/55/13.00
22 Ånesjö Kristine SWE 1.50/55/13.00
22 Baran Katsiaryna BLR 1.50/55/13.00
24 Cornaz-Buros Sandrine SUI 3.50/55/14.25
25 Carl Louise DEN 2.50/55/14.25
26 Matkovic Jelena CRO 3.25/55/16.00
27 Søndergård Stinne DEN 0.50/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Beliakova Mariya BLR 6100 6580
2 Sergueeva Karina RUS 5430 6420
3 Lambert Kate BEL 5250 5700
4 Aynaud Marion FRA 5800 5200
5 Cambray Iris FRA 4140 5170
6 Baran Katsiaryna BLR 3900 4690
7 Berg Joanna GER 4440 4390
8 DE MEDRANO TIANA Cristina ESP 4090 4240
9 Strobbe Karen BEL 4430 3680
10 Chardin Nancy FRA 6160 3530
11 Berg Jeanna GER 3710
12 Zettinig Luisa AUT 3530
13 Anastassiou Vera GRE 3350
14 Rohrer Irena AUT 3150
15 Cornaz-Buros Sandrine SUI 3090
16 Ånesjö Kristine SWE 2300
17 Menestrina Jutta FIN 2140
18 Tassoula Erietta GRE 2110
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Chardin Nancy FRA 46.30 48.10
2 Zettinig Luisa AUT 46.30 46.20
3 Søndergård Stinne DEN 43.80 44.90
4 Baran Katsiaryna BLR 42.50 44.70
5 Menestrina Jutta FIN 43.00 44.40
6 Beliakova Mariya BLR 44.70 43.30
7 Carl Louise DEN 40.90 43.00
8 Jepsen Maj Lund DEN 42.40 42.40
9 Berg Joanna GER 38.40 39.60
10 Lambert Kate BEL 38.30 37.90
11 DE MEDRANO TIANA Cristina ESP 36.40
12 Tassoula Erietta GRE 36.10
13 Sergueeva Karina RUS 33.90
14 Berg Jeanna GER 32.00
15 Ånesjö Kristine SWE 31.50
16 Aynaud Marion FRA 31.30
17 Strobbe Karen BEL 28.20
18 Anastassiou Vera GRE 25.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Ianni Matteo ITA 1.00/58/11.25 2.00/58/10.75
2 Postl Lukas AUT 3.00/58/11.25 1.00/58/10.75
3 Allais Carlo ITA 3.00/58/11.25 5.00/58/11.25
4 Sourty Marc FRA 2.50/58/11.25 4.50/58/11.25
5 Ballus Roca Roger ESP 5.50/58/12.00 3.00/58/11.25
6 Moreno De Carlos Guillermo ESP 3.00/58/11.25 2.00/58/11.25
7 Collot Jeremie SUI 3.50/58/11.25 1.50/58/11.25
8 Desboyaux Franck USA 2.00/58/11.25 4.00/58/12.00
9 Bartalsky Martin SVK 2.00/58/11.25 3.50/58/12.00
10 Schipner Bojan GER 1.00/58/11.25 2.50/58/12.00
11 Snelleman Rik NED 0.50/58/11.25 3.50/58/13.00
12 Aksinevich Dzmitry BLR 1.50/58/11.25 2.50/58/13.00
13 BELIAKOU Herman BLR 4.50/58/12.00
13 Goede Sebastian GER 4.50/58/12.00
13 Menestrina Marco ITA 4.50/58/12.00
16 Lambrigger Loris SUI 4.00/58/12.00
17 Blits Avi BEL 3.50/58/12.00
17 Morera Ortega Juan ESP 3.50/58/12.00
19 Anthony Alexander GBR 3.00/58/12.00
20 Marberg Eric SWE 2.50/58/12.00
21 Haslam Sam GBR 2.00/58/12.00
22 Diserens Kevin SUI 1.50/58/12.00
23 Arachovitis Antonis GRE 1.00/58/12.00
23 Vos Danny NED 1.00/58/12.00
25 Casero Thomas FRA 5.25/58/13.00
26 Lagae Pieter-Jan BEL 5.00/58/13.00
27 D'Alberto Matteo ITA 4.00/58/13.00
28 Lamprou Loukas GRE 3.50/58/13.00
28 Sonestad Andreas SWE 3.50/58/13.00
30 Kokkinos Yiannis CYP 2.50/58/13.00
31 Schouten Jordy NED 0.50/58/13.00
32 Critchley Stephen GBR 4.50/58/14.25
33 Egger Immanuel AUT 3.50/58/14.25
33 Georgiou Andreas CYP 3.50/58/14.25
35 Köppl Wolfgang AUT 2.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Desboyaux Franck USA 8780 8900
2 D'Alberto Matteo ITA 8100 8300
3 BELIAKOU Herman BLR 7730 8300
4 Ballon Pierre FRA 7580 7980
5 Lambrigger Thierry SUI 6420 7720
6 Lambrigger Loris SUI 5160 7090
7 Anthony Alexander GBR 6450 5450
8 Ballus Roca Roger ESP 4730 5210
9 Egger Immanuel AUT 5660 4330
10 Critchley Stephen GBR 6350 3360
11 Moreno De Carlos Guillermo ESP 4980 2970
12 Marberg Eric SWE 5140
13 Menestrina Marco ITA 4540
14 Sonestad Andreas SWE 4520
15 Sourty Marc FRA 4480
16 Lamprou Loukas GRE 4450
17 Aksinevich Dzmitry BLR 4020
18 Schipner Bojan GER 3430
19 Blits Avi BEL 3400
20 Goede Sebastian GER 3340
21 Schouten Jordy NED 3330
22 Snelleman Rik NED 3070
23 Arachovitis Antonis GRE 2990
24 Köppl Wolfgang AUT 2770
25 Morera Ortega Juan ESP 2700
26 Bartalsky Martin SVK 1690
27 Haslam Sam GBR 1620
28 Vos Danny NED 1170
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Critchley Stephen GBR 61.50 62.10
2 Desboyaux Franck USA 58.10 60.00
3 Sourty Marc FRA 54.60 59.30
4 Anthony Alexander GBR 57.30 57.70
5 Menestrina Marco ITA 54.90 57.10
6 Aksinevich Dzmitry BLR 54.90 56.90
7 Snelleman Rik NED 56.20 56.50
8 D'Alberto Matteo ITA 55.80 55.70
9 Sonestad Andreas SWE 53.90 55.40
10 Moreno De Carlos Guillermo ESP 52.30 55.10
11 Egger Immanuel AUT 52.30 54.70
12 Haslam Sam GBR 53.50 54.00
13 Lamprou Loukas GRE 51.80
14 Arachovitis Antonis GRE 51.70
15 Morera Ortega Juan ESP 51.10
15 Schipner Bojan GER 51.10
17 Köppl Wolfgang AUT 50.40
18 Bartalsky Martin SVK 49.00
19 Goede Sebastian GER 48.80
20 BELIAKOU Herman BLR 46.20
21 Schouten Jordy NED 45.30
22 Blits Avi BEL 42.60
23 Lagae Pieter-Jan BEL 40.20
24 Vos Danny NED 39.20