Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 3.00/55/13.00 4.00/55/13.00
2 Bonnemann Chiara GER 2.00/55/13.00 2.00/55/13.00
3 Langrock Claudia GER 1.50/55/14.25 2.50/55/14.25
4 Hüller Julia GER 2.00/55/14.25 2.00/55/14.25
5 Seiffert Ronja-Marie GER 1.00/55/14.25 2.00/55/18.25
6 Bonnemann Carlotta GER 0.00/55/14.25
7 Wismeth Andrea GER 5.00/52
8 Schlesinger Miriam GER 1.00/43
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Chiara GER 5070 5220
2 Bonnemann Giannina GER 3960 3950
3 Bonnemann Carlotta GER 3550 3530
4 Boepple-Filbig Petra GER 2520 2530
5 Hüller Julia GER 2540 1600
6 Seiffert Ronja-Marie GER 1310
7 Schlesinger Miriam GER 390
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 41.20 40.10
2 Bonnemann Chiara GER 34.60 36.20
3 Bonnemann Carlotta GER 16.00 16.00
4 Hüller Julia GER 15.30 15.80
5 Schlesinger Miriam GER 14.10 14.90
6 Seiffert Ronja-Marie GER 13.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schipner Bojan GER 2.50/58/11.25 3.00/58/10.75
2 Böttcher Nick GER 4.00/58/12.00 3.50/58/12.00
3 Leonhardt Andreas GER 2.50/58/13.00 2.00/58/12.00
4 Goede Sebastian GER 2.00/58/12.00 1.50/58/12.00
5 Lang Michael GER 4.00/58/13.00 4.00/58/13.00
6 Sprang Michael GER 3.00/58/13.00 3.00/58/13.00
7 Albrecht Magnus GER 3.50/58/18.25 1.00/58/13.00
8 KOKOTEK Michael GER 2.50/58/14.25 4.00/58/14.25
9 Ziegler Alfons GER 3.00/58/18.25 3.50/58/18.25
10 Scherer Philipp GER 0.50/58/18.25 1.50/58/18.25
11 Pfälzner Wolfgang GER 3.00/55/18.25
12 KEMPER Kim Joel GER 4.50/49
13 Patschke Michael GER 4.00/49
13 Scholz Andreas GER 4.00/49
15 Auer Matthias GER 2.00/49
16 Kahl Johannes GER 1.00/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Andreas GER 5300 6060
2 Schipner Bojan GER 5680 5950
3 Goede Sebastian GER 4750 4750
4 KEMPER Kim Joel GER 4250 3750
5 Bothe Konstantin GER 2570
6 Patschke Michael GER 2530
7 KOKOTEK Michael GER 2320
8 Albrecht Magnus GER 1210
9 Scherer Philipp GER 820
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schipner Bojan GER 53.00 58.20
2 Leonhardt Andreas GER 46.90 50.40
3 KOKOTEK Michael GER 44.10 47.80
4 Patschke Michael GER 43.80 44.10
5 Albrecht Magnus GER 39.30 40.00
6 KEMPER Kim Joel GER 37.80
7 Scherer Philipp GER 26.10
8 Scholz Andreas GER 23.70