Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Berg Joanna GER 2.00/55/12.00 0.50/55/13.00
2 Berg Jeanna GER 1.50/55/13.00 1.50/55/14.25
3 Liebisch Gitte GER 2.50/55/14.25 1.50/55/14.25
4 Volk Franka Maria GER 0.00/55/14.25 3.50/55/16.00
5 Hüller Gabriele GER 3.00/55/16.00 5.00/55/18.25
6 Bonnemann Giannina GER 3.00/55/16.00 4.50/55/18.25
7 Haschock Maria GER 5.00/55/18.25
8 Stange Inga GER 4.00/55/18.25 4.00/55/16.00
9 Jahnke Christine GER 4.00/52
10 Bonnemann Chiara GER 3.00/52
11 Kranz Friederike GER 2.00/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Berg Jeanna GER 3720 3720
2 Stange Inga GER 3500 3500
3 Berg Joanna GER 4480 3290
4 Volk Franka Maria GER 4180 3070
5 Liebisch Gitte GER 3870 2740
6 Haschock Maria GER 2760 2610
7 Hüller Gabriele GER 2400 2820
8 Jahnke Christine GER 2350
9 Bonnemann Giannina GER 2030
10 Bonnemann Chiara GER 1290
11 Kranz Friederike GER 320
12 Grabow Isabell GER 200
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Berg Joanna GER 31.50 38.60
2 Berg Jeanna GER 35.10 35.40
3 Liebisch Gitte GER 30.00 30.00
4 Hüller Gabriele GER 23.30 23.00
5 Volk Franka Maria GER 22.40 22.30
6 Bonnemann Giannina GER 15.60
7 Bonnemann Chiara GER 13.40
8 Jahnke Christine GER 10.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schipner Bojan GER 1.00/58/11.25 5.00/58/12.00
2 Leonhardt Andreas GER 5.25/58/13.00 4.00/58/12.00
3 Böttcher Nick GER 2.00/58/11.25 3.00/58/12.00
4 Goede Sebastian GER 3.50/58/12.00 1.00/58/12.00
5 Meissner Sven GER 1.50/58/13.00 3.25/58/13.00
6 Bonnemann Ralf GER 3.00/58/14.25 3.00/58/13.00
7 Patschke Matthias GER 3.50/58/13.00 2.50/58/13.00
8 Schipner Toralph GER 0.50/58/12.00 3.50/58/14.25
9 Broemel Mike GER 3.50/58/14.25 1.00/58/16.00
10 Gummelt Heiko GER 4.00/58/14.25
11 Brockmann Sascha GER 4.00/58/16.00
12 Hüller Heiko GER 3.00/58/16.00
13 Grutza Martin GER 2.50/58/16.00
14 Scherer Philipp GER 2.00/58/16.00 2.00/46
15 Beier Toni GER 1.50/58/16.00
15 KOKOTEK Michael GER 2.50/52
16 Jahnke Tobias GER 4.00/49
16 Kranz Paul GER 3.50/58/18.25
17 Kuhnt Günter GER 2.50/58/18.25
18 Lange Sebastian GER 0.00/58/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Andreas GER 6810 6810
2 Böttcher Nick GER 4190 4600
3 Schipner Bojan GER 1590 4300
4 Goede Sebastian GER 3450 3530
5 Schipner Toralph GER 3330 2980
6 Patschke Matthias GER 3230 2840
7 Broemel Mike GER 2460 2430
8 Brockmann Sascha GER 2020 2150
9 Grutza Martin GER 1420 1960
10 Bonnemann Ralf GER 2310 1900
11 Hüller Heiko GER 1660 1820
12 Meissner Sven GER 2140 1640
13 Beier Toni GER 1410
14 Lange Sebastian GER 1390
15 Gummelt Heiko GER 1280
16 Jahnke Tobias GER 1200
17 Scherer Philipp GER 1000
18 Eckert Klaus GER 960 2070
19 KOKOTEK Michael GER 820
20 Kranz Paul GER 670
21 Grabow Thomas GER 460
22 Albrecht Max GER 360
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Böttcher Nick GER 57.20 57.70
2 Schipner Toralph GER 54.90 56.40
3 Leonhardt Andreas GER 56.80 53.50
4 Schipner Bojan GER 50.10 50.70
5 Goede Sebastian GER 50.00 46.70
6 Hüller Heiko GER 36.50 37.90
7 Kranz Paul GER 32.50 32.40
8 Lange Sebastian GER 32.40 31.40
9 Scherer Philipp GER 30.60 31.40
10 Gummelt Heiko GER 47.50
11 Bonnemann Ralf GER 29.60
12 Beier Toni GER 27.40
13 Albrecht Max GER 26.20
14 Broemel Mike GER 25.70
15 Brockmann Sascha GER 23.80
16 Grutza Martin GER 23.20
17 KOKOTEK Michael GER 20.30 22.20