Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Bonnemann Carlotta GER 2.00/55/16.00 4.00/55/16.00 2.50/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Carlotta GER 14.00 15.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Bonnemann Chiara GER 2.50/55/12.00 4.50/55/13.00
2 Rader Laura AUT 4.00/55/14.25 3.00/55/13.00
3 Salmina Mara AUT 2.00/55/13.00 1.50/55/13.00 2.50/55/16.00
4 Kostwein Anna AUT 5.00/55/14.25 4.25/55/14.25 2.50/55/14.25
5 Orlitsch Lisa AUT 3.00/55/14.25 1.00/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Bonnemann Chiara GER 37.60 34.70 38.70
2 Rader Laura AUT 32.40 32.90 35.50
3 Salmina Mara AUT 33.10 35.20
4 Orlitsch Lisa AUT 31.40 30.80 32.40
5 Kostwein Anna AUT 28.70 28.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 1.00/55/12.00 1.50/55/12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Bonnemann Giannina GER 43.80 39.20 45.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Feichtinger Manuela AUT 0.50/55/14.25 2.00/55/14.25 2.50/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Gubarenko Olga RUS 4.25/55/12.00 3.00/55/12.00 3.00/55/12.00
2 Friedrich Iris AUT 4.00/34 4.50/55/14.25 2.00/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Johnson Jan RSA 2.50/52/13.00 3.00/52/13.00 4.50/52/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Malinovskiy Evgeniy RUS 2.00/55/13.00 1.00/55/12.00
2 Albert Aron HUN 2.50/55/13.00 2.00/55/13.00 4.00/55/13.00
3 Slansky Jan CZE 3.00/55/13.00 3.50/55/14.25 0.50/55/13.00
4 Haulomnigg Josef AUT 2.00/55/13.00 2.00/55/13.00
5 Basic Carlo AUT 3.50/55/14.25 1.50/55/14.25 0.00/34
6 Rauchenwald Nicolas AUT 0.50/55/16.00 3.50/55/18.25 2.00/55/14.25
7 Rauchenwald Luca AUT 4.00/34 1.50/55/18.25 4.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Basic Carlo AUT 36.90 35.50
2 Slansky Jan CZE 28.60 31.80
3 Malinovskiy Evgeniy RUS 29.40 31.10 31.30
4 Haulomnigg Josef AUT 27.40 29.10 30.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Berio Edoardo ITA 4.00/58/11.25 3.00/58/11.25
2 Spavin Harry GBR 3.00/58/16.00 4.00/58/13.00
3 Svoboda Jan CZE 2.00/58/13.00 4.00/58/16.00 1.50/58/16.00
4 Baueregger Lukas AUT 4.50/58/18.25 1.00/58/14.25 4.00/58/16.00
5 Den Dekker Thomas NED 5.25/58/16.00 2.00/58/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Berio Edoardo ITA 44.20 46.10
2 Critchley Jack GBR 44.00 44.70 45.40
3 Hintringer Fabian AUT 37.60 40.20 42.00
4 Spavin Harry GBR 37.70 38.40 41.80
5 Svoboda Jan CZE 30.70 35.10
6 Den Dekker Thomas NED 31.70 32.00 33.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Mlynek Marek SVK 5.50/58/11.25 4.00/37 3.00/58/12.00
2 Swoboda Matthias AUT 2.00/58/11.25
3 Bauer Martin AUT 2.00/58/12.00 3.50/58/12.00 1.00/58/12.00
4 Weichhart Andreas AUT 5.00/37 3.00/58/13.00
5 Baueregger Stefan AUT 2.50/58/13.00 5.50/37 1.00/58/14.25
6 Grosek Josef AUT 4.00/37 1.50/58/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Swoboda Matthias AUT 56.60 58.00 51.90
2 Weichhart Andreas AUT 56.40 56.40 56.20
3 Grosek Josef AUT 54.80 54.90 55.60
4 Bauer Martin AUT 50.50 50.00
5 DREIER Florian AUT 30.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Luzzeri Matteo ITA 4.50/58/10.75 5.00/58/11.25 0.50/58/10.25
2 Galba Peter SVK 3.50/58/10.75 4.00/58/11.25 2.50/58/11.25
3 Schipner Bojan GER 3.00/58/10.75 5.00/58/11.25
4 Kostenberger Claudio AUT 3.00/58/10.75 3.00/58/11.25
5 Pugstaller Robert AUT 3.50/37 2.50/58/10.75 3.50/58/12.00
6 Gerhofer Peter AUT 1.00/58/11.25 5.50/58/12.00 1.50/58/13.00
7 Grutschnig Gregor AUT 2.00/58/12.00 4.50/37 2.00/58/13.00
8 Dobringer Daniel AUT 4.00/58/13.00 1.50/58/12.00
9 Köttl Matthias AUT 1.50/58/13.00 4.00/58/13.00
10 Ryanzin Vladimir RUS 2.50/58/13.00 1.50/58/13.00
11 Radon Thomas AUT 4.00/58/16.00 1.50/37 2.00/58/13.00
12 Trenkwalder Hansjörg AUT 2.00/37 0.00/37 1.25/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Schipner Bojan GER 63.20 66.30 63.50
2 Ryanzin Vladimir RUS 64.10 65.30 62.60
3 Kostenberger Claudio AUT 63.70 53.50 62.50
4 Dobringer Daniel AUT 56.70 58.40 57.10
5 Critchley Andrew GBR 53.20 54.50 55.40
6 Hintringer Manfred AUT 53.60 53.30 50.30
7 Singleton Chris GBR 43.50 47.80 49.00
8 Köttl Matthias AUT 46.50 46.20 44.70
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Wienerroither Michael AUT 3.00/55/10.75 3.50/55/11.25
2 Schmidberger Jürgen AUT 5.00/55/12.00 1.50/55/14.25 3.00/55/12.00
3 Polidor Ales CZE 2.50/55/12.00 3.50/55/13.00
4 Hauswirth Fritz AUT 1.00/55/14.25 1.50/55/14.25 4.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Wienerroither Michael AUT 48.50 53.10 53.30
2 Polidor Ales CZE 49.10 49.90 46.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Schulze Frank AUT 1.50/55/12.00 4.50/55/12.00 3.00/55/11.25
2 Baueregger Norbert AUT 1.25/55/11.25 2.50/55/11.25 3.00/55/11.25
3 Luzzeri Fedele ITA 2.00/55/11.25 3.25/55/12.00 2.00/55/12.00
4 Saintviteux Yves BEL 1.50/55/11.25 4.00/55/12.00
5 Neubauer Walter AUT 6.00/55/13.00 4.25/55/12.00 0.50/55/11.25
6 Schipner Toralph GER 3.00/55/12.00 2.50/55/12.00
7 Engelhardt Volker AUT 0.00/55/14.25 3.00/55/12.00 4.50/55/14.25
8 PURITSCHER Erwin AUT 3.50/34 3.50/55/13.00 2.00/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Schipner Toralph GER 44.70 50.10 52.60
2 Schulze Frank AUT 37.90 38.80
3 Saintviteux Yves BEL 31.30 31.90 32.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Gruber Klaus AUT 4.00/55/11.25 0.50/55/10.75 4.50/55/11.25
2 OBERLEITNER Franz AUT 2.00/55/11.25 2.00/55/12.00
3 Sprenger Ernst SUI 3.00/55/12.00 2.50/55/12.00 5.00/55/13.00
4 Burger Norbert GER 2.00/34 4.00/55/13.00
5 Köttl Hermann AUT 2.25/55/14.25 3.00/55/13.00 4.00/34
6 Jirak Bernd AUT 4.00/55/16.00 2.00/55/13.00 1.00/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 3
1 OBERLEITNER Franz AUT 50.30 50.40