Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Niederbäumer Chris GER 3.00/55/18.25 2.50/52
2 Leonhardt Lilian GER 1.50/43 5.00/49
3 Wodsedalek Gina-Marie GER 1.00/46 0.00/46
4 Parussel Ronja GER 2.50/49 1.50/43
5 Kitzing Aylin GER 0.50/40 4.00/40
6 Vitense Josefine GER 4.00/37
7 Parussel Luca GER 5.00/22
8 Metz-Sievert Lea Rebecca GER 3.50/22
9 Geisler Angelina GER 3.00/22
10 Baumeier Shelly GER 1.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Lilian GER 1310 1290
2 Parussel Ronja GER 1120 1040
3 Parussel Luca GER 730 810
4 Baumeier Shelly GER 610 460
5 Niederbäumer Chris GER 540 460
6 Kitzing Aylin GER 460
7 Geisler Angelina GER 330
8 Metz-Sievert Lea Rebecca GER 290
8 Wodsedalek Gina-Marie GER 290
10 Vitense Josefine GER 80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Lilian GER 13.20 15.90
2 Niederbäumer Chris GER 13.30 15.50
3 Wodsedalek Gina-Marie GER 11.00 13.40
4 Parussel Ronja GER 11.00 12.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Carlotta GER 5.00/55/14.25 2.00/55/13.00
2 Niederbäumer Kim Helen GER 0.50/55/18.25 5.00/55/14.25
3 Dunkel Sascha GER 3.00/22 4.50/52
4 Bucksch Jana GER 1.50/49 0.50/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Carlotta GER 3600 3140
2 Bucksch Jana GER 1140 1560
3 Niederbäumer Kim Helen GER 970 1340
4 Dunkel Sascha GER 290 280
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Carlotta GER 30.80 30.30
2 Niederbäumer Kim Helen GER 25.00 23.50
3 Dunkel Sascha GER 7.90 10.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 4.50/55/12.00 5.50/55/12.00
2 Wucherpfennig Lisa GER 2.50/55/18.25 2.50/52
3 Bonnemann Chiara GER 2.00/55/12.00 2.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 7580 9130
2 Bonnemann Chiara GER 6010 5350
3 Wucherpfennig Lisa GER 820 1900
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 47.50 47.90
2 Bonnemann Chiara GER 25.40 29.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Claudia GER 3.50/55/14.25 2.00/55/13.00
2 Baumeier Gitte GER 0.50/55/16.00 2.50/55/14.25
3 NEUMANN Heike GER 5.00/49 4.00/22
4 Wismeth Andrea GER 3.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Baumeier Gitte GER 3050 3880
2 Langrock Claudia GER 4490 3140
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Baumeier Gitte GER 23.80 29.80
2 Langrock Claudia GER 23.80 20.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Boepple-Filbig Petra GER 2.00/55/16.00 5.50/55/18.25
2 Niederbäumer Corinna GER 4.25/22 2.00/55/18.25
3 Brummel Doris GER 0.00/49 2.50/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Boepple-Filbig Petra GER 2610 2030
2 Brummel Doris GER 290 290
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Boepple-Filbig Petra GER 15.60 17.20
2 Brummel Doris GER 9.30 13.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 5.00/52 4.00/52/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 1630 1850
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 16.00 18.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Martin GER 0.50/52 1.50/55/18.25
2 Antoni Christian GER 4.00/52 1.50/52
3 Kindt Lucas GER 3.00/46 2.00/49
4 Menzel Alexander GER 4.00/52 5.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Menzel Alexander GER 1500 1490
2 Langrock Martin GER 660 660
3 Kindt Lucas GER 140 320
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Menzel Alexander GER 16.30 17.20
2 Langrock Martin GER 10.60 12.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Brockmann Andre GER 4.00/52 5.25/55/18.25
2 Zander Florian GER 2.00/22 2.00/55/18.25
3 Lassbeck Mattis GER 1.50/55/18.25 0.00/55/18.25
4 Langrock Eric GER 3.00/55/18.25 0.50/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Eric GER 1510 1380
2 Lassbeck Mattis GER 280 950
3 Zander Florian GER 600 450
4 Brockmann Andre GER 40 320
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Eric GER 23.20 24.80
2 Lassbeck Mattis GER 22.30 23.60
3 Zander Florian GER 15.70 18.70
4 Brockmann Andre GER 7.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Albrecht Magnus GER 2.50/58/18.25 1.00/58/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Albrecht Magnus GER 1330 1280
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Albrecht Magnus GER 27.80 37.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 KEMPER Kim Joel GER 2.50/58/13.00 1.50/58/12.00
2 Habig Timo GER 5.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 KEMPER Kim Joel GER 2640 5940
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 KEMPER Kim Joel GER 38.10 41.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Andreas GER 4.00/55/11.25 1.00/55/10.75
2 Klages Sven GER 1.50/55/14.25 2.00/55/13.00
3 Bucksch Jan GER 3.50/55/18.25 2.50/55/16.00
4 Scholz Andreas GER 2.00/22 5.00/55/18.25
5 Krähe Dieter GER 2.00/55/16.00 3.50/22
6 Siegel Ralph GER 4.00/22 3.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Andreas GER 5650 5370
2 Bucksch Jan GER 370 650
3 Krähe Dieter GER 360 360
4 Scholz Andreas GER 240 220
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Andreas GER 49.10 49.90
2 Scholz Andreas GER 23.20 23.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Sprang Michael GER 2.00/55/12.00 2.50/55/12.00
2 Niederbäumer Jens GER 0.50/55/12.00 2.00/55/12.00
3 Broemel Mike GER 0.00/55/13.00 5.00/55/13.00
4 Requa Uwe GER 2.00/55/13.00 1.50/55/13.00
5 Nicke Andreas GER 2.00/55/13.00 3.00/55/14.25
6 Menzel Hans-Joachim GER 4.00/55/14.25 3.00/55/14.25
7 Neumann Uwe GER 5.50/55/16.00 3.00/55/14.25
8 Scherer Philipp GER 3.00/55/14.25 2.50/55/14.25
9 Klarhorst Marcus GER 5.00/55/16.00
10 Behrensdorf Thomas GER 2.50/55/16.00
11 REINHARDT Frank GER 5.00/52
12 Off Markus GER 4.50/22
13 Wallich Thomas GER 4.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Broemel Mike GER 2780 2340
2 Scherer Philipp GER 740 520
3 REINHARDT Frank GER 300 410
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 REINHARDT Frank GER 35.20 36.90
2 Menzel Hans-Joachim GER 31.10 31.70
3 Scherer Philipp GER 23.70 26.90
4 Broemel Mike GER 18.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Reitberger Anton GER 5.50/55/14.25 4.00/55/13.00
2 Kuhnt Günter GER 3.00/55/13.00 4.50/55/14.25
3 Kapfelsberger Rainer GER 4.25/55/16.00 5.00/55/16.00
4 Drechsler Dieter GER 4.25/55/18.25 1.50/55/18.25
5 Kuhlmann Hartmut GER 3.00/55/16.00 5.50/22
6 Görtler Dieter GER 3.00/55/18.25
6 Pernull Adolf GER 3.00/55/18.25
8 ZRIHEN Alain GER 3.00/52
9 Klages Günter GER 1.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kapfelsberger Rainer GER 2260 2410
2 Pernull Adolf GER 760 1160
3 Reitberger Anton GER 1340 1120
4 ZRIHEN Alain GER 670 790
5 Kuhnt Günter GER 280
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Reitberger Anton GER 16.40 16.90
2 Kuhnt Günter GER 14.70 15.40
3 Pernull Adolf GER 11.70 13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 3.50/52/13.00 3.00/52/13.00
2 KOEHLER Theodor GER 1.00/52/12.00 2.00/52/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 1520 1590
# Bib Name Country Category Round 1
1 Hüller Heiko GER 30.90