Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Jaquess Regina USA 0.00/55/10.75 4.00/55/11.25
1 Mcclintock Rini Whitney CAN 4.50/55/11.25 2.00/55/11.25
2 Clifton Carly USA 1.50/55/11.25 3.00/55/11.25
2 HENSLEY Caroline USA 4.50/55/12.00 3.25/55/12.00
3 Bennett Danyelle USA 2.00/55/11.25 5.00/55/12.00
3 Shipe Danielle USA 3.00/55/12.00 3.00/55/12.00
4 Lauretano Alex USA 2.00/55/12.00 3.50/55/13.00
4 Williams Mandi USA 2.00/55/11.25 4.50/55/12.00
5 Cooper Bagwell Michaela USA 3.00/55/13.00
5 Cooper Suzanne USA 3.00/55/13.00
5 Dodd Breanne CAN 1.00/55/11.25
6 Mikacich Tarah USA 3.00/55/12.00
7 Miranda Tiare CHI 2.50/55/13.00
7 Wolfe Caroline USA 2.50/55/12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bennett Danyelle USA 7010 7210
1 Mcclintock Rini Whitney CAN 6610 6000
2 HENSLEY Caroline USA 5060 5390
2 Jaquess Regina USA 7000 7080
3 Delgado M. Angela Patricia COL 5000 5200
3 Mikacich Tarah USA 6780 6390
4 Clifton Carly USA 5830 5700
4 Lauretano Alex USA 5540
5 Lambert Kate BEL 4720
5 Miranda Tiare CHI 4250
6 Linares A. Maria Camila COL 3960
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Jaquess Regina USA 44.50 44.40
1 Mcclintock Rini Whitney CAN 40.10 38.80
2 Bennett Danyelle USA 42.80 43.10
2 Lauretano Alex USA 40.40 38.80
3 Bond Rebecca USA 37.20 36.60
3 Søndergård Stinne DEN 42.80 43.10
4 Mikacich Tarah USA 42.00 42.00
4 Miranda Tiare CHI 36.60 36.20
5 Lambert Kate BEL 41.90
5 Shipe Danielle USA 36.30
6 HENSLEY Caroline USA 35.80
6 Wolfe Caroline USA 41.80
7 Dodd Breanne CAN 40.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Graf Bernardo MEX 2.50/58/11.25 3.00/58/11.25
1 Mcclintock Jason CAN 2.50/58/10.75 4.00/58/10.75
2 Susi Billy USA 3.50/58/10.75 3.00/58/10.75
2 Travers Jonathan USA 1.50/58/11.25 2.50/58/11.25
3 Burdick Cale USA 2.25/58/10.75 5.00/58/11.25
3 Pavur Taylor USA 2.00/58/11.25 2.00/58/11.25
4 Moore Thomas CAN 2.00/58/10.75 2.50/58/11.25
4 Reyes Victor MEX 1.00/58/11.25 1.00/58/11.25
5 Gilbert Thomas NZL 3.00/58/12.00
5 Miranda Felipe CHI 4.50/58/11.25
5 Selsor Storm USA 3.00/58/12.00
6 Trapp Ian USA 0.50/58/11.25
7 Damour Maxime CAN 1.50/58/12.00
7 Reid Brody USA 0.50/58/12.00
7 Wilson Brooks USA 1.50/58/12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Nightingale Kyle USA 8000 8520
1 Pickos Adam USA 7960 8190
2 Miranda Felipe CHI 9120 8040
2 Selsor Storm USA 6270 7020
3 Mcclintock Jason CAN 8490 7240
3 Peterson Dakota USA 4540 6320
4 Pavur Taylor USA 5580
4 Seal Stephen USA 5730 5330
5 Reid Brody USA 4420
5 Windle Christopher USA 4240
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Miranda Felipe CHI 55.00 58.50
1 Travers Jonathan USA 44.30 45.80
2 Magnowski Kole CAN 55.60 57.30
2 Windle Christopher USA 42.70 44.10
3 Peterson Dakota USA 41.50 42.80
3 Reid Brody USA 51.80 53.00
4 Kinney Brian USA 52.00 52.60
4 Worden Zack USA 42.80 41.40
5 Gilbert Thomas NZL 41.50
5 Mommer John USA 51.30
6 Dammann Kyle USA 51.10
6 Pavur Taylor USA 41.30
6 Seal Stephen USA 51.10
7 Selsor Storm USA 41.00
8 Mcclintock Jason CAN 48.90
8 Steffen Zackary USA 40.10