Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Arthur Nicole GBR 0.50/55/10.75 1.50/55/10.75
2 Welter Claire-Lise FRA 1.50/55/11.25 2.00/55/11.25
3 Franc Ambre FRA 5.00/55/12.00 2.00/55/11.25
4 DE MEDRANO TIANA Cristina ESP 4.50/55/12.00 1.50/55/11.25
5 Costard Manon FRA 4.00/55/12.00 0.50/55/11.25
6 Ianni Beatrice ITA 3.50/55/12.00 0.50/55/11.25
7 Aynaud Marion FRA 2.00/55/12.00 5.00/55/12.00
8 Liakou Evdokia GRE 3.00/55/12.00 4.00/55/12.00
9 Caruso Silvia ITA 2.00/55/12.00 3.00/55/12.00
10 Botas Medem Sandra ESP 2.00/55/12.00 1.50/55/12.00
11 Rohrer Irena AUT 4.00/55/12.00 0.50/55/12.00
12 Chardin Nancy FRA 2.00/55/12.00 0.50/55/12.00
13 Detry Celine BEL 1.50/55/12.00
14 Basic Kim AUT 3.00/55/13.00
15 Menestrina Jutta FIN 2.00/55/13.00
15 Shorten Danielle GBR 2.00/55/13.00
17 Berg Jeanna GER 1.00/55/13.00
18 Francke Lisa SWE 5.00/55/14.25
19 Christoforou Christina CYP 3.00/55/14.25
19 Kaldi Alexandra GRE 3.00/55/14.25
21 Hoikkanen Emilia FIN 4.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Aynaud Marion FRA 7590 8430
2 Caruso Silvia ITA 4680 6230
3 Costard Manon FRA 6100 6000
4 Chardin Nancy FRA 6910 5410
5 DE MEDRANO TIANA Cristina ESP 5210 5310
6 Menestrina Jutta FIN 4420 3450
7 Francke Lisa SWE 3240 2610
8 Kaldi Alexandra GRE 4820 2430
9 Shorten Danielle GBR 3040
10 Rohrer Irena AUT 2670
11 Hoikkanen Emilia FIN 2360
12 Basic Kim AUT 2020
13 Berg Jeanna GER 2010
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Menestrina Jutta FIN 47.00 48.70
2 Chardin Nancy FRA 47.30 48.10
3 DE MEDRANO TIANA Cristina ESP 46.50 45.70
4 Aynaud Marion FRA 39.50 45.40
5 Costard Manon FRA 42.80 44.00
6 Francke Lisa SWE 41.90 39.60
7 Shorten Danielle GBR 36.70
8 Berg Jeanna GER 36.40
9 Basic Kim AUT 34.20
10 Hoikkanen Emilia FIN 30.60
11 Caruso Silvia ITA 28.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bartalsky Martin SVK 3.00/58/11.25 1.00/58/10.75
2 Winter Frederick GBR 5.00/58/11.25 5.00/58/11.25
3 Luzzeri Matteo ITA 4.00/58/11.25 5.00/58/11.25
4 Kostenberger Claudio AUT 4.00/58/11.25 4.00/58/11.25
5 Schipner Bojan GER 3.50/58/11.25 3.00/58/11.25
6 Dailland Thibaut FRA 3.00/58/11.25 2.50/58/11.25
7 Spinelli Luca ITA 3.00/58/11.25 2.00/58/11.25
8 Lambrigger Loris SUI 2.00/58/11.25 2.00/58/11.25
9 Anthony Alexander GBR 1.00/58/11.25 2.00/58/11.25
10 Stadlbaur Benjamin SUI 2.00/58/11.25 4.00/58/12.00
11 Rönkkö Pietari FIN 2.00/58/11.25 3.50/58/12.00
12 Efverstrom Johan SWE 2.00/58/11.25 1.50/58/12.00
13 Kolman Martin CZE 1.00/58/11.25
14 Noguera Vergés Lluís ESP 1.00/58/11.25
15 Efverstrom Daniel SWE 0.50/58/11.25
16 Jungerius Kees NED 5.50/58/12.00
17 D'Alberto Lorenzo ITA 4.50/58/12.00
17 Goede Sebastian GER 4.50/58/12.00
19 PINTO BIESCAS Marcel ESP 4.00/58/12.00
19 Vos Danny NED 4.00/58/12.00
21 BELIAKOU Herman BLR 3.00/58/12.00
21 Bridges Jake IRL 3.00/58/12.00
21 Moreno De Carlos Alvaro ESP 3.00/58/12.00
24 Earl James GBR 2.50/58/12.00
25 Georgiou Andreas CYP 2.00/58/12.00
25 Kamyshenko Sergey RUS 2.00/58/12.00
25 Lagae Pieter-Jan BEL 2.00/58/12.00
25 Lamprou Andreas GRE 2.00/58/12.00
25 URBAN Alexander AUT 2.00/58/12.00
30 Ballon Pierre FRA 1.50/58/12.00
30 Giacometti Sebastien SUI 1.50/58/12.00
32 Lamprou Loukas GRE 1.00/58/12.00
33 Hadjikyriacos Kyriacos CYP 4.00/58/13.00
33 Xenikos Alexandros GRE 4.00/58/13.00
35 Lund Jepsen Mads DEN 2.50/58/13.00
36 Rutkowski Jakub POL 2.00/58/13.00
37 Sukhotin Dmitry RUS 1.50/58/13.00
38 Brännström Markus SWE 4.50/58/14.25
39 Mayling George GBR 1.50/37
40 Sebok Zoltan Jr HUN 0.50/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 BELIAKOU Herman BLR 10060 10860
2 Ballon Pierre FRA 10750 10640
3 Poteau Alexandre FRA 10310 9910
4 Kolman Martin CZE 8330 8320
5 Earl James GBR 7910 8010
6 Bartalsky Martin SVK 6290 7370
7 Luzzeri Matteo ITA 6440 6390
8 Anthony Alexander GBR 8240 6100
9 Kolman Zdenek CZE 8990 5480
10 Noguera Vergés Lluís ESP 6760 3530
11 Lambrigger Loris SUI 8390 3100
12 Dailland Thibaut FRA 9790 3080
13 Mayling George GBR 5650
14 D'Alberto Lorenzo ITA 5300
15 Goede Sebastian GER 4970
16 Lamprou Loukas GRE 4310
17 Spinelli Luca ITA 4290
18 Kamyshenko Sergey RUS 4270
19 Moreno De Carlos Alvaro ESP 4250
20 Schipner Bojan GER 4020
21 Efverstrom Daniel SWE 3890
22 Jungerius Kees NED 3220
22 Vos Danny NED 3220
24 URBAN Alexander AUT 2900
25 Lamprou Andreas GRE 2550
26 Kostenberger Claudio AUT 2490
27 Sukhotin Dmitry RUS 2330
28 Efverstrom Johan SWE 2270
29 Xenikos Alexandros GRE 1350
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kostenberger Claudio AUT 63.20 62.40
2 Schipner Bojan GER 61.70 62.10
3 Bartalsky Martin SVK 59.30 59.20
4 Anthony Alexander GBR 58.50 58.40
5 Moreno De Carlos Alvaro ESP 57.90 56.80
6 D'Alberto Lorenzo ITA 57.20 56.40
7 Luzzeri Matteo ITA 55.20 56.00
8 Ballon Pierre FRA 53.40 53.40
9 Vos Danny NED 52.50 52.60
10 Dailland Thibaut FRA 52.40 52.30
11 Kamyshenko Sergey RUS 56.60 0.00
12 Rutkowski Jakub POL 52.60 0.00
13 Sukhotin Dmitry RUS 50.90
14 BELIAKOU Herman BLR 50.40
14 Goede Sebastian GER 50.40
16 Noguera Vergés Lluís ESP 50.20
16 Spinelli Luca ITA 50.20
18 PINTO BIESCAS Marcel ESP 50.00
19 Lagae Pieter-Jan BEL 49.80
20 Efverstrom Johan SWE 49.60
21 Lund Jepsen Mads DEN 48.80
21 Xenikos Alexandros GRE 48.80
23 Kolman Martin CZE 48.60
24 Lamprou Loukas GRE 48.00
25 Bridges Jake IRL 47.20
26 Mayling George GBR 47.10
27 Giacometti Sebastien SUI 46.50
28 Efverstrom Daniel SWE 46.30
29 URBAN Alexander AUT 45.00
30 Lamprou Andreas GRE 44.10
31 Earl James GBR 43.00