Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Trible Florence FRA 3.00/55/12.00 1.00/55/11.25
2 Marchevet Cecile FRA 3.00/55/12.00 2.00/55/12.00
3 Atkins Kelly GBR 1.00/55/12.00 0.50/55/12.00
4 Jaquier Valerie SUI 5.00/55/13.00 3.50/55/14.25
5 Sembos Anna GRE 5.00/55/14.25 3.00/55/14.25
6 Baumeier Gitte GER 2.50/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Trible Florence FRA 2840 4010
2 Marchevet Cecile FRA 2810 3070
3 Baumeier Gitte GER 3300 2700
4 Atkins Kelly GBR 1670 1510
5 Sembos Anna GRE 1390 910
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Trible Florence FRA 38.30 40.00
2 Baumeier Gitte GER 29.60 29.40
3 Marchevet Cecile FRA 27.30 29.30
4 Atkins Kelly GBR 14.30 14.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gubarenko Olga RUS 1.00/55/12.00 5.50/55/13.00
2 Porter Joanne GBR 1.00/55/13.00 2.00/55/13.00
3 Langrock Claudia GER 0.50/55/14.25 2.00/55/13.00
4 Moore Jane GBR 3.00/55/14.25 1.50/55/14.25
5 Hazelwood Kate GBR 1.00/55/14.25 1.00/55/16.00
6 Hebdon Sarah GBR 3.50/55/16.00
7 Legrand Berit MON 3.00/55/16.00
8 Maher Janina GBR 4.00/55/18.25
9 Lowe Katie GBR 3.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Claudia GER 3560 3130
2 Maher Janina GBR 2660 2660
3 Porter Joanne GBR 1760 1960
4 Lowe Katie GBR 600 1320
5 Hazelwood Kate GBR 1250 1240
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Lowe Katie GBR 25.00 27.30
2 Porter Joanne GBR 26.30 27.10
3 Hazelwood Kate GBR 20.90 21.80
4 Langrock Claudia GER 23.00 21.60
5 Maher Janina GBR 13.90 14.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Johnson Jan RSA 2.50/52/13.00 4.50/52/13.00
2 Clements Chantal GBR 3.50/52/13.00 3.50/52/13.00
3 Ranson Sylvie FRA 2.00/52/14.25 4.00/52/16.00
4 Nott Libby GBR 3.00/52/16.00 3.50/52/16.00
5 Kirby Dianne IRL 3.50/52/16.00 2.50/52/16.00
6 Hüller Gabriele GER 2.00/52/16.00
7 Finstad Hanne Lotte NOR 4.00/52
8 Mulkens Isabelle SUI 2.00/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 2130 2180
2 Kirby Dianne IRL 860 940
3 Finstad Hanne Lotte NOR 820 820
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kirby Dianne IRL 18.70 19.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Worship Carol GBR 5.00/49 2.50/49
2 Cohen Sheila GBR 1.00/43 2.50/43
3 Thompson Juliet GBR 1.00/22 1.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Worship Carol GBR 350 500
2 Thompson Juliet GBR 100 40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Lavoue Geoffroy FRA 4.50/55/11.25 4.50/55/11.25
2 Gabriel Raoul FRA 4.00/55/11.25 3.50/55/11.25
3 Cesinski Pierre SUI 4.00/55/11.25 3.00/55/11.25
4 Larsson Nicklas SWE 3.00/55/11.25 3.00/55/11.25
5 Seels Jason GBR 2.50/55/10.75 2.50/55/11.25
6 Jackson Lee GBR 3.00/55/11.25 2.00/55/11.25
7 Perry Greg GBR 3.50/55/11.25 1.50/55/11.25
8 Tengius Henrik SWE 3.00/55/11.25 1.50/55/11.25
9 Deleage Nicolas FRA 2.00/55/11.25
9 Nutt David GBR 2.00/55/11.25
11 Bloemsma Jamie NED 4.00/55/12.00
12 Lazinskas Ricardas LTU 3.50/55/12.00
13 Fortamps Olivier BEL 0.50/55/12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Fortamps Olivier BEL 10390 10390
2 Gabriel Raoul FRA 2880 3160
3 Lazinskas Ricardas LTU 2900 2530
4 Larsson Nicklas SWE 1470 1470
5 Seels Jason GBR 4540 800
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Seels Jason GBR 59.30 60.60
2 Lazinskas Ricardas LTU 50.80 54.40
3 Fortamps Olivier BEL 51.40 49.50
4 Gabriel Raoul FRA 40.20 48.80
5 Perry Greg GBR 43.30 48.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Alexander Robbie RSA 4.00/55/11.25 0.50/55/10.75
2 Jonsson Magnus SWE 1.50/55/11.25 3.25/55/11.25
3 Hazelwood Timothy GBR 1.50/55/11.25 3.00/55/11.25
4 Schulze Frank AUT 1.50/55/11.25 3.00/55/11.25
5 Wilkinson Jonathan GBR 2.00/55/11.25 2.00/55/11.25
6 Laakso Antti FIN 5.00/55/12.00 2.00/55/11.25
7 Nemeth Gabor HUN 4.50/55/12.00 2.00/55/11.25
8 Scott-Ely Stuart GBR 3.25/55/12.00 3.50/55/12.00
9 Seguin Thierry FRA 0.50/55/11.25 2.50/55/12.00
10 Saintviteux Yves BEL 4.50/55/13.00 5.00/55/13.00
11 Alves Luc FRA 3.00/55/12.00 3.50/55/13.00
12 Ceranic Predrag SRB 4.50/55/12.00 2.50/55/13.00
13 Dokoupil Tom NED 4.00/55/13.00
13 Toutziaridis John GRE 4.00/55/13.00
15 Broemel Mike GER 3.25/55/13.00
16 Wallace Clive GBR 3.00/55/13.00
17 De Snoeck Filip BEL 0.50/55/13.00
17 Dulos Fotis GRE 0.50/55/13.00
17 Singleton Chris GBR 0.50/55/13.00
20 Beard Mark GBR 5.00/55/14.25
21 Mathieu Francois FRA 0.00/55/14.25
22 Vigneron Frederic FRA 3.00/22
23 Soer Gerard J.Paul MON 2.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Saintviteux Yves BEL 4950 5400
2 Laakso Antti FIN 4770 3990
3 Brådhe Odd SWE 3930 3210
4 Hazelwood Timothy GBR 2280 3100
5 Broemel Mike GER 2710 2600
6 Mathieu Francois FRA 2070 2330
7 Dokoupil Tom NED 1650
8 Wallace Clive GBR 1410
9 Beard Mark GBR 1380
10 Jonsson Magnus SWE 1330
11 Vigneron Frederic FRA 1150
12 Schulze Frank AUT 910
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hazelwood Timothy GBR 50.10 50.60
2 Singleton Chris GBR 48.20 47.90
3 Laakso Antti FIN 42.30 44.90
4 Schulze Frank AUT 35.80 39.70
5 Beard Mark GBR 38.90 37.70
6 Jonsson Magnus SWE 33.80
7 Wallace Clive GBR 32.40
8 Mathieu Francois FRA 29.40
9 Saintviteux Yves BEL 29.00
10 Vigneron Frederic FRA 22.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Guyamier Patrick FRA 5.50/55/12.00 4.00/55/12.00
2 Lammi Jouko FIN 2.00/55/12.00 3.50/55/12.00
3 Skande Ulf SWE 3.00/55/12.00 2.00/55/12.00
4 Waller John GBR 3.00/55/13.00 2.00/55/12.00
5 Hammersley Paul GBR 3.00/55/13.00 1.00/55/12.00
6 Reitberger Anton GER 3.00/55/13.00 0.00/55/12.00
7 Keusseoglou Aleco MON 2.50/55/13.00 5.00/55/13.00
8 Hughes Philip GBR 4.00/55/13.00 2.50/22
9 Georgeon Stephane FRA 5.00/55/14.25
9 Jones Keith GBR 5.00/55/14.25
11 Kuhnt Günter GER 4.00/55/14.25
12 Köttl Hermann AUT 2.50/55/14.25
13 Johnsen Lasse Vidar NOR 2.00/55/14.25
14 Rowlands Rodney GBR 4.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Arp Hansen Lars DEN 2500 2740
2 Lammi Jouko FIN 1870 2480
3 Jones Keith GBR 1790 2010
4 Hammersley Paul GBR 1390 1540
5 Skande Ulf SWE 1830 840
6 Reitberger Anton GER 1190
7 Johnsen Lasse Vidar NOR 740
8 Kuhnt Günter GER 320
9 Rowlands Rodney GBR 130
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hammersley Paul GBR 36.20 37.30
2 Clarke Geoff IRL 33.10 36.10
3 Johnsen Lasse Vidar NOR 28.80 29.50
4 Rowlands Rodney GBR 17.10 19.50
5 Lammi Jouko FIN 21.50
6 Kuhnt Günter GER 16.20
7 Reitberger Anton GER 15.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Cohen Jonathan GBR 3.50/52/11.25 2.00/52/11.25
2 Magnin Jean-Paul SUI 1.00/52/12.00 1.00/52/12.00
3 Hornagold Mike Snr GBR 5.00/52/13.00 3.50/52/13.00
4 Hüller Heiko GER 3.00/52/13.00 3.00/52/13.00
5 Fox Jean Pierre FRA 5.00/52/13.00 2.50/52/13.00
6 Philips John GBR 3.00/52/13.00
7 Lanzani Christian FRA 3.00/52/13.00
8 Begovich Heinz AUT 2.25/52/14.25
9 Newby-Ricci Anthony GBR 5.00/22
10 Hurley Stan GBR 1.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 1150 1370
2 Philips John GBR 960 1000
3 Fox Jean Pierre FRA 330 590
4 Hurley Stan GBR 500 490
5 Hornagold Mike Snr GBR 490 490
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 32.10 33.30
2 Begovich Heinz AUT 30.00 30.70
3 Philips John GBR 26.20 25.60