Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Bergen, Van Eva NED 0.00/43 3.00/46 3.00/46
2 Wenzel Emily GER 2.00/40 2.00/46 2.00/46
3 Bergen Van Sofie NED 0.00/22 2.00/34
4 Korsten Charlotte NED 2.00/22 3.00/22 2.50/22
5 Korsten Dominique NED 0.00/22 0.00/22 0.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wenzel Emily GER 1690 1870
2 Bergen Van Sofie NED 170 340
3 Korsten Dominique NED 330 200
4 Korsten Charlotte NED 290 200
5 Bergen, Van Eva NED 160 80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Parussel Ronja GER 1.50/52 3.00/22
2 Abrahamsen Line Molter DEN 3.00/22 4.00/46 0.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Parussel Ronja GER 1180
2 Abrahamsen Line Molter DEN 340 220
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Parussel Ronja GER 15.60 18.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Parussel Luca GER 2.50/22 4.00/52 2.00/55/18.25
2 Leonhardt Lilian GER 3.00/52 4.00/52
3 Bucksch Jana GER 5.00/49 4.00/49
4 Metz-Sievert Lea Rebecca GER 3.00/46 3.00/49 0.50/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Lilian GER 1950
2 Bucksch Jana GER 1340 1560
3 Parussel Luca GER 1340
4 Metz-Sievert Lea Rebecca GER 660 540
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Lilian GER 21.20 21.40
2 Parussel Luca GER 18.10
3 Bucksch Jana GER 13.10
4 Metz Dana-Lea GER 9.70 9.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 1.00/55/12.00 3.00/55/12.00
2 Wozniak Idalia POL 4.00/52 2.50/55/16.00
3 Jaroszewska Izabela POL 1.50/55/18.25 5.50/55/18.25 4.50/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 6350
2 Wozniak Idalia POL 3110
3 Jaroszewska Izabela POL 740 490
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 39.50 42.10
2 Wozniak Idalia POL 27.40 27.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Wucherpfennig Lisa GER 3.00/55/18.25 3.00/55/16.00 0.50/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wucherpfennig Lisa GER 2620 2330
# Bib Name Country Category Round 1
1 Szafranska-Rolak Justyna POL 3.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Langrock Claudia GER 1.50/55/16.00 2.00/55/14.25 2.00/22
2 Boepple-Filbig Petra GER 2.00/22 4.00/55/18.25
3 Geißler Claudia GER 2.00/22 2.00/52 2.00/52
4 Hidas Nicole GER 5.50/22 3.00/49
5 Brummel Doris GER 1.50/22 4.00/22 4.00/22
6 Korsten Astrid NED 1.50/22 2.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Claudia GER 480 2650
2 Boepple-Filbig Petra GER 2610 2530
3 Hidas Nicole GER 910 500
4 Brummel Doris GER 500
5 Korsten Astrid NED 370 420
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hidas Nicole GER 15.00
2 Brummel Doris GER 13.80 13.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 1.00/22 0.50/49/14.25
# Bib Name Country Category Round 1
1 Hüller Gabriele GER 2250
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Rolak Lukasz POL 2.00/55/16.00 4.50/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1
1 Rolak Lukasz POL 500
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Rolak Lukasz POL 16.00 16.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Jessen Philip DEN 3.00/55/18.25 3.50/55/18.25
2 Beier Tim GER 4.00/52 2.50/52 2.50/52
3 Korsten Matthijs NED 0.50/22 4.00/49 1.00/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Korsten Matthijs NED 1070 1140
2 Jessen Philip DEN 970
3 Beier Tim GER 840 740
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Jessen Philip DEN 34.00 33.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Richter Tim GER 3.00/55/18.25 2.00/55/18.25 3.50/55/18.25
2 Nielsen Tue Ernst DEN 4.50/49 3.00/55/18.25 4.25/52
3 Nowakowski Jakub POL 2.00/22 1.50/55/18.25
4 Kindt Lucas GER 2.00/52 2.00/52 1.00/55/18.25
5 Pohl Hannes GER 2.00/46 3.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Nielsen Tue Ernst DEN 4010 3690
2 Nowakowski Jakub POL 1860
3 Kindt Lucas GER 540 510
4 Pohl Hannes GER 500
5 Richter Tim GER 190
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Nowakowski Jakub POL 19.20 21.20
2 Richter Tim GER 10.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Shpak Stepan BLR 4.00/58/14.25 4.00/58/12.00
2 Purosau Mikhail BLR 5.50/58/14.25 3.50/58/14.25
3 Brockmann Andre GER 1.50/22 1.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Purosau Mikhail BLR 8580
2 Shpak Stepan BLR 5120 7610
3 Brockmann Andre GER 280
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Shpak Stepan BLR 50.30 56.30
2 Purosau Mikhail BLR 49.50 49.90
3 Brockmann Andre GER 11.90 12.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Bernatowicz Tomasz POL 3.00/58/13.00 1.50/58/13.00 4.00/58/13.00
2 Gruca Martin POL 2.50/58/13.00 3.50/22
3 Beier Toni GER 4.50/22 3.00/22
# Bib Name Country Category Round 1
1 Beier Toni GER 1070
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Dörner Pascal GER 30.60 31.90
2 Beier Toni GER 23.50 24.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Klages Sven GER 5.00/22 3.00/55/18.25 3.00/55/14.25
2 Bucksch Jan GER 3.50/55/18.25 3.00/22
3 Scholz Andreas GER 4.25/22 4.25/22 4.50/22
# Bib Name Country Category Round 1
1 Bucksch Jan GER 780
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Scholz Andreas GER 24.10
2 Bucksch Jan GER 12.20 12.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Bergen, Van Ard NED 0.50/55/12.00 5.25/55/14.25 5.00/55/14.25
2 Abrahamsen Gert DEN 2.50/22 3.50/55/18.25 3.50/55/14.25
3 Scherer Philipp GER 1.00/55/18.25 3.00/22 2.00/55/14.25
4 Neumann Uwe GER 1.50/22 1.00/55/18.25 1.00/55/14.25
5 Nicke Andreas GER 4.00/55/18.25 3.00/22 1.50/55/16.00
6 Krähe Dieter GER 2.00/55/18.25 3.00/55/18.25 3.00/55/18.25
7 Grutza Marius GER 4.00/49 2.00/22 3.00/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bergen, Van Ard NED 1970 760
2 Krähe Dieter GER 660 760
3 Abrahamsen Gert DEN 420 620
4 Scherer Philipp GER 580
# Bib Name Country Category Round 1
1 Scherer Philipp GER 21.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Kuhnt Günter GER 1.50/22 3.00/55/18.25 0.50/55/14.25
2 Kapfelsberger Rainer GER 4.00/22 4.00/55/16.00
3 Pernull Adolf GER 4.00/52 3.00/55/18.25 1.50/55/18.25
4 Görtler Dieter GER 3.00/52 1.00/55/18.25 2.00/55/18.25
5 Kuhlmann Hartmut GER 1.50/22 3.00/52 2.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kapfelsberger Rainer GER 2020
2 Pernull Adolf GER 640 820
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kuhnt Günter GER 15.40
2 Pernull Adolf GER 12.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Hüller Heiko GER 3.00/22 3.00/52/14.25
2 Drechsler Dieter GER 5.00/22 3.00/52 5.00/52
3 Klages Günter GER 2.00/49 3.00/22 4.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 1670
2 Hidas Lajos - Joschi GER 490 660