Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1
1 Ianni Beatrice ITA 4.00/55/12.00
1 Kaldis Arieta ITA 4.00/55/16.00
1 La Ganga Carlotta ITA 3.00/55/14.25
1 Pajni Maria Luisa ITA 1.50/55/13.00
1 Reinstaller Irene ITA 4.00/55/11.25
1 Terracciano Silvia ITA 2.50/55/14.25
2 Caruso Silvia ITA 1.00/55/12.00
2 Gullotta Chiara ITA 5.00/55/14.25
2 Mosti Marina ITA 1.50/55/11.25
2 Rustioni Lucia ITA 3.00/55/16.00
2 Tomassini Corinne ITA 3.00/55/18.25
3 Aureli Valentina ITA 1.00/55/13.00
3 Sergueeva Karina RUS 3.50/55/13.00
3 Tersigni Livia ITA 4.00/55/16.00
4 Kaldi Alexandra GRE 0.00/40
4 Malcontenti Elisabetta ITA 5.50/55/18.25
4 Spinelli Giulia ITA 2.00/55/14.25
5 Bagnoli Alice ITA 3.00/55/16.00
6 Scriboni Giada ITA 4.50/52
# Bib Name Country Category Round 1
1 Gullotta Chiara ITA 2850
1 Kaldis Arieta ITA 3890
1 La Ganga Carlotta ITA 2200
1 Mosti Marina ITA 6410
1 Sergueeva Karina RUS 6440
1 Terracciano Silvia ITA 640
2 Caruso Silvia ITA 6050
2 Kaldi Alexandra GRE 2750
2 Rustioni Lucia ITA 3430
3 Bagnoli Alice ITA 2100
3 Pajni Maria Luisa ITA 1610
4 Spinelli Giulia ITA 1550
4 Tersigni Livia ITA 1300
# Bib Name Country Category Preliminary Round Round 1
1 Gullotta Chiara ITA 32.20
1 Kaldis Arieta ITA 11.20
1 La Ganga Carlotta ITA 13.50
1 Ravaioli Simona ITA 49.80
1 Sergueeva Karina RUS 39.20
2 Bagnoli Alice ITA 23.60
2 Mosti Marina ITA 47.70
2 Pajni Maria Luisa ITA 28.70
2 Rustioni Lucia ITA 9.80
3 Caruso Silvia ITA 18.00
3 Kaldi Alexandra GRE 18.20
# Bib Name Country Category Round 1
1 Caruso Brando ITA 2.00/55/13.00
1 Degasperi Thomas ITA 1.00/58/10.25
1 Falconi Matteo ITA 1.50/55/12.00
1 Luzzeri Matteo ITA 4.00/58/11.25
1 Mazzola Roberto ITA 3.00/55/11.25
1 Pajni Gianmarco ITA 3.00/52/14.25
1 Van De Putte Luca ITA 4.00/58/12.00
2 Biasillo Andrea ITA 4.00/55/14.25
2 Domini Manuel ITA 3.00/55/16.00
2 Merolla Stelio ITA 2.50/58/11.25
2 Riva Marco ITA 4.00/58/10.75
2 Spinelli Luca ITA 3.00/58/12.00
2 Tamanza Sergio ITA 1.00/55/11.25
3 Allais Carlo ITA 3.00/58/10.75
3 Benatti Nicholas ITA 2.25/58/12.00
3 Cavalli Tancredi Riccardo ITA 2.25/55/16.00
3 Facchinelli Luca ITA 1.50/55/14.25
3 Luzzeri Fedele ITA 3.00/55/12.00
3 Menestrina Marco ITA 2.00/58/11.25
4 D'Alberto Lorenzo ITA 3.50/58/13.00
4 Garassino Francesco ITA 2.50/55/16.00
4 Merlo Fabrizio ITA 3.00/58/10.75
4 Napolitano Davide ITA 0.50/58/12.00
4 Paci Alessandro ITA 1.50/55/16.00
4 Vassallo Sergio ITA 3.00/55/12.00
5 Archidiacono Matteo ITA 3.00/55/18.25
5 Berio Edoardo ITA 1.50/55/18.25
5 Ciapponi Fabrizio ITA 2.50/58/10.75
5 Marchesoni Paolo ITA 4.50/58/13.00
5 Piana Matteo ITA 2.00/58/13.00
5 Speri Nicola ITA 2.50/55/12.00
6 D'Ascenzi Edoardo ITA 5.00/52
6 Gullotta Lorenzo ITA 1.50/58/13.00
6 Lagostina Daniele ITA 2.00/55/12.00
6 Minelli Federico ITA 2.00/58/10.75
6 Saracco Marco ITA 2.00/55/12.00
6 Selivanov Sergey ITA 0.50/58/13.00
7 Archidiacono Luca ITA 3.00/58/14.25
7 Palombo Stefano ITA 1.00/58/10.75
7 Riccobono Andrea ITA 0.00/58/18.25
8 Andronico Giovanni ITA 1.50/55/12.00
8 Gallegra Michele ITA 0.50/58/10.75
9 D'Alberto Daniele ITA 1.00/55/12.00
9 Porcari Marco ITA 5.50/58/12.00
10 Buzzotta Patrizio ITA 4.50/58/12.00
10 D'Alberto Matteo ITA 4.50/58/12.00
10 Donaggio Arduino ITA 5.50/55/13.00
11 D'Ascenzi Attilio ITA 3.50/55/13.00
12 D'Abramo Angelo ITA 2.50/55/13.00
12 Lovisetto Marco ITA 4.00/58/12.00
13 Fava Ugo ITA 5.00/55/14.25
13 Piana Giuseppe Luca ITA 3.00/58/12.00
14 Catellono Andrea ITA 3.50/43
14 Serafica Sergio ITA 2.00/58/12.00
15 Falcioni Gabriele ITA 1.50/58/12.00
16 Serafica Luciano ITA 5.00/58/13.00
17 Mariani Gabriele ITA 3.50/58/13.00
18 Fiammenghi Alessandro ITA 2.00/58/13.00
19 Rampanelli Christian ITA 0.00/58/13.00
20 Barazzotto Marco ITA 3.00/58/14.25
21 Soer Gerard J.Paul MON 2.50/58/14.25
22 Garassino Gianluca ITA 4.50/43
# Bib Name Country Category Round 1
1 Benatti Nicholas ITA 5380
1 Biasillo Andrea ITA 2340
1 Buzzotta Patrizio ITA 9690
1 Caruso Brando ITA 2280
1 Mazzola Roberto ITA 3940
1 Menestrina Marco ITA 5030
1 Pajni Gianmarco ITA 3370
2 D'Alberto Lorenzo ITA 4760
2 Falconi Matteo ITA 2250
2 Marchesoni Paolo ITA 3710
2 Paci Alessandro ITA 2060
2 Riva Marco ITA 5020
2 Sergeev Aleksandre ITA 3740
3 Cavalli Tancredi Riccardo ITA 1820
3 D'Alberto Matteo ITA 2410
3 Garassino Francesco ITA 1600
3 Gullotta Lorenzo ITA 3270
3 Luzzeri Matteo ITA 2960
3 Vassallo Sergio ITA 2430
4 Archidiacono Matteo ITA 1140
4 Berio Edoardo ITA 650
4 Spinelli Luca ITA 1060
5 D'Ascenzi Edoardo ITA 1040
5 Piana Matteo ITA 980
# Bib Name Country Category Round 1
1 D'Alberto Lorenzo ITA 44.40
1 Falconi Matteo ITA 31.00
1 Mazzola Roberto ITA 22.50
1 Menestrina Marco ITA 60.60
1 Paci Alessandro ITA 19.50
1 Pajni Gianmarco ITA 13.70
1 Rampanelli Christian ITA 63.90
2 Berio Edoardo ITA 19.00
2 D'Ascenzi Edoardo ITA 23.50
2 Minelli Federico ITA 63.90
2 Napolitano Davide ITA 50.40
2 Spinelli Luca ITA 36.00
3 Archidiacono Luca ITA 34.50
3 Cavalli Tancredi Riccardo ITA 17.70
3 D'Alberto Matteo ITA 63.60
3 Garassino Francesco ITA 22.40
3 Luzzeri Matteo ITA 49.30
4 Biasillo Andrea ITA 20.20
4 Caruso Brando ITA 17.30
4 Marchesoni Paolo ITA 46.10
4 Piana Matteo ITA 27.80
4 Riva Marco ITA 56.80
5 Archidiacono Matteo ITA 18.50
5 Benatti Nicholas ITA 23.60
5 Buzzotta Patrizio ITA 51.00
5 Riccobono Andrea ITA 21.30