Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Cuglievan Wiese María Delfina PER 1.00/55/14.25 2.00/55/14.25
1 Erb Jessica CAN 2.00/55/13.00 2.50/55/13.00 2.50/55/13.00
1 Potter Ciara USA 3.00/55/14.25 2.00/55/14.25 1.50/55/14.25
1 Strickland Shannon USA 2.00/55/12.00 3.00/55/13.00
2 Bachmeier Alex USA 6.00/55/16.00 1.00/55/13.00 0.50/55/16.00
2 Long Melissa CAN 1.00/55/14.25 1.50/55/14.25 2.00/55/14.25
3 Mcdonald Sarah CAN 4.50/55/16.00
4 Entzminger Danica CAN 2.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Erb Jessica CAN 3850 3650
1 Long Melissa CAN 4580 5150
2 Bachmeier Alex USA 2250 2040
2 Entzminger Danica CAN 1190 1630
3 Potter Ciara USA 890 1520
4 Mcdonald Sarah CAN 1290 990
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Erb Jessica CAN 26.80
1 Long Melissa CAN 28.60 31.00
2 Bachmeier Alex USA 22.50
2 Mcdonald Sarah CAN 24.70 27.30
3 Entzminger Danica CAN 21.30
4 Potter Ciara USA 17.90 19.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Cuglievan Balarezo Juan Carlos PER 3.00/55/11.25 5.00/55/11.25
1 Ithomitis Nick USA 4.00/58/13.00 2.00/58/14.25 1.50/58/14.25
1 Leech Jed CAN 1.50/58/16.00 2.50/58/14.25 0.50/58/14.25
1 Miller David USA 1.50/55/10.25 3.00/55/10.75 4.00/55/10.75
1 Person Peter CAN 3.00/55/11.25 2.50/55/11.25 5.00/55/12.00
1 Pinette Conley CAN 1.00/55/14.25 1.00/55/16.00
1 Potter Brad USA 2.00/55/12.00 2.50/55/12.00 4.00/55/12.00
1 Skoog Gordon USA 1.50/55/12.00 1.00/55/12.00 5.00/55/14.25
2 Bentall David CAN 4.00/55/11.25 3.50/55/11.25
2 Entzminger Dayne USA 1.50/58/16.00
2 Lindahl Todd CAN 3.00/55/12.00 0.50/55/12.00 2.00/55/12.00
2 Van Zanten Edward J CAN 0.50/55/12.00 2.00/55/12.00 3.50/55/12.00
2 White Cameron CAN 3.00/55/12.00 4.00/55/12.00 3.50/55/12.00
3 Clarkson Bud CAN 4.00/55/13.00 1.50/55/12.00 3.50/55/12.00
3 EVANGER Marc USA 2.50/55/12.00 2.50/55/13.00 5.00/55/13.00
3 Goodman Terry USA 5.00/55/12.00
4 Kosney Sean USA 3.00/55/12.00 1.50/55/12.00 3.00/55/12.00
4 Vanderflute Scott USA 2.00/55/12.00 4.00/55/13.00 2.00/55/12.00
5 Jones Ross CAN 2.00/55/12.00 3.00/55/12.00
5 Whittaker Gerry CAN 2.50/55/13.00 4.50/55/13.00 1.00/55/12.00
6 Jonkman Edward CAN 1.50/55/14.25 0.50/55/12.00 1.00/55/12.00
7 Entzminger Jim CAN 5.00/55/16.00 5.50/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Entzminger Dayne USA 1720 1640
1 Ithomitis Nick USA 280
1 Leech Jed CAN 1370 1170
1 Pinette Conley CAN 1040 1640
1 Potter Brad USA 1860 1810
1 Whittaker Gerry CAN 2630 1260
2 Leech Ben CAN 860 680
2 Person Peter CAN 2180 2280
3 Vanderflute Scott USA 1570 1450
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Entzminger Dayne USA 35.40 34.70
1 Goodman Ron USA 51.40 46.80
1 Ithomitis Nick USA 33.80 35.70
1 Leech Jed CAN 37.30 37.70
1 Pinette Conley CAN 28.40 29.90
1 Potter Brad USA 31.40 29.70
1 Skerlong Carl USA 48.60
1 Whittaker Gerry CAN 30.40 33.70
2 Goodman Terry USA 46.30
2 Leech Ben CAN 21.00 19.40
2 Person Peter CAN 30.60 31.60