Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1
1 Amade Anais FRA 2.00/55/11.25
2 Ellis Marion FRA 1.00/55/11.25
11 Berdnikava Natallia BLR 4.50/55/12.00
12 Lucine Clementine FRA 3.50/55/12.00
13 Andriopoulou Angeliki GRE 3.00/55/12.00
15 Pavlova Olga BLR 2.50/55/12.00
16 Caruso Silvia ITA 2.00/55/12.00
16 Liakou Evdokia GRE 2.00/55/12.00
16 Thomsen-Milakova Elena SUI 2.00/55/12.00
20 Liakou Flora GRE 5.00/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1
1 Lucine Clementine FRA 8280
3 Andriopoulou Angeliki GRE 7960
4 Berdnikava Natallia BLR 7880
7 Gerencsery Martina CZE 7130
8 Churakova Tatiana RUS 6910
9 Ellis Marion FRA 6750
14 Thomsen-Milakova Elena SUI 6140
16 Caruso Silvia ITA 5850
17 Pavlova Olga BLR 5700
21 Liakou Flora GRE 3550
# Bib Name Country Category Round 1
2 Turets Iryna BLR 49.10
3 Amade Anais FRA 48.30
4 Ellis Marion FRA 48.20
5 Berdnikava Natallia BLR 47.70
6 Ravaioli Simona ITA 47.40
7 Lucine Clementine FRA 47.10
8 Hunter Jakalyn GBR 47.00
9 Andriopoulou Angeliki GRE 46.50
13 Thomsen-Milakova Elena SUI 42.80
16 Gerencsery Martina CZE 41.60
# Bib Name Country Category Round 1
3 Deviatovski Oleg BLR 5.00/58/11.25
3 Luzzeri Matteo ITA 5.00/58/11.25
3 Vesely Petr CZE 5.00/58/11.25
6 Collot Jeremie SUI 4.50/58/11.25
7 Seels Jason GBR 3.50/58/11.25
7 Stadlbaur Benjamin SUI 3.50/58/11.25
9 Asher Thomas GBR 3.00/58/11.25
9 Sedlmajer Adam CZE 3.00/58/11.25
14 Odvarko Daniel CZE 0.50/58/11.25
19 Earl James GBR 3.50/58/12.00
21 Morozov Igor RUS 1.50/58/12.00
22 Ryanzin Vladimir RUS 5.00/58/13.00
23 D'Alberto Matteo ITA 4.00/58/13.00
# Bib Name Country Category Round 1
2 Deviatovski Oleg BLR 10980
5 Ballon Pierre FRA 10470
6 Sedlmajer Adam CZE 10060
10 D'Alberto Matteo ITA 9070
11 Asher Thomas GBR 8690
11 Lambrigger Loris SUI 8690
13 Earl James GBR 8520
15 Seels Jason GBR 8200
18 Odvarko Daniel CZE 7180
19 Luzzeri Matteo ITA 6360
20 Ryanzin Vladimir RUS 5030
# Bib Name Country Category Round 1
1 Seels Jason GBR 67.10
10 Asher Thomas GBR 62.50
11 Sedlmajer Adam CZE 58.40
12 Ryanzin Vladimir RUS 58.20
14 D'Alberto Matteo ITA 57.80
15 Deviatovski Oleg BLR 56.80
17 Morozov Igor RUS 55.80
18 Luzzeri Matteo ITA 51.20
19 Vesely Petr CZE 48.30
20 Stadlbaur Benjamin SUI 41.50