Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Grabow Isabell GER 2.00/52 1.50/52
2 Seiffert Ronja-Marie GER 2.50/49 4.50/46
3 Dietrich Antonia GER 3.50/22 2.25/46
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Grabow Isabell GER 1450 1340
2 Bonnemann Carlotta GER 740 910
3 Seiffert Ronja-Marie GER 1420 740
4 Dietrich Antonia GER 500 630
# Bib Name Country Category Round 1
1 Schlesinger Miriam GER 1.00/34
2 Meckling Anne GER 4.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Meckling Anne GER 900 900
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schlesinger Miriam GER 13.30 0.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Boepple-Filbig Petra GER 4.00/55/18.25 4.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Boepple-Filbig Petra GER 1780 2380
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
9 Langrock Martin GER 40 100
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kazlowski Alexander BLR 3.00/22 3.00/22
2 Langrock Eric GER 1.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kazlowski Alexander BLR 1430 2360
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kazlowski Alexander BLR 15.30 16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Rauchfuss Denny GER 4.00/34 3.00/46
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Rauchfuss Denny GER 240 650
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Stoffel John GER 11.60 10.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Grutza Martin GER 2.50/58/16.00 2.00/58/14.25
2 Welp Mario GER 2.00/49 4.50/49
3 Volberg Nils GER 1.00/37 2.50/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Grutza Martin GER 2800 1490
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Grutza Martin GER 30.30 30.40
# Bib Name Country Category Round 1
1 Funk Andreas GER 0.00/37
2 Pernull Rene GER 3.00/58/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Pernull Rene GER 730 730
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Funk Andreas GER 21.50 24.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Sprang Michael GER 3.00/55/13.00 4.00/55/14.25
2 Haschock Mario GER 2.50/37 3.00/55/16.00
3 Krähe Dieter GER 2.00/55/18.25
4 REINHARDT Frank GER 3.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1
1 REINHARDT Frank GER 320
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 REINHARDT Frank GER 42.30 40.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kuhnt Günter GER 1.50/55/14.25 2.00/55/14.25
2 Nicke Andreas GER 1.00/34 1.00/55/16.00
3 Kapfelsberger Rainer GER 2.50/55/18.25 4.00/55/18.25
4 Pernull Adolf GER 3.00/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kapfelsberger Rainer GER 2200 2300
2 Pernull Adolf GER 970 970
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hartinger Thomas GER 0.00 40.70
2 Kuhnt Günter GER 14.10 0.00
3 Pernull Adolf GER 12.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 4.00/34 4.00/55/14.25
2 Drechsler Dieter GER 2.00/55/18.25 4.50/55/18.25
3 Klages Günter GER 3.00/52 4.00/52
# Bib Name Country Category Round 1
1 Hüller Heiko GER 1820
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 32.20 33.40