Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Jaquess Regina USA 2.00/55/11.25 2.00/55/11.25
2 Dodd Breanne CAN 3.25/55/12.00 1.00/55/11.25
3 Mikacich Tarah USA 3.00/55/12.00 5.00/55/12.00
4 Bennett Danyelle USA 1.50/55/12.00 4.00/55/12.00
5 Nowlan Karina AUS 3.50/55/12.00 2.50/55/12.00
6 Metcalfe Jaime NZL 2.50/55/12.00 2.50/55/12.00
7 Gerencsery Martina CZE 2.00/55/12.00 2.25/55/12.00
8 Mcclintock Rini Whitney CAN 3.50/55/12.00 0.50/55/12.00
9 Beliakova Mariya BLR 2.50/55/12.00 5.00/55/13.00
10 Lambert Kate BEL 2.50/55/12.00 4.50/55/13.00
11 Arthur Nicole GBR 5.50/55/12.00 3.50/55/13.00
12 Chardin Nancy FRA 2.00/55/12.00 0.00/55/13.00
13 Botas Medem Nadine ESP 1.50/55/12.00
14 Ellis Marion FRA 0.50/55/12.00
15 Zettinig Luisa AUT 5.50/55/13.00
16 Dumoutier Clea FRA 4.50/55/13.00
17 Miranda Tiare CHI 3.50/55/13.00
17 Ruiz Fatima MEX 3.50/55/13.00
19 Kolesarova Barbora SVK 3.00/55/13.00
19 Linares A. Maria Camila COL 3.00/55/13.00
19 Menestrina Jutta FIN 3.00/55/13.00
22 Berg Joanna GER 2.50/55/13.00
22 Kurczynska Olga POL 2.50/55/13.00
24 Hernandez H. Tatiana COL 2.00/55/13.00
24 Jepsen Maj Lund DEN 2.00/55/13.00
24 Sergueeva Karina RUS 2.00/55/13.00
27 Christodoulou Marsia CYP 1.50/55/13.00
28 DE MEDRANO TIANA Cristina ESP 1.00/55/13.00
29 Tassoula Erietta GRE 0.50/55/13.00
30 Ånesjö Kristine SWE 3.25/55/14.25
31 Anastassiou Vera GRE 3.00/55/14.25
32 Kazek Anna POL 5.50/55/16.00
33 Berg Jeanna GER 3.50/55/18.25
34 Baran Katsiaryna BLR 3.00/55/18.25
34 Rohrer Irena AUT 3.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bennett Danyelle USA 6920 6940
2 Jaquess Regina USA 5030 6380
3 Sergueeva Karina RUS 6480 6300
4 Linares A. Maria Camila COL 6090 6250
5 Beliakova Mariya BLR 6190 6130
6 Ellis Marion FRA 4580 5880
7 Gerencsery Martina CZE 5550 5550
8 Nowlan Karina AUS 4780 5300
9 Chardin Nancy FRA 5500 5130
10 Mikacich Tarah USA 6710 4750
11 Metcalfe Jaime NZL 5360 4570
12 Kolesarova Barbora SVK 4220 4460
13 Kazek Anna POL 4190
14 Dodd Breanne CAN 4010
15 Mcclintock Rini Whitney CAN 3740
16 Menestrina Jutta FIN 3570
17 Lambert Kate BEL 3560
18 Anastassiou Vera GRE 3390
19 Zettinig Luisa AUT 3260
20 Baran Katsiaryna BLR 3100
21 DE MEDRANO TIANA Cristina ESP 2860
22 Hernandez H. Tatiana COL 2800
23 Miranda Tiare CHI 2730
23 Rohrer Irena AUT 2730
25 Ånesjö Kristine SWE 2460
26 Tassoula Erietta GRE 1970
27 Berg Joanna GER 1730
28 Berg Jeanna GER 1290
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Jaquess Regina USA 44.10 47.10
2 Zettinig Luisa AUT 45.20 46.30
3 Chardin Nancy FRA 43.80 44.60
4 Søndergård Stinne DEN 43.40 44.20
5 Mikacich Tarah USA 43.00 44.20
6 Bennett Danyelle USA 41.20 43.30
7 Nowlan Karina AUS 43.50 43.00
8 Baran Katsiaryna BLR 41.80 41.40
9 Mcclintock Rini Whitney CAN 41.90 40.80
10 Menestrina Jutta FIN 41.90 40.40
11 Dodd Breanne CAN 41.30 39.40
12 Lambert Kate BEL 42.00 35.90
13 Jepsen Maj Lund DEN 41.10
14 Ellis Marion FRA 40.70
15 Beliakova Mariya BLR 40.20
16 Gerencsery Martina CZE 37.70
17 Berg Joanna GER 36.60
18 Kolesarova Barbora SVK 35.90
19 DE MEDRANO TIANA Cristina ESP 34.70
20 Miranda Tiare CHI 34.50
21 Tassoula Erietta GRE 34.40
22 Berg Jeanna GER 32.50
23 Hernandez H. Tatiana COL 31.60
24 Ånesjö Kristine SWE 30.20
25 Sergueeva Karina RUS 29.50
26 Linares A. Maria Camila COL 28.50
27 Anastassiou Vera GRE 28.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Trapp Ian USA 2.00/58/10.75 1.50/58/10.75
2 Susi Billy USA 5.00/58/11.25 1.00/58/10.75
3 Ianni Matteo ITA 3.00/58/10.75 0.50/58/10.75
4 Mcclintock Jason CAN 0.50/58/11.25 4.25/58/11.25
5 Allais Carlo ITA 3.00/58/11.25 3.00/58/11.25
6 Bellingham Christopher GBR 1.50/58/11.25 2.50/58/11.25
7 Sourty Marc FRA 1.50/58/11.25 2.00/58/11.25
8 Miranda Felipe CHI 2.50/58/11.25 1.50/58/11.25
9 Sedlmajer Adam CZE 4.50/58/11.25 5.00/58/12.00
10 Collot Jeremie SUI 3.00/58/11.25 5.00/58/12.00
11 Magnowski Kole CAN 1.50/58/11.25 5.00/58/12.00
12 Graf Bernardo MEX 4.25/58/12.00 2.25/58/13.00
13 Desboyaux Franck USA 4.00/58/12.00
13 Morera Ortega Juan ESP 4.00/58/12.00
15 Kokkinos Yiannis CYP 3.50/58/12.00
16 Kostenberger Claudio AUT 3.00/58/12.00
16 Lamadrid Alvaro MEX 3.00/58/12.00
16 Moore Thomas CAN 3.00/58/12.00
19 Donald James NZL 2.50/58/12.00
19 Menestrina Marco ITA 2.50/58/12.00
21 Evans Cameron NZL 2.00/58/12.00
21 Goede Sebastian GER 2.00/58/12.00
21 Haslam Sam GBR 2.00/58/12.00
24 BELIAKOU Herman BLR 1.50/58/12.00
25 Bernatowicz Krzysztof POL 1.00/58/12.00
25 Schipner Bojan GER 1.00/58/12.00
27 Moffatt Ben AUS 5.00/58/13.00
28 Aksinevich Dzmitry BLR 4.50/58/13.00
29 Lamprou Loukas GRE 4.00/58/13.00
30 Korsar Niklas SWE 3.50/58/13.00
30 Mcmillan Ryan NZL 3.50/58/13.00
32 Gnos Beat SUI 3.00/58/13.00
33 Köppl Wolfgang AUT 2.50/58/13.00
34 Arachovitis Antonis GRE 2.00/58/13.00
34 Rutkowski Jakub POL 2.00/58/13.00
36 Girst Patrick LUX 1.50/58/13.00
36 Lamadrid Alejandro MEX 1.50/58/13.00
36 Melnuk Bryan CAN 1.50/58/13.00
36 Pombo D. Andres COL 1.50/58/13.00
40 Hesse Max LUX 4.00/58/14.25
41 Critchley Stephen GBR 3.50/58/14.25
41 Lambrigger Thierry SUI 3.50/58/14.25
43 Karantonis Panayiotis CYP 3.00/58/14.25
43 Kolman Zdenek CZE 3.00/58/14.25
45 Kolman Martin CZE 2.00/58/14.25
46 Brage Nicklas SWE 1.50/58/14.25
46 Moffatt Tim AUS 1.50/58/14.25
48 Kinney Brian USA 4.50/58/18.25
49 Cockburn Mitchell AUS 3.50/58/18.25
50 Ballus Roca Roger ESP 2.50/58/18.25
50 D'Alberto Matteo ITA 2.50/58/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Mcclintock Jason CAN 8920 9470
2 Sedlmajer Adam CZE 7390 8840
3 Desboyaux Franck USA 7250 8530
4 Miranda Felipe CHI 8290 8400
5 Kolman Zdenek CZE 7730 8130
6 Kolman Martin CZE 7250 7250
7 BELIAKOU Herman BLR 6930 7140
8 Moffatt Ben AUS 6570 6730
9 Lambrigger Thierry SUI 6660 6580
10 Aksinevich Dzmitry BLR 7330 5930
11 Cockburn Mitchell AUS 6780 5810
12 Evans Cameron NZL 6450 5290
13 Critchley Stephen GBR 6190
14 Lamadrid Alejandro MEX 5960
15 Gnos Beat SUI 5630
16 Haslam Sam GBR 5480
17 Lamadrid Alvaro MEX 5060
18 Ballus Roca Roger ESP 4880
19 Mcmillan Ryan NZL 4840
20 Pombo D. Andres COL 4450
21 Menestrina Marco ITA 4390
22 Lamprou Loukas GRE 4250
23 Bellingham Christopher GBR 4150
24 Moffatt Tim AUS 3990
25 Graf Bernardo MEX 3940
26 D'Alberto Matteo ITA 3470
27 Korsar Niklas SWE 3290
28 Kinney Brian USA 3230
29 Brage Nicklas SWE 3160
30 Bernatowicz Krzysztof POL 2760
31 Goede Sebastian GER 2740
32 Donald James NZL 2510
33 Arachovitis Antonis GRE 2430
34 Schipner Bojan GER 2380
35 Morera Ortega Juan ESP 1870
36 Magnowski Kole CAN 1600
37 Melnuk Bryan CAN 1560
39 Kostenberger Claudio AUT 1130
40 Köppl Wolfgang AUT 970
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Magnowski Kole CAN 57.90 58.20
2 Cockburn Mitchell AUS 53.80 57.50
3 Critchley Stephen GBR 53.90 55.60
4 Miranda Felipe CHI 57.00 53.80
5 Desboyaux Franck USA 54.20 53.50
6 Köppl Wolfgang AUT 52.20 52.50
7 Marberg Eric SWE 53.30 51.80
8 Mcclintock Jason CAN 53.60 51.40
9 Haslam Sam GBR 54.50 51.10
10 Sourty Marc FRA 52.20 48.90
11 Sedlmajer Adam CZE 52.40 48.60
12 D'Alberto Matteo ITA 55.60 48.10
13 Melnuk Bryan CAN 51.90
14 Morera Ortega Juan ESP 51.10
15 Mcmillan Ryan NZL 50.90
16 Kostenberger Claudio AUT 50.30
17 Kinney Brian USA 50.00
18 Moffatt Ben AUS 49.90
19 Aksinevich Dzmitry BLR 48.60
20 Schipner Bojan GER 48.50
21 Evans Cameron NZL 48.30
22 Bellingham Christopher GBR 47.30
22 Lamprou Loukas GRE 47.30
24 Brage Nicklas SWE 47.20
25 Goede Sebastian GER 47.10
26 Donald James NZL 46.40
26 Korsar Niklas SWE 46.40
28 BELIAKOU Herman BLR 45.80
29 Arachovitis Antonis GRE 43.60
30 Lamadrid Alejandro MEX 41.50
31 Bernatowicz Krzysztof POL 41.10
32 Lamadrid Alvaro MEX 38.80
33 Graf Bernardo MEX 38.70
34 Kolman Martin CZE 38.10
35 Rutkowski Jakub POL 37.30
36 Pombo D. Andres COL 36.70
37 Kolman Zdenek CZE 36.30
38 Menestrina Marco ITA 0.00