Västsvenska Serien - Göteborg
Goteborgs VSK, Forsvattnet, Gothenburg - Landvetter 30 Jun 2021
Waterski
National competition
Code: 21SWE015


Event Details
Slalom X 2 Rounds
Tricks X 1 Rounds
Age group IWWF
-10 -12 -14 -17 -21 35+ 45+ 55+ 65+ 70+ 75+ Open

Entries
Type Open
Status Registration Pending
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers Yes
Cash Prize No

Jury Panel
Assistant Chief Judge RUDHAG Per SWE
Scorer THYR Johan SWE
Assistant Scorer RUDHAG Per SWE
Judge HÄRDMARK Cecilia SWE
Judge OLSSON Linus SWE
Judge RUDHAG Dan SWE
CDriver NYMAN Rebecca SWE

Goteborgs VSK, Forsvattnet
Country Sweden
Code SWE0208
Area Gothenburg - Landvetter
Organizer
Name Per Rudhag
Phone
Email per@goteborgsvsk.se
Federation
Name Michael Kjellander
Phone +46704834963
Email michael.kjellander@svwf.se
Other
Towboat


Competition Documents & Bulletins
Name Uploaded Type
  INBJUDAN SERIEN 07/06/2021 08:32:04 Bulletins


Results Individual Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Dan Rudhag SWE Open 2,00/58/11.25 1,50/58/11.25 74,00 1000,00 74.00
2 Linus Olsson SWE Open 2,00/58/11.25 2,00/40 74,00 1000,00 68.00
3 Per Rudhag SWE Open 3,00/58/12.00 DNS 69,00 932,43 63.00
4 Johan Härdmark SWE Open 4,00/40 4,00/58/14.25 58,00 783,78 52.00
# Bib Name Country Category Round 1 Overall TeamOverall Points
1 Linus Olsson SWE Open 1200 1200,00 1000,00 1200.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Rebecca Nyman SWE Open 3,00/55/14.25 3,00/55/14.25 57,00 1000,00 51.00
2 Cecilia Härdmark SWE Open 3,00/37 5,00/37 5,00 87,72 5.00
# Bib Name Country Category Round 1 Overall TeamOverall Points
1 Cecilia Härdmark SWE Open 330 330,00 1000,00 330.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Henrik Antonsson SWE 35+ 4,50/55/12.00 1,50/55/12.00 70,50 1000,00 64.50
2 Tobias Aderum SWE 35+ 1,50/55/13.00 DNS 61,50 872,34 55.50
3 Erik Andréen SWE 35+ 0,50/55/14.25 4,00/55/14.25 58,00 822,70 52.00
4 Niklas Arvidsson SWE 35+ 2,00/55/16.00 DNS 50,00 709,22 44.00
5 Mikael Aldman SWE 35+ 3,00/37 DNS 3,00 42,55 3.00
# Bib Name Country Category Round 1 Overall TeamOverall Points
1 Henrik Antonsson SWE 35+ 730 730,00 1000,00 730.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Elin Gustavsson SWE 35+ 3,00/55/18.25 4,00/55/18.25 46,00 1000,00 40.00
# Bib Name Country Category Round 1 Overall TeamOverall Points
1 Elin Gustavsson SWE 35+ 740 740,00 1000,00 740.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Anett Aldman SWE 45+ 2,00/52/14.25 2,00/52/13.00 56,00 1000,00 56.00
# Bib Name Country Category Round 1 Overall TeamOverall Points
1 Anett Aldman SWE 45+ 760 760,00 1000,00 760.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Max Andersson SWE -14 2,50/55/18.25 4,50/52 44,50 1000,00 68.50
2 Maximillian Torsell SWE -14 3,00/22 2,00/52 38,00 853,93 62.00
3 Erik Werdelin SWE -14 5,00/22 4,00/49 34,00 764,04 58.00
4 Noah Hedström SWE -14 1,50/46 1,50/40 25,50 573,03 49.50
5 Karl Larsson SWE -14 2,00/25 1,00/25 8.00
# Bib Name Country Category Round 1 Overall TeamOverall Points
1 Max Andersson SWE -14 330 330,00 1000,00 330.00
2 Noah Hedström SWE -14 300 300,00 909,09 300.00
3 Erik Werdelin SWE -14 50 50,00 151,52 50.00
3 Maximillian Torsell SWE -14 50 50,00 151,52 50.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Märta Olsson SWE -14 2,00/52 0,50/52 44,00 1000,00 62.00
2 Emma Rundqvist SWE -14 4,00/22 4,00/22 4.00
# Bib Name Country Category Round 1 Overall TeamOverall Points
1 Märta Olsson SWE -14 1340 1340,00 1000,00 1340.00
2 Emma Rundqvist SWE -14 90 90,00 67,16 90.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Simon Aldman SWE -17 2,50/58/12.00 DNS 68,50 1000,00 80.50
2 Oskar Fleischer SWE -17 0,00/52 2,50/55/18.25 38,50 562,04 50.50
3 Alfred Siik SWE -17 3,00/52 5,00/31 33,00 481,75 45.00
4 William Svensson SWE -17 3,00/49 1,00/52 31,00 452,55 43.00
# Bib Name Country Category Round 1 Overall TeamOverall Points
1 Simon Aldman SWE -17 910 910,00 1000,00 910.00
2 Alfred Siik SWE -17 240 240,00 263,74 240.00
3 Oskar Fleischer SWE -17 140 140,00 153,85 140.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Ida Rundqvist *SWE -17 2,00/46 1,50/49 31,50 1166,67 37.50
2 Filippa Lidén SWE -17 3,00/46 4,00/31 27,00 1000,00 33.00
# Bib Name Country Category Round 1 Overall TeamOverall Points
1 Ida Rundqvist *SWE -17 50 50,00 50,00 50.00