Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 2.00/55/13.00 4.00/55/13.00
2 Bonnemann Chiara GER 1.00/55/14.25 5.50/55/16.00
3 Salmina Mara AUT 3.00/49 3.50/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 4720 4070
2 Bonnemann Chiara GER 2960 2280
3 Salmina Mara AUT 740 810
# Bib Name Country Category Round 1
1 Bonnemann Giannina GER 26.90
2 Bonnemann Chiara GER 25.50
3 Salmina Mara AUT 0.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Caruso Silvia ITA 3.00/55/13.00 1.50/55/12.00
2 Basic Kim AUT 2.00/55/13.00 4.00/55/14.25
3 Huemer Hanna AUT 1.50/55/13.00 2.00/55/14.25
4 Galicia Chiara AUT 4.50/55/16.00 3.00/55/14.25
5 Tersigni Livia ITA 2.00/55/14.25 2.00/55/14.25
6 Pajni Maria Luisa ITA 1.00/34 3.50/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Caruso Silvia ITA 5600 4020
2 Pajni Maria Luisa ITA 4730 4570
3 Basic Kim AUT 2960 2960
4 Tersigni Livia ITA 2720 2660
5 Galicia Chiara AUT 2510 2400
6 Huemer Hanna AUT 1830 1940
# Bib Name Country Category Round 1
1 Huemer Hanna AUT 34.80
1 Pajni Maria Luisa ITA 34.80
3 Basic Kim AUT 31.00
4 Caruso Silvia ITA 26.40
5 Galicia Chiara AUT 23.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Mosti Marina ITA 3.00/55/12.00 1.50/55/11.25
2 Andriopoulou Angeliki GRE 5.00/55/13.00 3.00/55/12.00
3 Ianni Beatrice ITA 2.00/55/12.00 2.00/55/12.00 1.50/55/12.00
4 Vympranietsova Marie GRE 5.25/34 3.50/55/14.25 1.50/55/13.00
5 Basic Nika AUT 2.00/55/14.25 1.00/55/13.00
6 La Ganga Carlotta ITA 3.50/34 2.50/55/14.25
7 Proia Viviana ITA 3.00/52 4.00/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Andriopoulou Angeliki GRE 8550 3470
2 Bagnoli Alice ITA 3090 4220 3540
3 Bagnoli Martina ITA 3350
4 La Ganga Carlotta ITA 3300 1880 3340
5 Basic Nika AUT 1580 1240
6 Vympranietsova Marie GRE 1500
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Vympranietsova Marie GRE 49.70 51.60
2 Bagnoli Martina ITA 29.10 29.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Chiaravalli Brenda ITA 3.50/34 5.00/52
2 Hell Monica ITA 4.00/49 4.00/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Caruso Brando ITA 1.00/55/12.00 0.50/55/12.00
2 Paci Alessandro ITA 1.50/55/14.25 1.00/55/12.00
3 Podesser Bruce AUT 1.00/55/13.00 2.00/55/13.00
4 Domini Manuel ITA 2.00/55/13.00 2.00/55/14.25
5 Cavalli Tancredi Riccardo ITA 3.00/55/14.25 1.00/55/13.00
6 Pajni Gianmarco ITA 0.50/22 1.00/55/13.00
7 Archontakis Alessandro ITA 1.50/55/18.25 2.00/55/14.25
8 Cammarano Edoardo ITA 0.00/55/16.00 3.00/55/16.00
9 Sconciaforni Lupo ITA 3.00/52 2.00/55/18.25
10 Juritsch Nico AUT 4.00/52 1.50/52
11 Grassi Simone ITA 5.50/46 5.00/43
12 Basic Carlo AUT 2.00/22 1.00/22
13 Oleggini Filippo ITA 1.00/34 0.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Caruso Brando ITA 4470 5230
2 Cavalli Tancredi Riccardo ITA 4120 4890
3 Pajni Gianmarco ITA 4730 950
4 Paci Alessandro ITA 260 2990
5 Podesser Bruce AUT 900 2720
6 Cammarano Edoardo ITA 2480 1260
7 Sconciaforni Lupo ITA 2310 1960
8 Grassi Simone ITA 1610 1530
9 Juritsch Nico AUT 560 900
10 Basic Carlo AUT 440 620
# Bib Name Country Category Round 1
1 Pajni Gianmarco ITA 31.90
2 Cavalli Tancredi Riccardo ITA 31.20
3 Paci Alessandro ITA 30.20
4 Juritsch Nico AUT 27.90
5 Podesser Bruce AUT 25.70
6 Caruso Brando ITA 24.40
7 Grassi Simone ITA 17.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Earl James GBR 2.50/58/12.00 3.50/58/12.00
2 Benatti Nicholas ITA 3.00/58/12.00 0.50/58/13.00
3 Swoboda Matthias AUT 1.00/58/12.00 4.50/58/14.25
4 URBAN Alexander AUT 0.00/58/12.00 3.50/58/13.00
5 Partl Daniel AUT 2.50/58/14.25 4.00/58/14.25
6 Grosek Josef AUT 4.00/37 2.00/58/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Earl James GBR 7360 8830
2 Benatti Nicholas ITA 7190 8240
3 Grosek Josef AUT 3310 1780
4 URBAN Alexander AUT 2780 2950
5 Swoboda Matthias AUT 2660 1490
6 Partl Daniel AUT 1800 2070
# Bib Name Country Category Round 1
1 Partl Daniel AUT 45.20
2 Swoboda Matthias AUT 44.00
3 Earl James GBR 42.20
4 URBAN Alexander AUT 41.10
5 Grosek Josef AUT 35.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Allais Carlo ITA 3.00/58/10.75 1.50/58/10.75 1.00/58/10.25
2 Böttcher Nick GER 1.00/58/11.25 4.00/58/11.25 2.00/58/11.25
3 Schipner Bojan GER 4.00/58/11.25 1.50/58/11.25 1.00/58/11.25
4 Malaquin Joffrey FRA 2.00/58/12.00 3.00/58/11.25
5 Leonhardt Andreas GER 2.00/58/12.00 3.00/58/12.00
6 Lambrigger Loris SUI 5.00/58/13.00 3.00/58/12.00
7 Mariani Gabriele ITA 2.50/58/13.00 2.50/58/12.00
8 Garassino Francesco ITA 1.00/58/12.00 1.50/58/12.00
9 Spinelli Luca ITA 0.00/58/13.00 1.00/58/12.00
10 Patschke Michael GER 5.00/58/14.25 4.00/58/13.00
11 Hohl Yannick SUI 2.25/58/14.25 3.50/58/14.25
12 Köttl Matthias AUT 1.50/58/14.25 0.50/58/14.25
13 Fiammenghi Alessandro ITA 0.50/34 0.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Fortamps Olivier BEL 9470 4920 11210
2 Malaquin Joffrey FRA 7730 9400 9940
3 Poteau Alexandre FRA 6170 8950 5620
4 LE FORESTIER Nicolas FRA 7210 8930 800
5 D'Alberto Lorenzo ITA 3800 7700 4710
6 Lambrigger Thierry SUI 6150 7080
7 Lambrigger Loris SUI 3920 6410
8 Spinelli Luca ITA 3740 4940
9 Schipner Bojan GER 4080 4350
10 Böttcher Nick GER 4040 3950
11 Leonhardt Andreas GER 4040 3700
12 Patschke Michael GER 2550 2510
13 Hohl Yannick SUI 670 750
14 Köttl Matthias AUT 350 370
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schipner Bojan GER 63.80 62.30
2 Böttcher Nick GER 57.70 63.10
3 OBERLEITNER Franz AUT 60.60 60.90
4 Malaquin Joffrey FRA 60.10 60.70
5 Leonhardt Andreas GER 56.00 58.90
6 Spinelli Luca ITA 44.70 47.00
7 Patschke Michael GER 39.20 38.50
8 Garassino Francesco ITA 38.90 37.90
9 Köttl Matthias AUT 25.10 29.40
10 Hohl Yannick SUI 24.50 25.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Buzzotta Patrizio ITA 0.00/55/12.00 3.00/55/11.25
2 Mednikov Alexey RUS 5.00/55/14.25 2.00/55/12.00
3 Schulze Frank AUT 5.50/34 2.00/55/12.00
4 Schipner Toralph GER 1.00/55/12.00 1.50/55/12.00
5 Floreani Mirco ITA 6.00/34 0.00/55/12.00
6 Barazzotto Marco ITA 1.50/55/13.00 3.50/55/14.25
7 Basic Dragutin AUT 1.00/55/13.00 0.00/55/14.25
8 Begovich Heinz AUT 2.00/34 4.00/55/14.25
9 Hohl Christophe SUI 5.50/55/18.25 4.00/55/16.00
10 Hoile Robin GBR 3.50/34 3.50/55/16.00
11 Piraccini Luca ITA 1.00/55/16.00 0.50/55/16.00
12 Bonetti Guido ITA 3.00/52 2.50/55/18.25
13 Dragoni Corrado ITA 3.00/34 1.50/55/18.25
14 Tagliati Marco ITA 1.00/52 2.00/49
15 Cavagna Walter ITA 5.00/34 2.50/49
16 Archontakis Fransiskos ITA 3.00/34 5.00/34
17 Sconciaforni Enrico ITA 2.50/34 1.50/34
18 Pietroantoni Alberto ITA 1.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hohl Christophe SUI 820 950
2 Schulze Frank AUT 910 930
3 Hoile Robin GBR 700 620
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schipner Toralph GER 53.80 57.50
2 Begovich Heinz AUT 29.70 32.30
3 Schulze Frank AUT 28.10 31.90
4 Hoile Robin GBR 17.00 17.90